WTF?
     
Броварський район: робоча зустріч начальника Головного управління з керівництвом міста та районуа району

Робоча  поїздка по Броварському району начальника Головного управління Василя Слободяника розпочалась з зустрічі з мером  Броварів Ігорем Сапожком. Проблематика у забезпеченні безпеки мешканців міста потребує негайного вирішення багатьох питань, але найперше -   порятунок людей під час  пожеж в багатоповерхових будинках.  В місті зростають  величезні мікрорайони, де всі будинки мають висотність 20-25 поверхів.  Це будівництво житлового комплексу ТОВ «Альянс Новобуд» по вул. В.Чорновола, житлових комплексів  ПрАТ «ВПБФ «Атлант» по вул. Кірова  та по вул. Грушевського, 21-а, житлового комплексу ТОВ «Компанія Промкомплект»  по вул. Черняховського, 36,  житлового будинку №4  ТОВ «Броварський заводобудівельний комбінат» по вул. Чубинського в 5-му мікрорайоні 4-го житлового району, будівництво 16-ти поверхових житлових будинків ТОВ «Броварський заводобудівельний комбінат»  в 5-му мікрорайоні 4-го житлового району, будівництво багатоквартирного житлового будинку ТОВ «Постійно-діючий будівельний поїзд №2» по вул. Шевченка, 4-б. Багато будинків вже здані в експлуатацію, але ще більше будуються. Постановами Уряду, правилами та нормами пожежної безпеки, вимагається в будинках підвищеної поверховості  цілий комплекс заходів для  безпеки громадян. Однак, керівниками житлових організацій не забезпечено виконання цих вимог.  

 

Практично всі  будинки експлуатуються з грубими порушеннями правил пожежної безпеки. Фінансові труднощі житлово-комунальних організацій, перш за все, вирішуються за рахунок недофінансування заходів, спрямованих на виконання протипожежних вимог.  Дуже гостро стоїть питання  щодо придбання спеціальної автодрабини довжиною більше тридцяти метрів для евакуації мешканців вищезазначених будинків. Для цього необхідна співпраця  всіх органів влади, забудовників і Державної служби з надзвичайних ситуацій.  І це питання потрібно вирішувати в першу чергу. Також  розглядалось специфічне питання для «старої частини» міста. Це щорічні підтоплення приватного сектора. Тут міською владою проведено цілий комплекс заходів для покращення ситуації. Проведені роботи по розчищенню захаращених каналів, пониженню рівня грунтових вод, придбані насосні станції для відкачування води. Для подальшої координації діяльності  було заплановано проведення  наради з керівниками будівельних організацій та керівниками структурних підрозділів міста.

  

Також відбулась зустріч начальника ГУ з Головою Броварської районної державної адміністрації  Володимиром Сінько та Головою Броварської районної ради Сергієм Гришко. Тут головне питання, що розглядалось  - ліквідація пожеж на торфовищах та створення сільських пожежних команд в нових  територіальних  громадах.  В районі створено Калитянську громаду, тож є необхідність в зміцненні матеріально-технічної бази підрозділу сільських пожежних, які  ліквідовують пожежі в населених пунктах громади.

 

Після зустрічі з керівниками  місцевих органів влади Василь Слободяник  ознайомився з реальним станом службової діяльності рятувальників 56 – ПДПЧ. Перевірив бойовий одяг, технічне обладнання, стан пожежних автомобілів та побутові умові вогнеборців.  Також керівник пожежно-рятувальної служби області поспілкувався з колективом дослідно-випробувальної лабораторії. Начальник ДВЛ  Олександр Колбасинський доповів про здобутки та проблемні  питання в роботі колективу. «Нашою метою є збільшення рівня довіри громадян до нашої служби, не дивлячись на важке становище в країні. Кожен має пам’ятати, що основним нашим обов’язком є безпека і порятунок людей та майна при виникненні пожеж або інших надзвичайних ситуацій.», наголосив Василь Дмитрович, виступаючи перед колективом Броварського районного управління.

ГУ ДСНС України у Київській області