WTF?
     
Через недбалість броварських лікарів померла породілля (ВІДЕО)

  Повідомлення про смерть пацієнтів від недбалості та непрофесійності медиків Броварської центральної районної лікарні на сьогодні вже більше не є новиною. Нещодавно від рук місцевих лікарів постраждала вагітна. Протягом двох тижнів у пологовому відділенні броварської лікарні жінку лікували від панкреатиту, але, як виявилося, – помилися з діагнозом. Фатальну помилку виявили запізно… Лише після того, як жінку у критичному стані перевезли до Київської обласної лікарні.

 16-го лютого Оксані Філюшиній, яка перебувала на восьмому місяці вагітності, стало зле. У жінки почав сильно боліти живіт. Чоловік Оксани Олександр відвіз її  до Броварської центральної районної лікарні, де у вагітної без жодних аналізів і обстежень діагностували панкреатит. Жінку залишили в лікарні. Аби не дружина не нервувала, Олександр домовився про її переведення в окрему палату. Лікар вагітної Наталія Чубенко призначила жінці необхідне лікування. Медики одразу поставили  крапельницю та почали вводити Оксані антибіотики  і знеболювальне.

  На деякий час Оксані покращало, проте невдовзі її температура підвищилася до 39С. Крапельниці більше не допомагали – біль ні на годину не полишав вагітну жінку. Чоловік хвилювався, а лікар лише повторювала: «все нормально, ситуація під контролем, перебіг вагітності в нормі». Жодного обстеження не було проведено, допоки стан Оксани не погіршився. Олександр наполіг на тому, щоб у його дружини взяли кров на дослідження. Про результат лікар Чубенко не сказала нічого, окрім того, що треба збільшити дози антибіотиків і знеболювальних. Проте і це не допомогло.

  У вкрай тяжкому стані у жінки передчасно настали пологи. 21-го лютого Оксана без лікарів і знеболювальних народила доньку. Як пізніше Оксана сказала чоловіку, під час переймів навіть не відчувала болю. Олександр терміново покликав лікарів, а ті забрали новонароджену дитину. Оксану з немовлям перевели до палати інтенсивної терапії. Олександр тиждень не бачився ані з дочкою, ані з дружиною, поки її не перевили до звичайної палати.

  28-го лютого у палаті Оксана знепритомніла, а наступного дня за наполяганням чоловіка породіллю перевели до Київської обласної лікарні №1. Там стан жінки назвали критичним і сказали, що вона потребує термінового хірургічного втручання. Операцію зробили вночі; чоловіку повідомили, що у його дружини виявили гострий апендицит та перитоніт. Лікар також сказав, що внаслідок запалення, яке дісталося матки, жінка і народила передчасно. Лікарі пологового відділення від коментарів утримуються, допоки триває службове розслідування.

  Броварчан надзвичайно шокував цей випадок - своїм обуренням вони ділилися у соціальних мережах. Смерть молодої породіллі стала останньою краплею. Громада рішуче налаштована покарати недобросовісних лікарів, які припустилися вже не однієї фатальної помилки. Броварчани активно обговорювали випадки, коли медики не лікували, а "калічили" пацієнтів.

  Цього разу черговим фактом недбалості лікарів зацікавилися владні структури. Проте політики "не зовсім" зрозуміли, що треба роботи. 10-го березня місцеві депутати мали розглянути питання "про фінансування Броварської центральної районної лікарні та заохочення її працівників". Зрештою на 10-їй позачерговій сесії міськради народні обранці все-таки порушили питання халатності медиків Броварської ЦРЛ, що призвела до смерті молодої породіллі.

  Центральна влада держави також не залишилася осторонь. Вже призначено розслідування на рівні Міністерства, аби визначити винуватих. Чи буде слідство неупередженим і чи вдастся покарати винних, дізнаємося пізніше. Поки що залишається лише сподіватися, що подібне більше ніколи не повториться.

Маєш право знати