WTF?
     
Комісія з обстеження водних об’єктів Броварів оглянула озеро в парку "Приозерний"

  У вівторок, 22-го червня, комісія з обстеження водних об’єктів міста Бровари, яка складалась з 15-ти депутатів і фахівців розпочала свою роботу на озері в районі "Пекарня". Комісія була створена у зв’язку з нещадовною загибеллю чотирнадцятирічного хлопця на озері у парку "Приозерний".

 Нагадаємо, 14-річний Владислав Даценко потонув 19 червня у озері на Пекарні внаслідок удушення. Тіло хлопця знайшли під діжками, що тримають електричний кабель від земснаряду. Однак судмедексперти припускають, що смерті міг передувати удар струмом.

  Комісія під час свого виїзного засідання до озера у парку "Приозерний" зафіксувала пошкоджені високовольтні кабелі з поганою ізоляцією, що лежали біля піщаного насипу на березі. По насипах і діжках біля водоймища бігали діти. До того ж попри заборону, люди продовжували купатися в озері. Про результати роботи комісії повідомляє видання «Трибуна Бровари».

 

  Член комісії, депутат Броварської міської ради Юрій Скотніков висунув припущення, що хлопець справді міг отримати електричний удар, оскільки кабелі на березі озера були у поганому стані з помітними скрутками ізоляції. Начальник відділу Броварської міськради з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, мобілізаційної, оборонної роботи і взаємодії з правоохоронними органами Петро Приказчик думку Юрія не підтримав. "Якби це був удар струмом, то не одна людина загинула б, і риба б плавала догори". Представник Броварського відділу ДСНС додав, що "треба з'ясувати, хто власник земснаряду, і в нього запитати, був увімкнений стум чи ні".

  Завідувач Броварського районного відділу лабораторних досліджень Віталій Прокопенко зазначив, що з озера у "Приозерному" були взяті проби води. Така ж проба була взята у річці Десна, поблизу табору відпочинку «Любич», в с. Пухівка. "До четверга-п’ятниці будуть готові результати. На бак-флору і на умовно-показову флору. Дані, які ми отримаємо, порівняємо з тими, що були минулого разу. Спека своє робить. Є погіршення процесів самоочищення", - пояснив Віталій.

Представник Броварського відділу ДСНС
Петро Приказчик

  Місцевого мешканця Ігоря обурила ситуація з озером і ставлення влади до неї:

  - Немає господаря у цього озера. Якби хтось дивився зі сторони замовника, можливо було б усе по-іншому. Скільки ми просили міську адміністрацію, щоб хоч патруль був! От коли дитина втопилася, прийшли ці поліцейські, покричали, люди повилазили з озера, вони ще раз пройшлися — і все. Три дні пройшло — подивіться скільки народу купається, хоча купатися заборонено! Батьки дітей, які купаються, пиячать… Немає жодної рятівної бригади! Якби сюди заходили хоч іноді поліцейські… Ми що не люди? Чому в центральному парку ходить поліція, а у нас ніхто не приходить?.. Ніхто не патрулює. Чи там люди, а тут - ні? Як дитина втопилася, зразу всі поприбігали. Я вчився у школі ще при Радянському Союзі. Вчителі нам наказували: не ходіть купатися на озеро. Зараз ніхто в школі нічого не каже.

Місцевий мешканець Ігор
Оксана Мельник

  Не погодилася з останніми словами Ігоря начальник управління освіти і науки Броварської міськради Оксана Мельник. Адже, як зазначила жінка, перед початком літніх канікул викладачі з учнями провели бесіди, під час яких неодноразово наголошували, що купатися в заборонених місьцях не можна.

  Депутатом Броварської міської ради Юрій Скотніков вказав на те, що достеменно не відомо, куди вивозять пісок з озера. Юрій розповів, що за вихідні вивезли приблизно 50 тонників піску на підсипку торгівельного центру. Директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко відповів, пісок з озера не можна використовувати як підсипку для будівництва:

  - За документацією по прочистці нашого озера прописано таким чином: озеро розчищається, і все те, що буде намите, — так званий, глей, який не відноситься до розряду піску. Для того, щоб сказати, який це пісок, ми зробили аналізи. Аналізи показали, що він пилоподібний, у ньому зернистості немає. Жоден будівельник, який займається будівництвом, не візьме такий пісок на підсипку ні на жодну дорогу, ні на жоден об’єкт. По документації написано: усе, що буде намите, виконавець — ТОВ «Трансгідробуд» — зобов’язаний утилізувати, і привезти мені документи про те, що він його утилізував.

Андрій Василенко та Юрій Скотніков
Сергій Батюк

 Депутат Броварської міської ради Сергій Батюк після огляду ізоляції кабеля зазначив, що його треба відправити на експертизу. І лише після цього можна буде робити певні висновки про причину смерті хлопця. "У п’ятницю однієї фази не було, а значить порушення у подачі струму на земснаряд були. Хто може гарантувати цілісність кабелю? Ніхто. А тому для початку потрібно було б перевірити якість ізоляції цього кабелю", - розповів Сергій.

  Усіх членів комісії обурило та здивувало те, що на шафці, де міститься, рубильник, від якого йдуть кабелі, не було ані замка, ані защіпки. Будь-хто, навіть дитина, легко може відчинити дверцята шафки. Представник фірми виробника ТОВ «Трансгідробуд» Ігор Савченко повідомив членам комісії, що шафку їм передали без замка. Через це вже траплялися випадки, коли рубильник вимикали і крали кабелі. Він також додав, що ще минулої п'ятниці озеро було огороджене червоними стрічками, а написи про заборону купатися у водоймі були постійно. Місцевий мешканець Ігор з ним не погодився і сказав, що озеро не було огороджено.

 Заступник міського голови Олександр Рєзнік зазначив, що за підсумками роботи комісії буде підготовано розпорядження привести в належний стан земснаряд і забезпечити охорону об’єкту. Наступним водоймищем, яке огляне комісія, стане озеро у парку «Перемога».

Джерело - «Трибуна Бровари»