Золото на воді: чемпіонат Київської області з плавання серед юніорів

Бровари гостинно зустріли найсильніших плавців із усіх куточків України. 19-20-го лютого у міському плавальному басейні «Купава» відбувся відкритий чемпіонат Київської області з плавання серед юніорів.

Взяли участь у змаганнях юнаки 1998-1999 р.н. і дівчата 2000-2001 р.н., які досягли неабияких висот у спорті. Вони Заслужені майстри спорту України, Майстри спорту міжнародного класу, переможці та призери багатьох турнірів і чемпіонатів не лише в Україні. Більшість учасників чемпіонату представляли свої команди ДЮСШ, СДЮСШ, спортивних клубів тощо. До Броварів завітали спортсмени з різних регіонів України.

Відкрили чемпіонат заступник начальника відділу молоді і спорту Броварів Михайло Даценко та директор басейну «Купава» Сергій Бреус. Офіційна церемонія відкриття відбулася у перший день змагань, 19-го лютого. Запрошені гості побажали юним учасникам наснаги, удачі та перемоги.

Обирала переможців суддівська колегія, затверджена Управлінням молоді та спорту Київської ОДА. Головний суддя змагань – суддя міжнародної категорії Дмитро Ларін.

Стартувати першими випала доля юніорам, які представляли вільний стиль на дистанції 50 метрів. Першими серед дівчат у цій категорії стали Монакова Анастасія (ШВСМ м. Київ)  і Резнік Аліна (ШВСМ м.Рівне). Першість серед хлопців здобув Хлопцов Андрій (ШВСМ м.Київ).

Після цього спортсмени плавали 50 метрів брасом і 100 метрів на спині. Найкраще представили брас броварчани Димо Валерій та Мазуренко Анастасія. Серед плавців групи "100 метрів на спині" перемогу здобули кияни Крутоголова Юлія та Гурницький Дмитро.

Також у перший день чемпіонату відбулися запливи серед юніорів вільним стилем на 200, 800 та 1500 метрів, батерфляєм з дистанцією 200 метрів і комплексне плавання на 400 метрів. Цікаво, що вільним стилем на дистанції 800 метрів змагалися лише дівчата, а відстань у 1500 метрів долали лише юнаки – плавці з Броварів і Рівного.

Не обійшлося і без курйозних випадків. Один із учасників чемпіонату, не почувши сигналу судді, поспішив і розпочав заплив ще до старту. Цієї витівкою він одночасно насмішив і збентежив суддів і глядачів на трибунах.

Змагання другого дня розпочалися спокійно, без церемоній і зайвого офіціозу. Перший конкурсний старт – заплив вільним стилем на 100 метрів. Імена деяких переможців у цій категорії прозвучали не вперше. Наприклад, серед дівчат першою стала Монакова Анастасія, яка у перший день перемогла на дистанції 50 метрів. Зовсім трохи не вистачило і переможцю групи першого дня «100 метрів на спині» Гурницькому Дмитру – він став другим.

Киянці Анастасії вдалося також вибороти перемогу у стилях «батерфляй 100 метрів» і «комплексне плавання 200 метрів». Ще одна рекордсменка серед здобутих у цей день медалей – Крутоголова Юлія з ШВСМ м. Києва. Вона стала першою у запливах «200 метрів на спині» та «400 метрів вільний стиль».

Стиль «200 метрів на спині» та «200 метрів брас» як серед юнаків, так і серед дівчат у другий день був найменш представлений. Чотири дівчини та п’ять хлопців, один з яких – броварчанин Варварук Сергій – здобув перемогу. Серед трьох дівчат групи «200 метрів брас» – двоє юних броварчанок.

Усі спортсмени, які посіли 1-3 місця були нагороджені грамотами та медалями. Отримали грамоти також спортивні школи чи клуби, які вибороли почесні місця у командному заліку. Нагороди вручала старший тренер збірної команди України з плавання, Заслужений тренер України, яка підготувала чотириразову олімпійську чемпіонку Яну Клочкову, «Людина року-2004» у номінації «Тренер року» Кожух Ніна Федорівна.

Найкращі спортсмени були відібрані до складу збірних команд ДЮСШ для участі у чемпіонаті України з плавання, який проходитиме 26-29-го лютого у Харкові.

Інформацію про переможців і Протокол чемпіонату виданню "At Brovary" надала адміністрація плавального басейну "Купава".