WTF?
     
Моделісти з усієї України продемонстрували свої роботи на конкурсі-виставці «Мікромодель 2016»

 Створювати мікрокопії реальних предметів – заняття не для слабкодухих, адже, щоб відтворити хоча б одну деталь, потрібно витрати купу часу та нервів. Втім, моделізм не втрачає своєї популярності.

 На виставку «Мікромодель 2016», яка відбулася цими вихідними, 13-14-го лютого, у міському культуроному центрі "Прометей", з’їхалися моделісти з усіх куточків України. «Мікромодель» – вітчизняна відкрита міжрегіональна виставка-конкурс з історико-технічного стендового моделювання. 

 Цьогорічна виставка була присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав (День воїна-інтернаціоналіста).

 Стендовий моделізм – створення макетів, які точно відтворюють зовнішній вигляд і деталі оригінальної моделі. Ними можуть бути реальні автомобілі, танки, кораблі, літаки тощо.

 Організацією та безпосереднім проведенням виставки займався Клуб ВІМ «Десна» Броварського навчально-виховного об’єднання. Інформаційна та технічна підтримка заходу була покладена на оргкомітет «KyivScaleModelsFest».

 Моделі, які були представлені на заході, можна поділити на конкурсні роботи та виставкові. Якщо учасник розумів, що його модель не зможе конкурувати, він міг похизуватися своєю майстерністю і поза конкурсом. Як виявилося, таких охочих було чимало. Аби розрізнити моделі конкурсанта та учасника виставки, треба було докласти зусиль. Можливо наступного року аматори все-таки наважаться позмагатися за перемогу.

 Серед конкурсантів були професіонали, групи та команди майстрів, навіть родини. Учасники змагалися у трьох вікових категоріях: до 14 років, 14-18 років і старші за 18. До речі, конкурсанти, які представляли останню групу, мали зробити благодійний внесок у розмірі ста гривень. Витрати на проживання також були покладені на конкурсантів, або організації, які вони представляли.

 Брали участь у конкурсі також моделісти, для яких «Мікромодель 2016» –  вже не перше подібне змагання. Ми зустріли на виставці-конкурсі Олега Анатолійовича, переможця минулорічної «Мікромоделі».

 - Я з міста Вишгород. Це не перша моя виставка. У минулому році переміг у «Мікромоделі» з діорамою. Сьогодні приїхав з новою діорамою. Сподіваюся, вдасться знову перемогти, – розповідає пан Олег.

 Моделі розділили на одинадцять категорій: флот, автотехніка, бронетехніка, фігури, діорами, фентезі, Збройні Сили України, паперові моделі, залізничний транспорт, космос і авіація. Роботи конкурсантів також поділили за масштабом (групи 1:144, 1:72, 1:48, 1:35, 1:24, 1:16). Учасник не міг представити на конкурсі більше трьох власних робіт у межах однієї масштабної групи.

 Обирала найкращі роботи суддівська колегія, яка складалася з трьох визначних моделістів. Долучитися до суддів могли і конкурсанти. Кожна група за масштабом, номінація та вікова категорія отримали своїх переможців. Був визначений конкурсант, який здобув приз глядацьких симпатій. Переможців нагородили дипломами, медалями та подарунками.

 Велика кількість талановитих і креативних моделей надихала відвідувачів. Моделісти залюбки розповідали про власні роботи, ділилися знаннями та секретами роботи. Відвідувачі, яким сподобалася праця моделістів, могли придбати все необхідне для створення власної моделі. Можливо, в майбутньому і їхні роботи будуть представлені та перемагатимуть на подібних виставках-конкурсах.