WTF?
     
Громада Броварів познайомилася з кандидатами на посади заступників начальника відділу поліції

  У броварському відділі поліції не бояться обговорювати з народом кадрові призначення високопосадових працівників. Цієї середи, 17-го лютого, на розсуд громади представили кандидатів на посади заступників начальника відділу поліції.

 На «знайомство» з кандидатами завітали депутати Броварської міськради, активісти і представники громадських організацій міста та району, які згодом повинні будуть співпрацювати з обраними заступниками.

 Претендентів презентував очільник Броварського відділу поліції Олег Янчинський. Власне, саме він, а не Міністерство внутрішніх справ, обрав і запропонував кандидатури.

 Як і очікувалося раніше, броварчанам презентували двох кандидатів: Євгена Тетерука і Ярослава Мазуренка. Обидвоє понад десять років пропрацювали у міліції, а сьогодні очолюють сектори відділу поліції. Детальніше про цих кандидатів розповів Олег Янчинський.

 Тетерук Євген Вікторович — майор поліції, раніше заступник, а нині в.о. начальника слідчого відділу. Обіймав посади слідчого броварського відділу міліції та дорожньо-транспортній міліції. Після цього працював у Головному слідчому управлінні Міністерства внутрішніх справ. У травні 2015-го року був призначений заступником начальника слідчого відділу броварської міліції. Незабаром, після звільнення начальника, сам тимчасово обійняв цю посаду.

  Сьогодні претендує на посади заступника начальника поліції, начальника слідчого відділу.

  Мазуренко Ярослав Павлович — підполковник поліції. Розпочав свою службу у 1999-му році у військовій частині 3011. Працював на посаді командира патрульного взводу. До 2011-го у броварському відділі міліції був оперуповноваженим карного розшуку, старшим оперуповноваженим, заступником начальника карного розшуку та відділення дільничних інспекторів. Потім, у 2011-му році, по лінії карного розшуку перейшов до аеропорту «Бориспіль». Сьогодні обіймає посаду у Департаменті карного розшуку.

 Сьогодні претендує на посади заступника начальника поліції, керівника патрульної поліції.

 Перед тим, як розпочати "знайомство" з кандидатами, Олег Янчинський у вступному слові повідомив результати переатестації співробітників колишньої міліції, які давно цікавили громадськість:

 - Всього атестацію проходили 217 працівників. За рішення атестаційної комісії, займаним посадам відповідає 151 співробітник колишньої міліції. 27 працівників було понижено у посаді, а 11 звільнилися за власним бажанням. Через службову невідповідність не пройшли атестацію 10 міліціянтів. 29 працівників патрульної служби і водіїв взагалі не запрошувалися на співбесіду. Тепер штат підрозділу складається з 263 працівників різних категорій.

 Як пояснив громаді пан Олег, з цим і пов’язана проблема призначення заступників начальника поліції. Штат доволі великий, тому, очевидно, що складно самотужки керувати ним. Потрібно якомога скоріше прийняти остаточне рішення щодо запропонованих кандидатур.

 Першим представили Євгена Тетерука. За словами Олега Янчинського, співробітники відділу поліції та Міністерства відгукувалися про кандидатуру Євгена лише позитивно. За недовгий час знайомства Янчинського та Тетерука останній добре себе зарекомендував. Це може підтвердити і його досвід роботи.

 Суттєвих зауважень до кандидатури Євгена Тетерука не виникало, бо, як зауважили представники громадських організацій, відгуки про його кандидатуру лише позитивні. Пану Тетеруку поставили ряд запитань, на які він відповів. Громадськість побажала Євгену чесно працювати та віддаватися роботі на повну.

 Разом із громадою Євген обговорив комплект (а точніше кажучи – некомплект) працівників слідчого відділу. Пан Євген розповів, що сьогодні з 45 співробітників працює 20, а за такого режиму роботи на кожного працівника відділу припадає приблизно 200-250 кримінальних проваджень.

 Депутат Броварської міської ради Юрій Чередник поцікавився, чи така велика завантаженість не заважає розкриттю справ та чи можливо збільшити ефективність роботи відділу. Євген Тетерук відповів: «…із змінами у законодавстві, це стало проблемою не лише нашого відділу. Так, у такому режимі складно працювати. Особисто я цікавлюся кожною справою. Слідчим у роботі допомагають оперативні підрозділи. За рахунок збільшення штату проблему можливо вирішити». Олег Янчинський додав, що єдиним варіантом вирішення проблеми є повне укомплектування відділу.

 Найбільше запитань і зауважень виникло під час обговорення кандидатури Ярослава Мазуренка. Між представниками різних громадських організацій виникали сварки, які у деяких випадках навіть не стосувалися заходу. Суперечки інколи переходили межу. Дійшло навіть до абсурду – громадські організації почали «мірятися» кількістю людей, які входять до організації. Мовляв, «у нас, хоча і немає 70 людей, але ми зробили набагато більше. А чого досягли Ви?». Повсякчас Олегу Янчинському не вдавалося заспокоїти присутніх і вгамувати галас у залі.

 Кандидатурою Мазуренка громада була не задоволена, бо має негативні відгуки від колишніх співробітників Ярослава, імена яких присутні називати не стали. Пан Ярослав відповів, що за роки своєї кар’єри зажив собі недругів, тому одразу довіряти їхнім словам не варто. Ярослав Мазуренко також пообіцяв, що у випадку призначення на посади заступника начальника поліції та керівника патрульної поліції буде «активно співпрацювати з усіма громадськими організаціями та дотримуватися закону про поліцію».  

 Зрештою, громада вирішила об’єднатися та ще раз детально перевірити кандидатів. Зокрема, таку ідею висловив депутат Броварської міської ради Сергій Батюк. Начальник броварської міліції погодився з громадою і дав їм час на роздуми до понеділка. Тому можемо сподіватися, що вже на наступному тижні ми точно знатимемо імена заступників начальника Броварського відділу поліції.