WTF?
     
Броварський відділ поліції відчинив двері для школярів

 Для броварських школярів, їхніх викладачів та батьків представники поліції, сектору ювенальної превенції та загону спецпризначення сьогодні провели день відкритих дверей у Броварському відділі поліції. Провести бесіду з школярами запросили начальника Сектору ювенальної превенції Броварів Олександра Хомича, старшого інспектора Ларису Панченко, очільника Броварського міськрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції пана Литвиненка та керівника групи швидкого реагування (ГШР) Руслана Отроха.

  Захід був організований спеціально для школярів, аби вони знали, чим займаються сектор ювенальної превенції, новостворені групи швидкого реагування, експертні служби та бійці підрозділів спецпризначення.

  Офіцери поліції розповіли про правопорушення та злочини, які найчастіше скоюють діти, а також про відповідні покарання за ці злодіяння. Як зазначив пан Литвиненко, підлітків здебільшого затримують за грабіж і крадіжки, за розпивання алкогольних напоїв і паління тютюнових виробів. Так, наприклад, на дитину, яка вживала алкогольні напої, складатимуть протокол, ставитимуть на облік у школі, поліції та у нарколога. Батьки муситимуть заплатити штраф та судовий збір у розмірі 270 грн. Також підполковник внутрішньої служби закликав дітей слухатись батьків, виконувати домашні завдання та навчатись.

  Як виявилося, деякі школярі, яких викладачі привели на День відкритих дверей, раніше були знайомі з представницею ювенальної превенції (у минулому – служба у справах дітей) Ларисою Олексіївною. За її словами, невдовзі у школах чергуватимуть представники сектору, які слідкуватимуть за порядком: «На сьогодні у секторі ювенальної превенції міста лише троє працівників, але незабаром буде вісім. Кожного дня ми відвідуватимемо усі школи міста. Наших правопорушників ми зустрічаємо як на перервах, так і під час уроків. Це школярі, які прогулюють, не слухаються вчителів, займаються сторонніми справами. На всі ці випадки ми будемо обов’язково реагувати».

  Сектор ювенальної превенції – підрозділ відділу поліції, який займається розкриттям злочинів, скоєних дітьми, а також здійснює заходи щодо попередження, виявлення та припинення фактів жорсткого поводження з дітьми. До обов’язків сектору також входить захист прав дітей.

    Пані Лариса наголосила на тому, що після досягнення повноліття, діти, які стояли на обліку, не зможуть вступити до університету, влаштуватися на нормальну роботу та отримати водійське посвідчення (у випадку обліку у нарколога).

 Старший інспектор Броварського відділу поліції Лариса Панченко розповіла гостям про нововведення у законодавстві України. Відтепер дітям, які не досягли шістнадцятирічного віку, без нагляду батьків заборонено перебувати у розважальних закладах (нічні клуби, заклади громадського харчування). За це буде покладена адміністративна відповідальність на батьків і директорів закладів. Це пов’язано з тим, що у нічний час скоюється багато тяжких злочинів.

  Керівник груп швидкого реагування Броварського відділу поліції, капітан поліції Руслан Отрох ознайомив гостей з роботою ГШР, які на тому тижні розпочали роботу у Броварах. За його словами ГШР – це щось на кшталт патрульної поліції, які повинні вдень і вночі реагувати на виклики та підтримувати громадський порядок. Руслан Євгенійович продемонстрував присутнім планшети, які мають полісмени і диспетчер ГШР.

  Нагадаємо, групи швидкого реагування – нові структурні підрозділи патрульної поліції, до складу яких входять два спеціально підготовлені працівники служб безпеки. Побачити групу швидкого реагування у дії мали змогу і наші журналісти. На минулих вихідних команда "At Brovary" патрулювала місто разом з працівниками поліції.

  Поліцейський з підрозділу спецпризначення «КОРД» представив озброєння, яким оснащений спецпідрозділ. Серед продемонстрованої зброї: пістолети («Форт-12», «Форт-14», «Форт-17»), рушниця «Форт-500», гвинтівка «Форт-224», автомат АК-47. Уся представлена зброя виготовлена в Україні. Гранати і снайперську зброю побачити не вдалося, бо ніхто, крім спецпризначенців не має права їх використовувати з будь-якою метою.

  Підрозділ спеціального призначення швидкого реагування Національної поліції «КОРД» (Корпус оперативно-раптової дії) поки що перебуває в процесі реформування. КОРД ​​прийде на заміну минулим спецпідрозділам міліції — «Сокіл», «Грифон», «Беркут», «Титан». До обов’язків службовців КОРДу входить звільнення заручників, порятунок поліцейських і цивільних, які потрапили під обстріл, контртерористичні операції, боротьба з вуличними безладами тощо.

  Похизувалися спецпризначенці бронежилетом і каскою, які має кожен поліцейський підрозділу. На запитання хлопчиків: «Яка вага бронежилета?», - поліцейські запропонували спробувати на собі цей елемент захисного одягу. Усім охочим хлопцям спецпризначенці допомогли одягнути бронежилет і каску, а ще дозволили потримати у руках справжню зброю. Не заряджену, звичайно. Хлопці з неабияким задоволенням на хвилину стали бійцями спецпідрозділу української поліції.

  Очільниця експертної служби показала гостям свою «основну зброю» – фотоапарат і приладдя з спеціальної валізи. За її словами, експертна служба займається фотофіксацією місць злочину, виявленням і вилученням об’єктів із місць злочину (відбитки пальців чи взуття, сліди пошкоджень). Жінка залюбки продемонструвала, як за кілька секунд можна знайти відбитки пальців. У цьому їй допомогли юні гості заходу.

  Після цього Отрох Руслан показав дітям нові службові автомобілі груп швидкого реагування. Поліцейські дозволили дітям посидіти у автівці, ввімкнути сигнальні маячки та випробувати поліцейську сирену. Показали дітям також комплект найнеобхіднішого приладдя: бронежилет, гумовий кийок, аптечку та набір для оформлення ДТП.

  Сподіватимемося, що жоден підліток із присутніх на Дні відкритих дверей більше ніколи не потрапить до відділу поліції, а тим паче не стане на облік. Хіба що хтось надихнувся розповідями поліцейських і вирішив у майбутньому також стани копом.