WTF?
     
Все життя – танець: турнір зі спортивно-бальних танців “Star Dance”

  Бровари стають привабливішими для організаторів різноманітних змагань і турнірів. Протягом усього суботнього дня минулого тижня, 20-го лютого, у приміщенні міського спорткомплексу “Світлотехнік” пройшов турнір зі спортивно-бальних танців “Star Dance 2016. Part 2”. Організатори конкурсу – клуби спортивного танцю “Данс лайф” (Переяслав-Хмельницький) і “Тандем” (Бровари). Турнір відбувся за підтримки депутата облради Олега Іваненка.

  Більш ніж чотири сотні танцівників із Київської області приїхали до Броварів, аби взяти участь у конкурсі. Це – діти віком від чотирьох до шістнадцяти років, та дорослі танцюристи. Більшість учасників конкурсу мають не одну почесну грамоту чи нагороду, здобуту на різноманітних танцювальних турнірах.

  На турнірі був присутній і Олег Іваненко. Він з захопленням слідкував за виступами конкурсантів і спілкувався з запрошеними гостями. У своїй промові пан Олег зазначив, що вважає подібні заходи важливими для розвитку молодого покоління. Також він запропонував вшанувати хвилиною мовчання полеглих на Майдані героїв, оскільки дата проведення турніру припала на День Героїв Небесної Сотні.

  У кращих традиціях європейських танцювальних конкурсів турнір було поділено на окремі відділення. Першими свої танцювальні навички демонстрували наймолодші учасники (4-5 років). Вони виступали у категоріях «Бейбі соло школа» і «Бейбі школа». Останню групу представляла лише одна пара маленьких танцівників із Борисполя – Матюшкін Нікіта та Яворська Софія. Легко здогадатися, хто переміг у цій категорії.

  З кожною новою групою вік учасників збільшувався. Вихованці клубів і шкіл спортивного танцю, яким вже виповнилося 6-7 років, змагалися у категоріях із ключовим словом «діти» у назві. Тут були як сольні, так і парні виступи: спочатку два танці, а потім – три. У одній із таких категорій – «Діти соло школа, 3 танці» – призові місця посіли броварчаночки, вихованки танцювального клубу «Алекс Данс».

  Восьмирічні та дев’ятирічні танцюристи представляли свої клуби у категоріях із гордою назвою «Ювенали». Це – наймолодші учасники змагань з спортивно-бальних танців. Ювенали складають молодшу вікову групу пар (молодші за дванадцять років). Зазвичай вони поділяться на дві підгрупи: ювенали-1 (молодші за дев’ять років) та ювенали-2 (9-11 або 10-11 років).

  Звичним явищем на «Star Dance 2016» була категорія «Ювенали 1+2» (діти віком 8-11 років). Вони не лише змагалися за першість свого клубу, а й за власну перемогу. Танцювальна пара із броварського клубу «Elerina» – Бакай Нікіта та Гоцуляк Софія – перемогла у категорії «Ювенали 1+2, Д Кубок, Стандарт». Хоча конкурентів у них було не так вже й багато – ще одна пара з Броварів і одна з Києва.

  Після того на паркет запросили юніорів – танцівників віком від дванадцяти до п’ятнадцяти років. За традиційною класифікацією танцювальної майстерності, юніори також поділяються на дві основні підгрупи: юніори-1 (12-13 років) та юніори-2 (14-15 років). І знову «Star Dance» запроваджує змішані категорії «Юніори 1+2» (14-15 років). Порівняно з іншими групами, до їхнього складу не ввійшло багато учасників. Категорію «Юніори 1+2 Кубок, Стандарт» представляла всього-на-всього одна пара з Переяслав-Хмельницкого танцювального клубу «Данс лайф».

  Дорослих учасників турніру було значно менше. У категоріях «Молодь + Дорослі C+B Кубок, Стандарт» і «Молодь + Дорослі Д Кубок, Стандарт» виступила одна й та ж сама пара зі Львова – Рембіш Роман і Патрій Юлія. Якщо молодь, яка виконувала латинську програму, мала хоча б декілька пар-конкурентів, то львів’яни могли зовсім не хвилюватися за перемогу.

  Майже зовсім не було на турнірі «сеньйорів» (старші за тридцять п’ять) – лишень три пари з Києва.    

  Не самим лише майстерним виконанням танцювальних па захоплювалися гості заходу. Глядачам на трибунах, а особливо дівчаткам, аж в очах зеленіло від неймовірної краси розкішних суконь танцівниць. А дивлячись на юнаків у елегантних костюмах, які сміливо вели своїх партнерок у ритми музики, неможливо було не полинути думкою до країни казок, де живуть чарівні принци.

  Для тих, хто вирішив наблизитися до образів граційного танцюриста чи звабливої танцівниці, протягом усього турніру працював магазин “Імперія танцю”. Там можна було придбати усе необхідне, що може знадобиться як досвідченому танцівнику, так і початківцю. На радість обожнювачам усіляких смаколиків працювали буфет і «солодка крамничка».

  Організатори турніру приготували глядачам і учасникам сюрприз – запросили виступити визнаних світом танцівників із обмеженими фізичними можливостями. З показовими виступами на паркет піднялися дві пари танцівників на візках – триразова чемпіонка світу з танців на візках Ілона Слуговіна разом із своїм партнером чемпіоном України з танців на візках Валерієм Бівзуком і майстри спорту України Савельєв Михайло та Беспалова Наталія. Спортсмени викликали велику симпатію у глядачів і зачарували їх відмінною підготовкою, грацією і майстерністю.  

  Учасники, які зайняли призові місця у кожному з танцювальних відділень, отримали кубки, медалі, дипломи та солодкі подарунки. Найактивніших вболівальників нагородили солодощами від «Львівської майстерні карамелі», а колектив з найбільшою кількістю учасників – командним кубком. Визначали переможців ліцензовані судді відповідних категорій з різних танцювальних організацій.