WTF?
     
Презентація проекту "iGov" (ВІДЕО)

 12-го лютого відбулась зустріч, темою якої стало впровадження "електронних черг". Її ініціаторами виступили депутати "Демократичного Альянсу". Нагадаймо, що це далеко не перша ініціатива "ДемАльянсу", серед іншого: "Нове місто – Бровари", Концепція розвитку велоінфраструктури міста, пропозиція щодо Схеми розміщення МАФів на території міста, створення Громадської ради при міліції та Опікунської ради при Центральній лікарні" тощо. Запрошення поширювалось через соціальні мережі. Обговорювалась тема в офісі вищезгаданої партії. Презентувала проект Наталія Ретта, інженер-електрик за освітою, людина яка прагне, щоб Бровари якомога більше долучалися до інформаційного світу. На зустріч було запрошено до 500 людей, проте прийшли на неї близько - 10-ти.

 Отже що ж таке - "iGov"? Це платформа до якої можна під'єднати майже будь-який сервіс. Наразі, вже понад двохсот послуг "переведено в цю формулу". Цінність її полягає в тому, що вона дозволяє уникати контакту людини з людиною. Це дозволить забути про черги, заощадить час, викорінить бюрократичну й корупційну складові.

 

 Це волонтерський проект, ідейним натхненником якого став ІТ-директор "Приват-Банку", Дмитро Дубілет. Цей факт Н. Ретта підкреслила окремо, адже з цього приводу в людей є певні упередження. Саме тому, про це говориться відкрито та з самого початку, щоб активістів не запідозрили у намірі неналежного використання інформації.

 За бажання, говорить пані Наталія, одну окрему службу можна під'єднати до "iGov" протягом трьох днів, потрібна лише воля. Після обговорення присутні визначились з планом дій і розподілили між собою ролі.

 Насамперед було вирішено, що починати роботу потрібно з Міграційною службою, адже її працівники давно потерпають від навантаження, тож є передумови, що волонтерам активно сприятимуть в роботі. Цим питанням займеться голова Київської обласної організації політичної партії «Демократичний Альянс», Сергій Ілюхін (програміст за освітою). Активістка, Вікторія Талалай, яка "на ти" з інформаційним світом і хоче подолати бюрократію в Броварах працюватиме з Соціальною службою. Спершу необхідно зустрітися з начальниками служб і донести суть проекту до них. Наталія Ретта зголосилась розробити Паспорт міста.

 Секретарем обрали банківського працівника, Пушкарьова С. В., який, до речі, має досвід роботи в "Приват-Банку". Сам Сергій Володимирович говорить, що в цій установі робота з паперами майже відсутня. Аліна Дяченко зголосилась працювати зі ЗМІ, аби донести до кожного користь проекту.

 

 Отже, "процес пішов": активісти обмінялись контактами, визначились з першими кроками, тож сподіваймося, що незабаром ми дійсно забудемо про черги під владними кабінетами.