WTF?
     
Пам'ятаємо війну: у Броварах ветеранів Другої світової привітали воєнними піснями і танцями

  8-9 травня Україна відзначала День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Згадували полеглих на полі бою і броварчани. Так, у міському культурному центрі «Прометей» влаштували концерт, яким привітали ветеранів. Однак захід не зібрав повну залу почесних гостей — очевидців і дітей війни.

 Відкрив концерт-реквієм мер Броварів Ігор Сапожко. За його словами, у місті лишився лише 61 ветеран, який на власні очі бачив жахи тієї війни. Міський голова подякував тим, хто 72 роки тому кров’ю, силами і незліченними втратами здобув жадану перемогу. «Ми маємо пам’ятати події війни, аби ця історія ніколи не повторилася», — зазначив Сапожко.

 Вітали ветеранів і дітей війни талановиті представники міського клубу Броварів. Чотири години поспіль вони виконували воєнні композиції, з якими солдати йшли у бій, у години тиші згадували свої домівки та, зрештою, перемагали. На жаль, згадуючи війну, не можливо оминути й ті події, які переживає Україна сьогодні. То ж зі сцени «Прометею» лунали і пісні, народжені у часи Революції Гідності.

  Ведучі, які одночасно були ще й виконавцями номерів, між виступами знайомили глядачів із фронтовими історіями. Найбільше вони розчулили присутніх у залі ветеранів, адже це були реальні спогади очевидців Другої світової — оповіді про кохання, приречене на трагічний фінал, тривожне чекання жінок, прощання з бойовими товаришами. Врешті-решт, на війні є місце не лише зброї, а й почуттям.

 Усім виступам представників міського клубу передували відеофрагменти радянських фільмів про війну. Пісенні номери супроводжували театралізованими дійствами і танцями. Артистів одягли у солдатський стрій, вбрання, притаманні для сорокових років, і традиційні українські костюми.

 Нагадаємо, що наприкінці березня народні аматорські колективи Броварського міського клубу провели звітний концерт. Учасники гуртків представили броварчанам досягнення за рік своєї творчої діяльності.

 Ветерани щиро раділи кожному виступу, аплодували артистам, ділилися своїми історіями. Кожен цього дня згадав щось своє. Хоч як війна загартувала ветеранів, вони покидали залу зі сльозами на очах. Все-таки пережиті жахи не викинеш із пам’яті. А броварчани, які не застали війну, більше дізналися про історію Батьківщини.

  Урочистості з нагоди 72-ї річниці Дня перемоги над нацизмом продовжилися наступного дня. Біля пам’ятника загиблим броварчанам провели молебень та поклали квіти до підніжжя меморіалу. Пам’ять загиблих у війні вшанували хвилиною мовчання.