WTF?
     
На Броварщині масово спиляли дерева, щоб потім передати у зону АТО (ВІДЕО)

Поблизу Калити масово вирубали дерева. Замовник запевняє, що деревину постачатимуть у зону проведення АТО. Про це йдеться в сюжеті Факти ICTV.

Для місцевої громади вирубка стала неприємним сюрпризом, бо ніхто в Калиті дозволу на це не давав. Місцеві мешканці не вірять, що замовник компенсує спиляні дерева таким же об’ємом нових насаджень, як це має бути.

Представники замовника запевняють, що вирізають дерева, бо ті вже занадто старі, тому й небезпечні для електродротів та автомобілів.

Місцеві жителі не заперечують, що санітарна вирубка та оновлення придорожньої посадки потрібні. Однак вирубку мають проводити  вибірково і поступово. Тепер дорога незахищена від сильних вітрів.

– Якщо буде йти фура чи, скажімо, пасажирський автобус, як Богдан – він легкий – його просто скине в кювет, – розповідає експерт програми LEADFAO ООН Олег Царук.

Робітники кажуть, що дерева спилюють законно, бо мають на це всі дозволи. У КОДА не заперечують того, що вирубка законна, але вирізати абсолютно всі дерева – неможна.

– Зі слів активістів, йде суцільна вирубка, хоча повинна здійснюватися вирубка аварійних дерев, – зазначив перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов.

Відповідній екологічній інспекції доручили перевірити зазначені факти.

Замовник уклав договір на постачання деревини у зону проведення АТО. У штабі АТО інформацію підтверджують, однак кажуть, що необов'язково ці дерева передадуть на передову.

Відео: Факти ICTV