WTF?
     
Перший раз у перший клас: як влаштувати дитину до школи у Броварах

  Що може хвилювати батьків майбутніх школяриків більше, аніж готувати свою дитину до школи? Підготовка забирає безліч батьківських сил і нервів, адже життя дитини докорінно зміниться. По-перше, з'являться нові знайомства, як з однокласниками, так і з новими викладачами. По-друге, школярику доведеться виконувати певні обов’язки, головний з яких – навчання. Та все це попереду, як тільки дитина почне вчитися. Поки що головний біль батьків майбутніх школярів – правила прийому у перший клас. Які документи необхідні для вступу? Чи повинна дитина складати спеціальні іспити? Відповіді на ці запитання шукали наші журналісти.

  Відповідно до Законів України "Про освіту" та "Про загальну середню освіту" до першого класу набирають дітей, як правило, від шести років. Проте деякі батьки намагаються віддати дитину до школи ще у п’ятирічному віці. Психологи стверджують, що сідати за парту у п’ять років – зарано. У такому віці дитина ще не готова до шкільних навантажень, як фізичних, так і психологічних.

  Правила прийому до першого класу у загальноосвітніх навчальних закладах суттєво не відрізняються, позаяк регламентуються наказом МОН від 7 квітня 2005 р. № 204 "Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів". Аби піти у перший клас загальноосвітньої школи, не потрібно проходити співбесіду, писати тести чи складати іспити. Вступ до першого класу загальноосвітньої школи має відбуватися на безконкурсній основі.

  У Броварах цього правила намагаються дотримуватись. У всіх загальноосвітніх школах міста нам повідомили, що для вступу достатньо принести пакет необхідних документів. Присутність майбутнього школярика для цього не обов’язкова. Платити за вступ також не потрібно. Але, чи доведеться згодом робити добровільно-примусові внески до фонду школи, у жодному з навчальних закладів, які ми відвідали, нам, звичайно, не повідомили.

  Для зарахування дитини у перший клас батькам необхідно подати до школи пакет документів, який складається із заяви на ім'я директора навчального закладу, копії свідоцтва про народження дитини та медичної довідки. Будь-які інші документи, які підтверджували б рівень розвитку дитини, місце роботи батьків чи їхню заробітну плату, не потрібні. Це – порушенням законодавства України.

   Так, наприклад, у Броварській загальноосвітній школі № 3, медичну довідку про щеплення можна надати і після офіційного зарахування дитини до першого класу. У приймальні директора школи № 3 нам розповіли, що детальніше про медичний огляд і медичну довідку повідомляють на зборах батьків першокласників. А от без заяви і копії свідоцтва про народження дитини не обійтись.

  Зачекати з довідкою про щеплення пропонують також у Броварській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №9 та Броварській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2. Картку з усіма щепленнями та висновок медичної комісії за 2016-й рік можна принести після випуску з дитячого садочка. Дітей набирають до звичайних класів, класів за програмою “Росток” та за програмою "Інтелект України". Жодних тестів дитині складати не доведеться.

  Прийом до першого класу спеціалізованих навчальних закладів (гімназії, ліцеї, колегіуми), в свою чергу, здійснюється на конкурсній основі та регламентується Інструкцією "Про порядок конкурсного прийому дітей (учнів, вихованців) у гімназії, ліцеї, колегіуми, спеціалізовані школи (школи-інтернати)".

  Влаштувати дитину до спеціалізованого класу (з поглибленим вивченням англійської мови, за програмою “Росток”) Броварської спеціалізованої школи №7 можна лише на конкурсній основі. Аби першого вересня сісти за парту БСШ №7, дитина має скласти тести та пройти співбесіду. Зарахування відбувається на підставі рішення конкурсної комісії.

  Проблем із зарахуванням до першого класу дитини, яка проживає не в мікрорайоні, де розташована обрана школа, не має виникати. До загальноосвітніх навчальних закладів першочергово приймають дітей із мікрорайону школи, до спеціалізованих – незалежно від місця проживання дитини за результатами конкурсу. Кількість учнів у майбутніх класах залежить від кількості поданих заяв.

  Перший клас – новий та складний етап у житті кожної дитини та її батьків. І зайвий раз його ускладнювати не варто. Тим паче, що міська рада намагається упростити процес навчання, як школярам, так і батьків, які вже не повинні тратити свої кошти на миючі засоби для шкіл. У житті майбутнього школярика буде ще багато труднощів, а поки що готуйтеся до школи з задоволенням.