WTF?
     
У Броварах призупиняють будівництво другого мікрорайону

 11-го квітня відбулось засідання комісії з питань земельних відносин, архітектури і будівництва, повідомляє ресурс "Трибуна Бровари". Розглядалась заява броварчанина, громадського активіста, Віктора Малофієнка. члени комісії зобов'язали начальника Управління містобудування та архітектури, Лілію Рибакову подати офіційний лист на відклик містобудівних умов будівництва фірмою «Просперітас» двох 7-поверхових будинків по вулиці Богунській (передбачається будівництво житлового району на 20 тис. осіб, двох шкіл та п’ятьох дитячих садків). 

 Віктор Малофієнко запевнив, що ці будинки є складовою частиною комплексної забудови земельної ділянки площею 80 га, яка є заболоченою і вільною від будь-яких об’єктів. Згідно з договором оренди, вона виділялася для будівництва індивідуальної громадської забудови та об’єктів інфраструктури. Проте активіст переконує, що містобудівна документація, зокрема Детальний план території (ДПТ) та проект інженерного захисту забудови не завершені й не затверджені.

 

 Окрім того, питання викликають містобудівні умови. Архітектурний відділ видає документи окремо на кожен з понад вісімдесяти об’єктів, хоча забудовник один - "Просперітас". Доцільно було б видавати єдині умови на забудову всього житлового комплексу в цілому, адже це оптимальний варіант ведення робіт на таких складних інженерних умовах — підтоплювані території, а також прокладання магістральних інженерних мереж та споруд. Але в такому випадку об’єкт набуває статусу V категорії складності, тобто потребує проходження всіх процедур, експертиз і погоджень.

 Віктор Малофієнко зауважив, що рішенням інвестиційної ради Броварів передбачалося будівництво об’єкту за умови завершення інженерних робіт території, проте її не було проведено, окрім того, відсутній, навіть, проект проведення цих робіт. Активіст запевняє, що стосовно цієї ділянки Броварський відділ поліції ГУ Національної поліції проводить досудове розслідування по кримінальному провадженню - підробка проектів землеустроїв щодо передачі земельних ділянок ТОВ "Афродіта" та ТОВ "Житлово-Сервісна компанія".

 Нагадаймо, що у листопаді 2015 року відбулась зустріч громадськості з представниками ТОВ "Просперітатіс". Тоді проект видався присутнім сирим і недосконалим. Люди пішли з більшою кількістю питань, ніж прийшли. Відповідальний виконавець робіт, Голеня Петро Іванович запевнив наших журналістів, що "проект з водовідведення на експертизі, залишилось його утвердити... Планується 4-5 колекторів". Зв'язатися із забудовником нам так і не вдалось протягом кількох днів.

Очевидно лише, що питання потрібно вивчати.

Стаття підготована за матеріалами ресурсу "Трибуна Бровари".