WTF?
     
Новинка для відпочинку броварчан

 11-го березня на вулиці Героїв УПА (Кирпоноса) 3 відкрився заклад "88 Free Space". Формат закладу випливає з його назви, можна вільно користуватися усіма послугами, сплативши тільки за вхід (50 грн у будні, 70 - у вихідні або свята; якщо хтось хоче залишитися довше, компанія доплачує 100 грн за годину). Ми вирушили на зустріч з власниками "антикафе", Дмитром і Марією, щоб дізнатися більше і про, сам, заклад, і про нових підприємців.

 

 Заклад сусідить з відділенням "Нової пошти", щоб потрапити в "88 Free Space" потрібно спуститися у підвальне приміщення. Попри це в "антикафе" світло, тепло, затишно, і, якось, вільно.

Д: Заплативши за вхід, у закладі можна перебувати з відкриття до закриття, - говорить Дмитро - (з 12-ї до 22-ї). За ці гроші ви можете користуватися всім: усіма іграми, wi-fi, чай кава, солодощі.

М: Плануємо влаштовувати збори на "Мафію", чемпіонати з "Мортл Комбат". Ми самі фанати настільних ігор, постійні відвідувачі столичних "антикафе", тому вирішили привнести цю ідею в Бровари.

"АВ": Чим ви займались до цього?

Д: Я працював у банку, в мене фінансова освіта...

"АВ": Тобто все добре прорахували?

Д: Так, - посміхається - а Маша дизайнер інтер'єру, тож ми не тільки все добре прорахували, а й добре все оформили. Це наш перший бізнес-досвід.

"АВ": Ви орендуєте приміщення?

Д: Так. Ремонт зроблений власниками. Якщо справа піде, можна замислюватися над покупкою приміщення.

"АВ": Скільки пройшло часу від задуму до відкриття, щоб повністю втілити ідею?

Д: Ну-у, спочатку ми планували відкрити "кофєйню" в Києві, але виникли складнощі, важко було знайти місце. Навіть, якщо орендувати "мафи", 8 з 10-ти встановлені нелегально, без документів, їх зараз прибирають. Тож ми стали розглядати інші варіанти.

М: Також зіграла роль велика конкуренція в Києві, а у Броварах ми, навпаки, новатори. Це дуже цікаво, ми зацікавилися настільними іграми, навмисно їздили у віддалені райони столиці, щоб пограти.

Д: Люди поки не розуміють формат закладу, навіть коли ми шукали приміщення, усі думали, що тут будуть гральні автомати або комп'ютерний клуб. Ну нічого, доводиться розповідати всім.

"АВ": Що було найскладнішим?

Д: Занавіски! До цього ми справді були не готові! Був грандіозний вибір, у нас цілий день на це пішов.

М: Так, - сміється - обирали дуже довго. 

"АВ": Що окрім ігор ви можете запропонувати?

М: У нас можна збиратися на конференції (тут є безкоштовний wi-fi), літературні вечори, ми пропонуємо бук-кросинг.

"АВ": Легко розібралися, як вести власну справу?

М: Зараз це не проблема, є багато компаній, які за певну плату, займаються оформленням документів. Я заплатив, спеціалісти мені сказали, що потрібно - і все. Це дуже зручно.

"АВ": Так, багато людей, які щойно розпочали власну справу, бідкаються, що немає такого "державного кабінету", де їм приділили би достатньо часу, щоб пояснити все.

М: Тож ми вирішили не занурюватися в те, в чому не компетентні. Звісно можна в цьому розібратися, але потрібно витратити й час, і нерви. Ми знаємо головні аспекти, наразі цього досі.

"АВ": Не було лячно розпочинати щось власне, нове? Ви зовсім нещодавно відкрились, коли долар росте...

М: Напевно, у такі миті хвилювання завжди є, але потрібно рухатися. Ми прагнемо поєднати приємне з корисним, звісно хочеться заробляти улюбленими іграми.

"АВ": Як у вас із відвідувачами?

 

Д: У перші дні приходить мало людей. Зараз люди, здебільшого, приходять, щоб дізнатися докладніше про наш заклад. Для багатьох, навіть для молоді, це новинка. У Києві подібних закладів багато, у Броварах ми перші, тож доводиться пояснювати.

М: У перші дні до нас заходили люди, які вже бували в подібних столичних закладах.

"АВ": Як рекламуєте себе?

Д: Соцмережі, "сарафанне радіо", роздавали листівки, візитівки. Усьому потрібний час. Ми не чекаємо, що відразу піде натовп, прийде хтось один прийде на розвідку, а вже потім приведе друзів.

 М: Так, це своєрідний клуб за інтересами. У мене, наприклад, багато друзів, знайомих, які також обожнюють ігри. Насправді, ігор безліч. Є простенькі, як карти, є такі, над якими треба добряче подумати, ті самі шахи.

"АВ": Ви орієнтуєтесь в усіх іграх?

Д: У більшості, деякі ми щойно завезли, тільки вивчаємо правила. Ми прислухаємося до побажань людей у соцмережах і завозимо нові ігри. Згодом ми плануємо влаштовувати турніри, щоб грали двадцять-тридцять людей одночасно. Хочеться щоб змагання проводились між родинами.

"АВ": Скільки часу витрачаєте на заклад, він постійно вимагає вашої присутності або, можливо, встигли поставити справу на потік...

Д: Зараз повний графік працюємо ми, згодом плануємо наймати співробітників, у соцмережах вже кілька людей зголосились у нас працювати. Охочі є, але ми вирішили спершу подивитись самі на доходи й витрати протягом якогось часу.

"АВ": Ви налаштовані по-бойовому.

 М: Так, просто, хочеться передати через це місце усю любов, щоб відвідувачі перейнялися нашим захопленням. Ми неодноразово бачили, скільки людей відвідують "антикафе", це культурне місце для друзів, родин, де є ігри для кожного. До нас можна приходити зі своєю їжею, є мікрохвильовка. Наприклад, люди можуть прийти до нас, щоб попрацювати, розігріти свій контейнер, якщо зголодніють.

"АВ": Скільки людей вміщує приміщення?

Д: Максимум - 54.

"АВ": На який вік розраховані ігри?

Д: Є розваги для зовсім маленьких - розмальовки, є дитячі ігри, які розвивають увагу, пам'ять.

"АВ": Які найскладніші?

Д: Наприклад, "Гра Престолів", - одна партія триває від години (може тривати й усі - п'ять), там дійсно треба думати. Є ігри, де лише самі правила прописані на 20-ти сторінках, потрібно усе пояснювати. Ми можемо брати активну участь в іграх, наприклад, вести "Мафію", щоб усі в компанії грали, адже хтось все одно має бути ведучим.

"АВ": Які плануються акції в закладі? Я знаю про одну - для школярів.

- "Містеріум" - гра, яку створили українці, - з гордістю говорить Маша.

Д: Так, якщо останні зможуть показати щоденник з відміткою 10-12 балів, вони отримають 20% знижки. З часом введемо систему знижок для студентів.

М: Також будемо писати "щасливі імена", кожного разу нові. Люди з цими іменами також отримають знижку. Будуть акції для іменинників. Д: Діє накопичувальна картка (її отримує кожний клієнт) - сім разів відвідали, восьмий - безкоштовний. Акцій планується багато. Тож приходьте до нас. Тут безліч настільних ігор, ми допоможемо вам розібратися. Таке дозвілля вас дійсно зацікавить, ми підберемо для вас гру на будь-який смак. Приходьте до нас не лише відпочивати, а й працювати. Можливо, згодом влаштовуватимемо кінопокази, будемо відштовхуватися від побажань, усе вирішить соцопитування. До речі, а ви самі граєте?

"АВ": Зовсім ні.

М: А ми вас навчимо. Наприклад, "Дабл", грати дуже просто та швидко. - Маша розкладає по одній картці на трьох, а колоду ставить у середину. - Суть у тому, що у кожного з нас на картці є картинка, що збігається з картинкою на картці в колоді, головне відшукати ідентичні малюнки. Хто першим побачив збіг, той забирає картку з колоди до себе. У кінці гри ми перерахуємо в кого більше карток. - Цього разу виграла Маша.

  Коли ми тільки входили до "88 Free Space", відразу відчули затишок. У вічі кидалась чистота, приміщення заставлене полицями, столами, стільцями, кріслами, але воно просторе, в ньому, дійсно, повно вільного простору. У закладі затишно й світло, коли потрапляєш у середину, відчуття, що переступив поріг пристойної квартири (до речі, брудний посуд у закладі відвідувачі, просто, складають у раковину).

Отже, відчуття зовсім домашні. Тож сподіваймося, що у нових підприємців усе складеться так, як вони мріють.