WTF?
     
Енергозберігаючі технології в нашому домі

Літо добігає кінця, спека потроху здає позиції. Вже зовсім скоро прийдуть холодні дощі й вітри, а з ними і опалювальний сезон. Тому цей матеріал ми вирішили присвятити енергозаощадженню.

   З прадавніх давен люди використовували природні ресурси. Чим дорослішим ставало людство, тим складнішими методами видобутку ресурсів воно користувалось. Ми пройшли шлях від спільних печерних багать до власних конфорок у квартирах. На цьому можна було б заспокоїтись, проте країна, яка розвивається, має мислити наперед. Розвиток цивілізації зробив із нас енергозалежне покоління. Ми не можемо відмовитись від "газової голки"; ми не можемо, проте маємо відмовитись від власного вугілля; ми боїмось, що перше й друге буде нам не по кишені; ми хвилюємось, що запасу ресурсів не вистачить нашим дітям.

 Вчені вважають, що підвищити енергетичну ефективність житлових і виробничих об'єктів, можливо лише активно впроваджуючи енергозберігаючі технології. Вони поділяються на: опалювальні, водопостачальні, освітлювальні, кондиціонувальні і вентиляційні.           

   Опалювання приміщення у середньому становить 70-75 % енергоспоживання, тому ми вирішили розглянути цю тему детальніше. Заощадити тепло можна замінивши вікна на пластикові, а двері - на герметичні, можна утеплити стіни, зробити теплу підлогу, окрім того можна встановити теплогенеруюче обладнання (радіатори, автономні котли). Існують вентиляційні системи із рециркуляцією повітря, вони також запобігають охолодженню приміщення.

   Елементарні кроки - обклеїти стіну за радіатором плівкою, що відображатиме тепло; зменшити потрапляння холодного повітря; не обігрівати приміщення, яке не використовується.

   Після цього можна замислюватись над придбанням опалювального обладнання. Із найпростішого це техніка А-класу. Ці прилади використовують менше енергії, проте ефективніше, що врешті дозволяє зекономити на комунальних платежах (заощадити державний бюджет, зменшити вплив парникового ефекту на екологію).

   Складніший і дорожчий шлях - використання джерел енергії, що відновлюються, встановлення: сонячних батарей, колекторів, фотоелектростанцій, будівництво гідроелектростанцій. Окрім цього, можна застосовувати біопалево, яке отримують із залишків деревини, високоврожайних рослин, виробничих і побутових відходів.

   Редакція "At Brovary" вирішила звернутися до власника інтернет-магазину "Еccofaire", Костянтина Макаєва. Мета нашої бесіди - поєднання корисного з корисним: ми дізналися більше про альтернативні джерела опалення, а також з'ясували, як ідуть справи у представника малого бізнесу нашого міста.

- Пане Костянтине, Розкажіть коротко про себе. Чим ви займаєтесь?

 - Здебільшого продажем твердопаливних котлів, адже люди зараз усе більше відмовляються від газу. Також займаюсь продажем дров, вугілля, палива, брикетів і систем, які від сонця нагрівають воду – тобто всім, що стосується альтернативного опалення та водопостачання.

 - Скільки часу ви вже на ринку?

 - Поки що тільки рік. У нашому інтернет-магазині є більше ста різних моделей від двадцяти п’яти виробників: Польща, Україна, Білорусь, Туреччина. Моделі різних модифікацій, навіть промислові.

 - Хто складає вашу команду?

 - Я один.

 - Невже одна людина може з усім упоратися? 

- Якщо є необхідність, то наймаю людей, які займуться доставкою чи монтажем. Це професіонали, з якими я вже працював, або мені їх рекомендували, тобто в їхній кваліфікації я впевнений. Але в штаті вони не значаться.

- Можна зробити висновок, що у вас зовсім немає вільного часу.

- Так, немає. Робота забирає багато сил і майже весь час.

 - Інтернет-магазин "Eccofire" ваш перший бізнес-досвід?

 - Так.

 - Чому ви вирішили займатись опалювальною технікою?

  - Минулого року піднялися ціни, і газ зараз коштує 500-600 доларів. Зрозуміло, що для людей це дорого. А взагалі моя головна мета – це заробіток.

 - І виходить заробляти?

 - Поки що не так, як хотілось би. Торік ми трохи не встигли на сезон. А в цьому році сезон тільки розпочався.

- Коли, власне, цей сезон починається?

 - Він зараз триває. Період від серпня до кінця осені.

 - Тобто люди намагаються встановити котли літом, аби до зими все було готове?

 - Правильно. Потрібно влітку готуватися до сезону холодів.

- Зараз ви співпрацюєте з великою кількістю виробників, але щоб займатись цим серйозно, потрібно бути обізнаним. З чого все починалось? 

- У минулому році стало зрозуміло, що проблеми з російським газом неминучі. Ми вже мали гіркий досвід. А почалось усе з активного вивчення техніки, яка існує на ринку. Потрібно було визначитись із чим конкретно я буду працювати. На це пішло близько двох місяців.

 - З якими труднощами ви стикаєтесь у процесі ведення бізнесу?

 - Мабуть, найбільше клопоту приносить те, що доводиться людям пояснювати схеми роботи котлів, принципи, технічні характеристики. Важко серед великої кількості обрати щось конкретне. Люди приходять і у них просто розбігаються очі. Навіть коли на сайт заходять. 

- А як же Податкова служба, СЕС, пожежники, усе на що звичайно скаржились підприємці?

- Наразі є чинним мараторій на перевірки, отже працювати ніхто не заважає Сподіваюсь, що так буде й надалі.

 - Якщо людина не впевнена щодо придбання конкретного товару, чи є можливість прийти на склад і на власні очі роздивитися його?

 - Є невелика виставка тут, але складу немає. Кожна модель має свій силовий ряд – від 10 до 500 кВт. Таких котлів повинно бути не менше ніж 500 на виставці, аби людина прийшла і змогла обрати той, який підходить саме їй. Не всі дистриб'ютори мають стільки котлів навіть на заводах. Така продукція робиться в основному на замовлення.

 - Тобто товар замовляється, а вже потім його привозять клієнту?

 - Саме так.

- З якими країнами-виробниками ви працюєте?

 - Польща, Туреччина, Білорусь, Чехія, Україна.

- Що ви можете сказати про якість техніки? 

 - Якісні українські котли це: Данко, Альтеп, Неус, тривалого горіння - Буран, Атон (ATON). На сьогодні світовий лідер за якістю це Польща. У них і сталь для котлів власна сертифікована.

 - Вони виробляють у себе і вже потім імпортують в Україну?

 - Так. У них взагалі 80% енергетики на твердому паливі. Починаючи від електростанцій і закінчуючи побутовим рівнем. Така система діє у них з 50-х або 30-х років минулого століття. Тоді вони тільки починали виробництво, зараз на їхніх заводах все роботизовано.

 - Продаж через мережу Інтернет дозволяє підприємцю економити на приміщеннях, працівниках, але, напевно, є нюанси, з якими не стикається традиційна торгівля?

 - Специфіка полягає в тому, що в інтернет-магазині людина може сама вибрати собі товар, переглянувши на сайті технічні характеристики, фотографії. Але, як правило, через Інтернет не купують. Клієнт повинен прийти і особисто подивитися товар.

- А якщо у вас на виставці немає того, що він хоче замовити? Я впевнена, бувають такі ситуації. 

 - Я пояснюю людині, що є різні виробники. Товари однієї фірми схожі за технічними характеристиками і навіть візуально. А вже потім, знаючи, що потрібно, обираємо з каталогу в інтернет-магазині. На сайті є фотографії як самих котлів, так і просто графіка.

 - Іноді трапляється так, що придбане через Інтернет, не повністю відповідає вимогам клієнта. Часто покупці повертають товар?

 - Ніколи такого не було. 

 - Що, зовсім? Жодного разу?

 - У нас був один гарантійний випадок. На заводі поганенько було зроблене зварювання. Котел забрали в сервісний центр, дефект  усунули, і товар повернули клієнту.

 - Ви надаєте техніку в кредит? За яких умов?

 - Так, ми працюємо з такими банками як Платинум Банк, Кредит Маркет і Ощадбанк. Будь-яка людина може отримати кредит, якщо відповідає умовам банку. Державні кредити надають без проблем. Багато  людей скористалися цією послугою. У кого оформлена субсидія, може отримати 70%, тобто можна заплатити всього 30% від суми.

 - Які для цього потрібні документи?

 - Довідка про доходи, копія паспорта та ідентифікаційного коду. У банку потрібно написати заяву, яку розглядатимуть невеликий проміжок часу, після чого і надають кредит.

 - Чи є у вас хіт продажу? Чому обирають саме ці товари?

 - Хіт продажу – це українські Данко, адже ці котли хоч і економ класу, але товщина сталі теплообмінника у них – аж 5мм. За якістю вони одні з кращих. Польща – це фірма Метал Фах (Metal-Fach). Також купують котли Дефа. З українських котлів іще Альтеп і Неус. Це найпопулярніші моделі.

 - Якщо людині важко самій з усім розібратись, чи є у вас онлайн-консультанти?

 - Звичайно є,  але якщо людина телефонує, я особисто можу її проконсультувати.

 - Спеціалізація на опалювальній техніці, напевно, має сезонний характер, адже потреба в опаленні влітку падає. Ви не замислювалися над тим, щоб додати до асортименту щось нове?

 - Нове? Я навіть не знаю. У нас і так величезний вибір котлів.

 - Окрім цього. Кондиціонери чи вентилятори, наприклад?

 - Вентиляторів немає, але є кондиціонери. Просто не все викладено на сайті. 

 - Багато з представленого товару – твердопаливні котли, які коштують недешево. До них необхідно постійно закуповувати паливо, чи такі вже вони економні?

 - Вартість газу при 7 грн. 19 коп. за 1 кВт становить десь 89 копійок. А з твердопаливним котлом приблизно 35 копійок. На дровах це на 10 копійок дорожче. Отже, тепло ми отримуємо в 2-2,5 рази дешевше ніж платили б за газ. А якщо використовувати додаткове устаткування (теплоакумулятори, буферні ємності), то можна ще 30% заощадити.

 - Який термін окупності Вашої техніки?

 - Котел економ класу окупається десь за рік, середнього – за 2, іще дорожчий –  приблизно за 3. І так ви повністю виходите в нуль. У кожному класі свій термін гарантії.

 - І який же?

 - Для найдешевших це рік-два, для дорогих – від 2-х до 3,5 років. Польща, наприклад, дає 5 років гарантії. Але котли її виробництва працюють по 20 років, у той час, коли українські – 10-15.

 - Які плани на майбутнє? Можливо, є іще справа, якою б вам хотілося б зайнятись?

 - Поки що ні. Роботи повно. Працюємо кожного дня. Люди все більше цікавляться альтернативним опаленням, тож відпочивати не має коли.