WTF?
     
Реальний стан речей у Броварській міськраді

 Нещодавнє "пакетне" голосування, яке відбулось на 10-й сесії Броварської міської ради, неабияк збурило суспільство. Депутати звинувачували одне одного, броварчани на бік одних та інших, але є люди, які представили сухий залишок, тобто статистику, з якою важко сперечатися.

 Інфографік оприлюднив Пылып Духлий. Методи розрахунків прості:  рішення радою приймаються 19-ма голосами. Отже, усі інші - проти, немає різниці - утримався депутат або був проти, або не взяв участь у голосуванні. Поіменні голосування, які були запроваджені в місцевих радах завдяки нардепу Hanna Hopko дали потужний, дієвий інструмент контролю та виявлення реального стану речей в міськраді.

 Кожне голосування однаково з мером додавало депутату 1 бал. При 125 голосуваннях, максимально можна набрати 125 балів. Голосування навпаки з І. Сапожком давало мінус 1 бал. Відсутність на голосуванні - 0. Усі бали підсумовувались по всім голосуванням. Мінімум можна набрати мінус 125. Партійні результати були отримані через розрахунок середнього балу всіх депутатів фракції.

 

 Перед вами аналіз поіменних депутатських голосувань з використанням результатів 10-ої сесії. Загалом було проведено 125 голосувань, розглянуто 54 питання.

 Усе наглядно. Секретар міської ради, Олексій Здоровець, наприклад голосує ідентично з мером, як 2 депутати від "Єдності" та позафракційний колишній "свободівець" В. Кочубей. "Кочубей був виключений зі фракції, а Здоровець продовжує виконувати "завдання партії", - дивується автор графіка, і додає, що 50% депутатів, що пройшли від "Свободи" є, по суті, депутатами Сапожка І. В.

 Також наближеними до мера є депутати "РПЛ", "Єдності" та "УКРОПу", далі - "Самопоміч". У центрі спектру "Солідарність" та деякі "свободівці". Найбільш не збігаються з І. Сапожком  "Батьківщина" та "Демальянс". Прикметно, що М. Семенов, який розраховував на місце секретаря, зараз голосує зовсім протилежно меру. Позафракційні депутати, навпаки, дуже часто солідарні з міської головою.

  Якщо подивитись результати по партіях, то цікаво, що "Свобода" близька до Сапожка І. В., адже секретар явно "тягне" партію ліворуч. Завдяки М. Семенову поруч не опинилась "Самопоміч". Без нього вона була б значно лівіше. "Солідарність", "Самопоміч" та "Батьківщина" - найпоміркованіші. "Демальянс" - однозначно опозиція.

 Отже це сухі цифри, без зайвих слів.