WTF?
     
Нелегітимність виконавчого комітету?

 Розпочалось першоберезневе засідання виконкому заявою депутата Броварської міської ради Андрія Саука (Демократичний Альянс). У зверненні йшлося про те, що зібрання виконавчого комітету в старому складі незаконне, повідомляє ресурс "Трибуна Бровари". Андрій Саук послався на статтю 55 Регламенту Броварської міської ради VII скликання, вона вказує, що рішення індивідуальної дії набирають чинності з моменту їх прийняття. Тобто, запевняє депутат, міська рада затвердила новий склад виконкому, повноваження старого виконкому автоматично припинилися, і лише потім міський голова Ігор Сапожко наклав вето на рішення про новий склад (яке депутати не подолали).

 Саме цей момент, вважає депутат, дуже важливий: повноваження старого виконкому припинилися, а склад нового — міський голова ветував. Тобто, засідання виконкому 1 березня є незаконним, виконком збиратися не має права, а його рішення не матимуть жодних повноважень. А. Саук закликав  якомога швидше винести питання формування нового складу виконкому на розгляд міської ради, зазначивши, що дії учасників засідання можуть кваліфікуватися за ст. 353 КК України як "Самовільне присвоєння владних повноважень", а дії міського голови за ст... 364 "Зловживання владою та службовим становищем".

 Зауважимо, що члени старого складу виконкому поводилися досить агресивно: почали кричати на депутата (найголосніше — головний лікар Броварської центральної лікарні Валентин Багнюк), а деякі навіть відверто ображати.

 Треба сказати, що Костянтин Кузнєцов та Лариса Виноградова, яким депутати висловили їм недовіру були присутні на виконкомі у перших рядах. Міський голова Ігор Сапожко (який на останній сесії проігнорував заклики депутатів запустити процес формування нового складу виконкому) на цей раз заяву Андрія Саука до суб’єктивної думки окремого депутата, і зауважив що кожен має право висловити свою позицію. Натомість депутат пообіцяв, що надалі легітимність нинішнього виконкому буде оскаржувати у суді.


Стаття підготована за матеріалами ресурсу "Трибуна Бровари".