WTF?
     
Зміни до бюджету Броварів не були внесені

 11-го березня на сесії міської ради депутати свідомо саботували голосування і прийняття рішення про зміни до бюджету, повідомляє "свободівець" Олексій Здоровець. Два дні поспіль (10-го та 11-го березня) депутати обговорювали й голосували за програми. Серед іншого піднімались питання про: інклюзивну освіту, утеплення фасадів на будинках, апарат для гемодіалізу для броварської лікарні, тощо. І саме перераховані пункти не будуть фінансуватися в 2016 році, і все через те, що принципи деяким депутатам важливіші за людей, які, врешті, страждатимуть через них, вважає "свободівець".

 Демократія, відстоювання громадської думки, для певних депутатів лише пусті слова, переконаний О. Здоровець. На підтримку своєї думки він наводить результат поіменного голосування.

 З іншого боку, депутати "ДемАльянсу", "Солідарності", "Самопомочі" закликали міського голову голосувати за кожну тему окремо, а не "пакетом", як було запропоновано (у якому також ішлося про фінансування реконструкції шляхопроводу на вулиці Оникієнка, що на Торгмаші). У той же час на офіційному сайті Броварської міської ради, де згідно із законом мають бути оприлюднені відповідні проекти рішення за 20 робочих днів до проведення сесії, у відповідному проекті ні про гемодіаліз, ні про утеплення фасадів, ні про програму інклюзивної освіти не йдеться.

 Отже, мер не прислухався до депутатів, голосували за "пакет" питань. У результаті «за» проголосувало 17 депутатів (при необхідних 19), 15 – «утрималося», «проти» – 0. Після оприлюднення результатів у залі розпочались взаємні звинувачення: ті хто проголосував "за" звинувачували «демократів» у тому, що ті «зарубали» важливі галузі. З іншого боку ті, хто не підтримав «пакетне» голосування звертали увагу опонентів на те, що вносити правки до проекту рішення з голосу це порушення регламенту, та нагадали, що пропонували міському голові розділити не пов'язані питання.

 На думку "демократів", це була спланована акція - об'єднати теми в пакет, щоб взяти незгідних з цим депутатів у заручники. Що ж до реконструкції дороги, депутати вважають, що це питання потрібно дослідити з усіх боків, зокрема вирахувати кошторис його демонтажу. Нагадаймо, що 10-го березня депутати погодилися виділити ще 14 мільйонів грн з міського бюджету, (у цьому разі вартість ремонту зростає майже до - 28 мільйонів). Проте після голосування 11-го березня, додаткові кошти не будуть виділені.

 Ця сесія викликала палкі обговорення в соцмережах, прихильників обох сторін немало. Але чим закінчиться ця історія? Незабаром дізнаємось.

 Стаття підготована за матеріалами видання "Маєш право знати".