WTF?
     
Торгмаш може лишитися без єдиного сучасного майданчика для дітей? (оновлено 15.03.2016)

 На дитячому майданчику “Roshen”, що розташований поруч із закладом на вул. Сергія Москаленка (колишня Красовського), 14 (неподалік від колишнього будинку культури, який броварчани називають "Сотка") невідомі вирізали  гойдалки, повідомляє видання "Маєш право знати". Уранці 7-го березня невстановлені особи повідомили молодим мамам, що з часом збираються демонтувати весь майданчик. Батьки обурені, адже це єдина сучасно облаштована місцинка для дітей.

 7-го числа дві гойдалки були зрізані, але в цьому не було необхідності, адже вони були цілісінькими, говорять молоді мами Світлана й Наталія. Вони кажуть, що кілька тижнів тому невідомі вже робили подібний «демонтаж». Тоді з іншого боку комплексу було зрізано машинку, будиночок, альтанку з рахівницями та гойдалки-балансувачі. Але ж це єдиний сучасний майданчик на весь Торгмаш! Сюди приїздять батьки з малечею, навіть, із Масиву.

 Не таємниця, що територія майданчика є приватною, проте у рамках соціального проекту, майданчик Броварам подарував “Roshen”. Отже, навіщо хтось нищить комунальне майно? Об'єднавшись молоді матусі зателефонували на гарячу лінію міськради, місцевим депутатам,  написали заяву в поліцію. Окрім того, активістки підготували звернення  на ім’я мера міста та зібрали понад сотню підписів на захист єдиного пристойного міста відпочинку. Депутати обіцяли розглянути це питання на черговій сесії, поліція запевнила, що справою займеться дільничий.

 Однак молоді мами разом з журналістами розпочали власне розслідування. Як виявилось власником «Сотки» (де до 2007 року працював кінотеатр) є Шевчик В. П., 1964 року народження, який  працює в ПП «Погляд», є членом політичної партії «Наша Україна». На місцевих виборах у жовтні 2010-го року (округ №16) від цієї ж партії Валерій Петрович балотувався у депутати міськради. Зараз у в приміщенні колишнього будинку культури (що є власністю пана Шевчика)  – більярдна, клуб, готель, ресторан тощо.

 Передбачувано, що Валерій Петрович у курсі, що коїться на дитячому майданчику.

- Територія «Сотки» – моя приватна власність, і я роблю на ній все, що вважаю за потрібне, –  говорить підприємець. – Я сплачую державі у місяць понад 80 тисяч грн податку на землю, тож маю повне право використовувати її в своїх комерційних цілях. Якщо у батьків таке споживацьке ставлення до чужої власності, доступ до майданчика закрию. - Валерій Петрович пояснює, що батьки, які відпочивають на майданчику постійно смітять: п’ють пиво, палять, лузають насіння. Прибиральниця їхнього підприємства чи не щодня вимітає купи сміття, хоча на території стоїть 4 урни. Окрім того, невідомі ламають елементи майданчика. Були випадки навіть травмування дітей, тож планують біля дитячої бази відпочинку виставити охорону.

- Батьки мають дякувати таким, як я, адже 10 років у їхніх дітей є надсучасний майданчик, за обслуговування якого, усі витрати лягають на плечі нашого підприємства,- говорить пан Шевчик. – Ми його не вирізаємо, а реконструюємо. Щоб діти не бігали по калюжах, до кінця червня хочемо зробити над  ним накриття, адже плануємо встановити надувні гірки. Ці послуги будуть платними. Гойдалками та лавками броварчани можуть користуватися безкоштовно.

 Але найцікавіше питання кому все ж таки належить дитяча база. Пан Шевчик запевняє, у 2006 році ПП "Погляд", щоб прикрасити територію "Сотки", погодився на встановлення майданчика корпорацією “Roshen”. Щоб облаштувати територію ПП вклало понад 500 тисяч грн. 1-го лютого того ж року Броварська міська профспілка (БМП) працівників взуттєвої галузі, де пан Валерій був головою, підписала з корпорацією “Roshen” договір про безоплатну передачу  майданчика у їхню власність. Через те, що у  профспілки  власної землі немає, Валерій Шевчик уклав ще один договір із керівником ПП «Погляд» (тобто з собою). Таким чином благодійний майданчик для міста перейшов у власність Валерія Петровича.

 У договорі була умова, згідно з пунктом договору 3.2.2.,  ПП мало 7 років безкоштовно обслуговувати майданчик, а згідно з пунктом 3.2.4.,  увесь цей час забезпечувати безкоштовний доступ дітей до нього.

- 7 років  зобов’язань минуло ще  в 2013 році, а ПП продовжує його безкоштовно обслуговувати. При тому, місто навіть нам не зменшило  податок на землю.

 Натомість у корпорації "Roshen" озвучують протилежну інформацію.

- У 2006 році  від громади Броварів до корпорації  надійшла  заява на встановлення майданчика, – розповідає керівник відділу зв’язків із громадськістю та комунікацій корпорації "Roshen" Наталія Панова. –  Мерія  вказала місце, де ми маємо його встановити. Корпорація безкоштовно встановила майданчик на вул. Красовського, 14  та облаштувала територію. Згідно з видатковою накладною на безкоштовну передачу, майданчик коштує 365 226,68 грн. Згідно з договором,  ми безоплатно передали його в оренду на 7 років  не приватному підприємцю Валерію Шевчику, а голові міської профспілки  працівників взуттєвої галузі, яким він себе представив. Він же зобов’язувався оформити всі необхідні дозвільні документи щодо використання земельної ділянки, яка знаходиться під майданчиком. Чому пан Валерій вирішив, що майданчик... його власність – не знаю. Згідно з соціальною програмою "Roshen", встановлені нами майданчики ми щороку й ремонтуємо. Якщо місто забере майданчик на свій баланс, за власний кошт можемо його перенести на іншу територію, куди скажуть.

 У публічних даних кадастрової карти України, земельна ділянка під «Соткою» перебуває в приватній власності. Але, згідно з чинним Земельним кодексом, земельні ділянки приватних підприємств не можуть перебувати у постійному користуванні. Отже, ділянка під «Соткою» – не приватна власність, а комунальна, просто надана ПП «Погляд» у користування. Проте пан Шевчик переконує, що землю придбав на аукціоні, окрім того, має право власності й на саму будівлю. Це можуть підтвердити відповідні документи.

 Тому Валерій Петрович поквапився відповісти, питання про перенесення майданчику, про який говорять у корпорації, не має розглядатися взагалі, адже це його власність. У будь-якому разі таку хитру систему договорів мають розібрати фахівці. Зараз зрозуміло одне, що ПП "Погляд", як говорить сам пан Шевчик, не має на меті знесення дитячого майданчику, а навпаки, хоче не лише витрачати на його догляд, але й щось заробляти на ньому.

15.03.2016 в соціальних мережах з'явилось відео, на якому зафіксовано демонтаж вивіз дитячого майданчика з вул. Москаленка (Красовського).

Автор відео поспілкувався з жінкою, яка відчиняла ворота.

Стаття підготована за матеріалами видання "Маєш право знати", світлини з соцмереж.