WTF?
     
Дев’ята позачергова сесія міськради: рекордна тривалість зібрання та офіційна заява від депутатів демократичних партій (ВІДЕО)

  24.02.2016 року мала відбутися позачергова сесія Броварської міської ради щодо вирішення питання щодо вето, яке учора наклав міський голова Ігор Васильович Сапожко на рішення депутатів про обрання нового складу виконавчого комітету.

  Відкрити сесію депутати не змогли – міській раді не вдалося зібрати необхідного кворуму. Зібрання депутатів і міського голови тривало лише одну хвилину, поки Ігор Васильович оголошував про відсутність кворуму.

  Офіційно на сесію зареєструвалося лише 16 депутатів – переважно з числа партій, прихильних до політичної позиції міського голови. Апарат міськради провів півгодини в очікуванні ще трьох депутатів, які, мабуть, забули про час початку засідання. Втім ніхто з депутатів на сесію так і не зареєструвався. Зазначимо, ще до початку позачергової сесії в кулуарах міськради можна було помітити представників усіх фракцій.

  Не зволікаючи ні секунди, міський голова поквапився на нараду із представниками прихильних до нього фракцій. Однак депутати затрималися у сесійному залі, щоб, як це традиційно відбувається, посперечатися.

  Окрім того, депутат міськради від «Самопомочі» Андрій Василенко зробив заяву для ЗМІ, у якій закликав мера вийти на діалог та врахувати пропозиції міської ради щодо кадрових призначень у виконавчій вертикалі. Також Андрій Василенко зазначив, що демократичні фракції міської ради вважають, ніби Ігор Сапожко зловживає своїм правом вето на рішення міськради. Наразі юристи вивчають питання оскарження в судовому порядку накладеного міським головою вето, позаяк, на думку депутатів, мер діяв незаконно. Як зазначив пан Андрій, це була спільна заява депутатів від партій "Самопоміч", "Солідарність" та "ДемАльянс".

  Депутат міськради від «ДемАльянсу» Аліна Дяченко пояснила причини провалу дев’ятої позачергової сесії:

  "Сьогодні депутати 4 фракцій прийняли рішення не приходити на позачергову сесію, яку міський голова, по-перше, скликав з порушеннями, а по-друге, на яку не виносилось жодних важливих питань для життєдіяльності міста. Просто повторний розгляд одного питання, за яке і так вже проголосувало 28(!) депутатів в понеділок.

  Через це кворуму не було. Сесія не відбулась. У депутатів є 2 тижні щоб подолати вето. Або можна разом, через діалог, сформувати такий склад виконкому, який врахує і думку депутатів, і думку мера".

Депутат міської ради Леонід Черепейнік також висловив свою думку, щодо поняття, яким має бути міський голова:

 

Маєш право знати