WTF?
     
Через терни до міськради. Броварські кандидати

Вже цієї неділі ми обиратимемо нову міську владу. Вибори для українців – подія майже щорічна, а тому, нажаль, і звична. Зазвичай ми просто машинально йдемо на виборчу дільницю і голосуємо за того чи іншого кандидата… Або ж проти всіх, аби наш голос не пропав. Проте голос за кандидата з наймилішим обличчям може виявитись через рік-другий жахливою помилкою. 

Оскільки тема виборів є актуальною і якомога ширше поширення інформації про партії, що збираються посісти місця в міськраді, є надзвичайно важливим, то ми дозволили собі використати кропітку працю наших колег з видання "Маєш право знати".

 У міськраді 36 депутатських мандатів чекають на своїх нових власників… Або ж старих. Всього ж до Броварської міської ради балотуються 465 кандидатів від 16 партій, з них 18 чинних депутатів.

 Своєрідний антирекорд у цьогорічних виборчих перегонах встановила партія «Єдність» - жодного партквитка. Не пасуть задніх також «Нові обличчя», «Самопоміч» і «Народна опозиція» - у кожній із цих політичних сил лише по одному справжньому партійцю. Рівно наполовину розділилися кандидати у партіях «Наш край», «Соціалісти», «УКРОП» та «Радикальна партія Олега Ляшка». Найчесніші політики у «Партії простих людей» та «Партії Пенсіонерів України» - серед них усі мають партійний квиток. До речі, для деяких кандидатів у депутати ці вибори не стали першими.

  Цього року броварчани обиратимуть між «двох зол», між старим і новим. До місцевої ради балотуються або чинні політики, або громадські активісти. Віднайти золоту середину у партійних списках – робота не з легких. Є всього-лиш кілька партій, члени яких маловідомі та непомітні кандидати.

  До політичних сил чинної влади можна віднести команди «Єдності», «Радикальної партії Олега Ляшка», «УКРОПу», «Нових обличь», «Нашого краю» та «Партії простих людей». Серед відповідних партійних списків можна знайти прізвища теперішніх депутатів, їх дітей та працівників бюджетної сфери: освітян, медиків чи комунальників.

 Броварські громадські активісти цьогоріч згуртувалися у «Демократичному альянсі», «Самопомочі», «Блоці Петра Порошенка», «Солідарності» та «Свободі». Члени цих партій – це, перш за все, місцеві підприємці, журналісти та військові, які повернулися із зони проведення АТО.

  Партія «Єдність» - кістяк чинної броварської влади. Здається, що деякі політики, обирають партію так, щоб не змінювати крісла у міськраді. Так, наприклад, Володимир Оксютенко (перший номер у партійному списку) 5 років був депутатом Броварської міської ради від «Партії Зелених України».

  Саме від «Єдності» за крісла місцевих депутатів змагається найбільша кількість бюджетників: директори шкіл, завідуючі дитячих садочків, медики, спортсмени тощо. Хоча, насправді, добра половина членів партії свої заробітки отримує не з державного бюджету.

  Раєм для депутатів міської ради попередніх скликань на виборах цього року стала «Радикальна партія Олега Ляшка». Варто сказати, що в команді броварських радикалів також вистачає політичних «переїжджих свах». Досі не може знайти своє постійне місце у міськраді Вадим Андрієвський. Мабуть, життя з нього витягло всю душу. Свого часу Вадим Олексійович встиг побувати і у «Партії Зелених України», і у «Блоку Юлії Тимошенко». Не можуть відмовити собі у подорожі від партії до партії також подружжя Загуменних, Тетяна Брожик, Ольга Козленко.

  Партія «Наш край» - віддзеркалення усього найкращого і найгіршого, що є у вищезазначених політичних силах. Все ті ж «туристи», тільки з іншими іменами - Павло Ротар і Авксентій Гранат. Очолює партію  заступник чинного броварського мера – Василь Андрєєв. Цьогоріч у партійному списку «Нашого краю» колишніх регіоналів хоч греблю гати. Серед них – секретар міської ради Олена Семенюк і депутат районної ради Сергій Зайцев. Погодьтесь, досить-таки сумнівна репутація для відносно нової політичної партії.

  Силу силенну бюджетників від броварського «Укропу» цього року збирається влаштувати до політичних крісел депутат районної ради Петро Бабич. Завдяки йому стати депутатами можуть навіть начальник ЖКГ, оператор «Укрпошти», чергова виконкому, прибиральниця ГУ МВС, директор місцевого комунального радіо, керівники дитячих гуртків, спортсмени. Кількість бюджетників на один метр квадратний вражає, хоча в ідеалі «Укроп» мав стати партією для військовиків, які повернулися з зони проведення АТО.

 "Нові обличчя" старої тижня можуть наповнити Броварську міську раду. От тільки нові обличчя не такі вже й нові, а, радше, оновлені: начальник і працівники ЖКГ, пожежник, працівники держкадастру, робітникии КП «Бровари-Благоустрій», генеральний директор, заступник та радник «Атланту». Хоча як мінімум одне нове обличчя все-таки є. І це, як не дивно, Святослав Чабур – син чинного депутата. Невідомо як до партії потрапив і 18-річний юнак - Богдан Купренко. Про нього відомо лише те, що він «безпартійний, тимчасово не працюючий». Від "Нових обличь" балотується також Юрій Нужненко - теперішній депутат міськради.

  Неочікувано для самих себе найпростішими людьми у Броварах виявились медики Центральної районної лікарні. Члени «Партії простих людей» – аптекарі, керівник поліклініки, завідувачі травматології та жіночої консультації, керівник центру мікрохірургії ока. До речі, син головного лікаря ЦРЛ, лікар-уролог Віталій Багнюк також у партійному списку. І очолює партію лікарів приватний підприємець – директор ТОВ «Княжий хліб» Ігор Шматок.

  Приз за найпарадоксальнішу політичну цього року очолює броварська «Партія Пенсіонерів України». Чому найпарадоксальніша? А тому що з 17 кандидатів, зазначених у списку, аж 3 пенсіонера! Решта – люди середнього віку. Очолює список безробітний 43-річний Олександр Сердюк.

  Єдиною партією, яка висунула свого кандидата на посаду мера Броварів, є «Патріот». Лідер списку, вона ж і претендент на крісло мера – Ганна Брусенська – депутат, обрана від партії «Свобода».

  Час до виборів поки що є, проте з кожним днем його стає все менше і менше. Якщо Ви ще не обрали гідного кандидата, або ж не впевнені у ньому, зважте своє рішення ще раз. Нехай навіть і вп’яте – від нашого вибору залежить доля нашої країни.

За матеріалом видання "Маєш право знати"