WTF?
     
Журналісти поспілкувались з головним копом Броварів

 Нагадаймо, що після переатестації на вулиці Броварів вийшли нові правоохоронці - поліцейські.

- Першим етапом було тестування на комп’ютері, що складалося з двох частин: психологічні тести плюс завдання на знання законодавства України. Левова частка питань стосувалася законів щодо запобігання корупції, - пригадує начальник Броварського відділу поліції, О. Янчинський. - Чималу роль відіграли результати тесту Midot, або як ми його ще називаємо – «тест на людяність». Він допомагає виявити, наскільки правдива людина, чи схильна вона до крадіжок, вживання алкоголю та наркотичних речовин. Оцінювання дає зрозуміти саму особистість працівника. Це дуже важливий фактор, адже знання ми можемо підтягнути, підучитись, а саму людину змінити надто складно.

Останнім етапом була співбесіда з атестаційною комісією. Вона вивчала характеристику працівника і виробляла індивідуальний підхід до кожного. На засіданні комісії були присутні активісти з різних громадських організацій («Майдан», «Автомайдан»). Дехто навіть спілкувався з населенням у місцевості, де раніше працював правоохоронець, збирав потрібну інформацію.

- У Броварському відділі переатестацію проходили 218 працівників. За рішенням атестаційної комісії, відповідає займаним посадам 151 особа, не відповідає – 17. Крім того, щодо 5 осіб рішення ще не прийнято. Частину атестованих переведено на нижчі посади, 16 осіб звільнено через службову невідповідність, 18 звільнилися за власним бажанням. Не підлягали тестуванню співробітники патрульної служби та водії.
Рішення щодо осіб, які проходили атестацію, приймалося за 4 категоріями: 1) особа відповідає займаній посаді, 2) рекомендовано підвищення на посаді, 3) не повністю відповідає займаній посаді, рекомендовано переведення на нижчу посаду, 4) не рекомендовано проходження служби в поліції взагалі.

- Коли планується набір до постійного штату серед цивільного населення?
- Орієнтовно в березні, точної дати поки що немає. Спочатку буде проводитися набір на посаду дільничних офіцерів поліції. Як тільки стане відома точна дата, вся інформація буде висвітлена як на сайті Головного управління, так і на нашій сторінці у Фейсбуці. Ми намагатимемося максимально повно донести до населення інформацію щодо нового набору.

- Скільки людей плануєте набрати?
- На даний час, на один комплект – 13 дільничних працівників. Тому потрібно 13, але ця цифра поки що не точна. Ми тільки зацікавлені в тому, аби наші громадяни виявили бажання служити в поліції.
Як цивільній людині вступити до лав нової поліції?
Потрібно надати документи згідно з переліком. Потім їх перевірить комісія та обере кандидатів. Після цього – стандартна здача тестів. На відміну від колишніх правоохоронців, цивільні люди здають ще нормативи з ФІЗО. Всі, хто пройшов, відправляються на попереднє навчання.

Наразі тільки розпочалось налагодження роботи, але різницю можна побачити вже зараз. Наприклад, раніше на все місто працювали 2 слідчо-оперативні групи, зараз до них додалося ще 6 груп швидкого реагування (ГШР). За невеликий проміжок часу було викрито незаконний обіг наркотиків. Також був факт ДТП, в якому загинула жінка, а водій втік з місця події. Група реагування змогла, буквально, за півгодини знайшла й автівку, і водія.

- Чи є вже конкретні результати, якими нова поліція у місті може пишатися?
- Пишатися розкриттями ніби й приємно, але ж основна мета полягає в тому, щоб мінімізувати скоєння злочинів і правопорушень. Окрім патрулювання, оформлення та виїзду на місце, нова поліція має функцію проведення профілактичної роботи. Що це таке? Якщо людина скоїла незначне правопорушення, для першого разу не обов’язково складати адміністративний протокол, вживати якихось рішучих заходів тощо. 

Мені здається, краще з людиною просто переговорити, роз’яснити ситуацію, адже профілактична робота спрямована на те, щоб роз’яснити людині, інколи, можливо, присоромити її, щоб наступного разу вона цього не робила. Особливо важливо спілкуватися з дітьми, адже від того, як ми виховаємо покоління сьогодні, так воно буде жити завтра. Поліція може зупинитися, вийти, переговорити, роз’яснити – і поїхати далі патрулювати.
 Також профілактична робота проводиться з особами, які раніше відбували покарання у місцях позбавлення волі. Якщо група перебуває неподалік від адрес, де проживають ці громадяни, в їхні офіційні обов’язки входить і спілкування з такими особами.

- Наразі лише 49% українців довіряють новій поліції...
- Це відголоси недовіри до міліції. Потрібно розуміти, що ні за тиждень, ні за місяць і навіть за рік нам не почнуть стовідсотково довіряти. Наведу кумедний приклад. Це реальний випадок, який нещодавно був у Броварах. Група швидкого реагування пізно ввечері патрулювала місто. Хлопці побачили стареньку жінку, зупинилися, аби запропонувати підвезти.

Жінка почала тікати та кричати «не чіпайте мене!». Люди не вірять, що змінюються, в першу чергу, відносини між поліцією і громадянами. Ми не кажемо, що тепер виконуватимемо функції таксистів, але чому б ні, коли наряд не поспішає на виклик. Це називається «поліцейське піклування». Але наші люди до цього ще не звикли.

Стаття підготована за матеріалами ресурсу Новини Броварщини, з посиланням на Правда Тут.