WTF?
     
Зустріч із родиною героїні УПА Ольги Гасин у Броварському краєзнавчому музеї

На виконання Закону України про декомунізацію в частині зміни топонімічних назв, присвячених діячам комуністичної епохи, у Броварах рішенням сесії Броварської міської ради від 25 грудня 2015 р. було перейменовано 70 вулиць. Одну з них, що раніше мала назву імені Щербакова, перейменовано на вулицю імені Ольги Гасин.
Ольга Юріївна Гасин, родом зі Стрийщини, що у Львівській області, – учасниця Української повстанської армії. Одружившись з Олексою Гасиним, Ольга народила трьох дітей: сина Олега, доньок Оксану та Дарину. Доглядаючи своїх малолітніх дітей, вона одночасно була зв’язковою в керівника УПА Романа Шухевича. Із чоловіком зустрічалася зрідка на явочних квартирах.
Її чоловік Олекса Гасин був палким поборником незалежної Української держави, воював у складі УПА в чині полковника. Коли його намагалися взяти живцем працівники НКВС у трамваї у м. Львів, застрелився, щоб не потрапити в полон. Посмертно йому присвоєно військове звання генерал-хорунжого Армії УПА.
Його дружину Ольгу забрали в НКВС. Були жорстокі допити, побої, намагання вибити свідчення про діяльність чоловіка. Ольга мовчала. Її кинули до сталінського концтабору. Дітей відібрали. Доньок віддали до дитячого будинку, вигадавши їм різні прізвища. Дівчатка навіть не знали, що вони сестри. Сина Олега віддали на виховання у львівську родину. Було змінено його прізвище, ім’я, по батькові. Ольга Юріївна, відбуваючи покарання, нічого не знала про долю своїх дітей. Уже наприкінці свого табірного життя від родички, яка розшукала її дітей, вона дізналася, що діти живі, й одержала їхні світлини. Очевидно, Ольга Гасин потрапила під амністію, оголошену після ХХ з’їзду КПРС, що розвінчав культ особи Сталіна. Імовірно її було звільнено в 1956 чи 1957 рр.
Невдовзі після звільнення вона переїздить до Броварів і працює на скромній посаді в їдальні, а потім у буфеті Броварського заводу холодильників. До буфету її перевели на легшу роботу у зв’язку з погіршенням стану здоров’я. Вона втратила здоров’я в табірні роки під час непосильної та шкідливої праці на видобуванні слюди.
Померла Ольга Юріївна Гасин у Броварах у 1979 р. Тут і похована. Разом із нею в Броварах жили її син Олег та донька Дарина. 
Оскільки ніхто не знає, де енкаведисти поділи прах Олекси Гасина, його син Олег вирішив бодай символічно увічнити пам'ять батька: напис на могилі Ольги Гасин нагадує нині сущим про подружжя Олексу та Ольгу Гасин. Щоправда, зі зрозумілих причин про їхню боротьбу в лавах УПА тут не згадується жодним словом. 
Броварський журналіст Дмитро Карпій відшукав невістку Ольги Гасин та її внучку, які тепер живуть у Боярці. Саме з його ініціативи робоча група з перейменування топонімічних об’єктів у Броварах у рамках Закону України про декомунізацію у складі В. Корявого, М. Обухової, Д. Карпія, Б. Левковця, Р. Кайдан внесла пропозицію про перейменування вулиці імені Щербакова на вулицю імені Ольги Гасин.


25 лютого 2016 р. родичі Ольги Гасин та Дмитро Карпій проїхали місцями Броварів, пов’язаними з іменем Ольги Юріївни Гасин, відвідали її могилу на броварському кладовищі.
Цього ж дня в Броварському краєзнавчому музеї відбулася хвилююча зустріч колективу з невісткою Ольги Гасин Тетяною Василівною Гасин та онукою Оленою Олегівною Гасин. Планується подальша співпраця.


На світлині зустріч у стінах музею: директор Віктор Корявий, старший науковий співробітник Ольга Плахотнюк, журналіст Дмитро Карпій, старший науковий співробітник Марія Обухова, онука Ольги Гасин Олена Олегівна Гасин та невістка Тетяна Василівна Гасин. 
Зустріч та матеріал підготувала Марія Обухова.

Відділ культури м. Бровари