WTF?
     
В Броварах батьки не повинні здавати кошти на миючі засоби школам та дитячим садкам

Виділяти з міського бюджету кошти на миючі засоби для дитячих навчальних закладів, а не збирати з батьків – так вирішили депутати Броварської міської ради. Про це повідомляє інтернет видання "Маєш право Знати". Розмови про це велися вже давно, зокрема Громадська рада при управлінні освіти неодноразово піднімала питання звільнення батьків від поборів. В цьому році плани втілюються в життя: закупляти миючі буде броварське управління освіти через систему Prozorro. Та чи вистачить коштів на весь рік – питання відкрите…

Планова цифра на миючі засоби в бюджеті Броварів на 2016 рік за поданням управління освіти становила 1 млн грн, на сесії міськради було прийнято рішення виділити 224 200 грн на школи і 235 600 грн на садочки. Цих коштів не вистачить на рік, кажуть в управлінні, скоріш за все – лише до кінця навчального року. А керівники навчальних закладів зазначають, що більше є потреба в дезинфікуючих, ніж в звичайних миючих засобах.

Закупатися дезинфікуючі та миючі засоби будуть не в кожній школі окремо, а централізовано, через управління освіти: для закупівлі використовуватимуть систему електронних державних закупівель Prozorro. Нагадаємо, наприкінці минулого року вперше через Prozorro броварське управління освіти закупило дезинфікуючі засоби для шкіл на період карантину.

Дотепер питанням забезпечення миючими в броварських школах і садочках опікувалися батьківські комітети, які збирали добровільні внески з батьків. І хоча суми були не великі, все одно ситуація була непевною: юридичний статус батьківських комітетів не визначений, спланувати грошові надходження і витрати неможливо, багато батьків відмовлялися платити, прозорості у витрачанні коштів немає. Тепер же батьки звільнені від добровільно-примусового збору коштів: принаймні до кінця навчального року, принаймні в частині миючих засобів.