WTF?
     
Павло Різаненко відзвітував перед броварчанами про результат своєї роботи у Верховній Раді (ВІДЕО)

 Народні обранці підводять проміжні підсумки своєї діяльності. На регіональному прес-брифінгу, який відбувся учора, 25-го лютого, у приміщенні Броварської районної державної адміністрації, відзвітував про свої досягнення народний депутат України Павло Різаненко.

 Прес-брифінг провела громадська організація «Інтерньюз-Україна» в рамках Програми USAID «РАДА». Завітав на захід директор з розвитку громадської організації Євген Радченко.

 «Інтерньюз-Україна» – одна з найбільших ГО України у сфері медіа, створена для підтримки та розвитку вільних, успішних і незалежних ЗМІ в країні.

  Брифінг мав відбутися у актовій залі броварського міськвиконкому, однак апарат міськради відмовив організаторам у наданні приміщення. Тому, гості були вимушені збиратися в актовій залі Броварської райдержадміністрації. Послухати звіт народного обранця зібралися журналісти, депутати, мешканці міста та району, а також представники громадських організацій.

 

  Своїм вступним словом захід розпочав Євген Радченко. Він презентував концепцію та можливості проекту «Модельний округ», розроблений “Інтерньюз-Україна” спільно з USAID. Як зазначив пан Євген, проект має покращити спілкування та взаємодію виборців з народними депутатами. У рамках проекту обрано сім модельних округів, один з яких представляє Павло Різаненко.

 

  Виступ Павло Різаненко розпочав із роз'яснення поняття «народний депутат». Згідно з словами пана Павла, народний депутат – це представник громадськості у найвищому законодавчому органі Верховної Ради, головний обов’язок якого – приймати закони.

  Звітування Павло Різаненко розпочав із статистичних даних своєї законотворчої діяльності:

  - За цей рік мною було подано 39 законопроектів, 5 з яких стали чинними законами. Специфіка моєї роботи, той факт, що я належу до Комітету ВР з питань фінансової політики, вплинули на особливості законів. Найосновніших з них – закон для банківської системи щодо врегулювання питань страхування та депозитів.

  Також народний депутат відзначив, що за час своє роботи у ВР подав 100 правок до законопроектів, опрацював 1204 звернення громадян, подав 30 запитів до профільних органів влади та більш ніж 270 звернень до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів.  

  Після цього депутат перейшов до звіту своєї діяльності у фінансовому комітеті. У цьому аспекті своєї діяльності Павло Різаненко згадав про спільну програму з США щодо обміну досвідом у сфері агростахування між Україною та західними партнерами. Пан Павло зазначив, що представники уряду, парламенту, сільського господарства, страхового комплексу України мали можливість на власні очі побачити роботу ринку агрострахування Америки – країни з найрозвинутішим агропромисловим комплексом.

 

  Окрім проголошення монологу, пан Різаненко також відповідав на запитання, які лунали з зали. Найбільше громадян цікавила співпраця народного депутата з чорнобильцями, афганцями, ветеранами. Не обійшлося і без нагадування справи з заводом порошкової металургії. Нагадаємо, серед народу побутували чутки, нібито Різаненко у 2014-му році намагався приватизувати завод.

 

  Не оминув словом Павло Різаненко і політичну кризу у парламенті та уряді, що сьогодні склалася у центральній владі. На думку депутата, треба змінювати уряд, створювати нову коаліцію, інакше країну чекають позачергові парламентські вибори, які боляче вдарять по державного бюджету.

  Чи стануть подібні брифінги доброю традицією у місті, побачимо пізніше. Головне - відбувся діалог між владою та народом, а не традиційний монолог у вигляді опублікованого звіту у соціальних мережах. Отож початок покладено. Сподіваємося, цю тенденцію підхоплять й інші чиновники.