WTF?
     
До Броварів завітав предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав (ВІДЕО)

 13-лютого наше місто відвідав Верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський, предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук),  повідомляє видання "Трибуна Бровари". У невеликій капличці греко-католицької церкви Парафії Трьох Святителів, яка знаходиться на бульварі Незалежності, його зустрічали парафіяни, духівництво й представники місцевої влади. Цьогоріч виповнюється 420 років Уніатській церкві в Україні.

 Зустрічали митрополита два хлопчики та дівчинка в українському національному вбранні, з хлібом-сіллю, з віршованим побажанням Божого благословення. Глава УГКЦ, Святослав підійшов до храму скромно, у супроводі священика. Мер, Ігор Сапожко у знак вдячності подарував архієпископу книгу «Бровари на межі тисячоліть», яка писалась три роки.

- Приємно, що парафіянка Броварського греко-католицького храму написала таку книгу, - зауважив голова міста. -  На сьогодні таких книг у Броварах поки що дві. Одну із них вручаємо Вам.

 Цікаво, що службу провели не церковнослов’янською, а українською мовою. Окрім того, ікони на стінах, ніби підкреслюючи любов до рідного краю, оформили у кольорах української вишиванки та національної символіки. Після богослужіння, отець Святослав подякував усім, хто збудував новий греко-католицький храм і освятив хрести, які встановлять на його куполі.

 Нагадаймо, синод єпископів Києвської митрополії під керівництвом митрополита Михайла Рогози прийняв рішення відновити спілкування з Римським престолом, за умови збереження східних християнських традицій і власної  церковної, етно-культурної самобутності. Така модель церковної єдності була затверджена на соборі 1596 року в Бресті.

 Ідея унії була обумовлена зовнішніми політичними обставинами. Окрім того, до неї призвело внутрішнє прагнення вірян об'єднатися: православні християни утискались на території Речі Посполитої та Угорщини панівним римо-католицизмом, як схизматики. Однак, не всі православні приєднались до унії, українські та білоруські віряни розділились на уніатів і православних. Термін Греко-Католицька Церква ввела імператриця Марія-Тереза ​​в 1774 році, щоб вирізнити її від Римо-Католицької Церкв та - Армянської Католицької. Розквіту Українська греко-католицька церква досягла в ХІХ сторіччі, коли вона стала найбільшим об'єднувальним фактором українства в Галичині. З цього почався процес українського культурного відродження.

 Довгий час Берестейську унію історики трактували як зраду частини православного духовенства в часи, коли з боку Польщі йшло окатоличення населення. Під час Першої світової війни, коли частина Західної України відійшла до Російської імперії; пізніше, коли Сталін і Гітлер поділили східну Європу і Західна Україна відійшла до Радянського Союзу, північний сусід переслідував греко-католиків. Тривали репресії, аж до повної ліквідації Церкви у 1946 році.

 

 Вона повернулась в Україну разом з незалежністю, у 90-х роках. Час змінився. Ми відкидаємо комуністично-більшовицьке минуле, а з ним і стереотипи, нав’язані сусідньою країною. Під час Євромайдану, пізніше, під час російської агресії, греко-католики відійшли від основного принципу — аполітичності та виступили проти війни. Греко-католицька церква засудила режим Віктора Януковича, а пізніше підтримала національно-патріотичний український рух. Рейтинг української греко-католицької церкви стрімко виріс. Це свідчить про те, що греко-католицька церква добре відчуває настрої українців.

 Стаття підготована за матеріалами видання "Трибуна Бровари", порталу "Електронна бібліотека України".