WTF?
     
Пріоритети броварської молоді (ВІДЕО)

  5-го лютого у малій залі Броварської міської ради відбулось засідання присвячене питанням молоді. Ініціатори круглого столу Олег Берестовий, Аліна Дяченко залучили до обговорення учнів шкіл і ВНЗ, багато з яких є членами Молоді ДемАльянсу. Власне, молодь почала збиратися за сорок хвилин до початку заходу. 

- Ми вважаємо запропоновану раніше програму недосконалою, - говорить десятикласник Євген Щербак. - Орієнтувалися на подібну - вінницьку, і вирішували як можна її адаптувати та чим доповнити.

- Поруч Київ, культурних заходів повно, молодь здебільшого навчається в столиці, багато хто не хоче лишатися в містечку, чому ж вам важливо розвивати культуру Броварів? Це ближче або рідніше, або дешевше?

- Рідніше, адже це рідне місто, у якому нам жити ще років, як мінімум, 5-10...

- Усе-таки є плани залишити місто?

- Як варіант. Дуже багато планів на життя. Але я хочу допомагати державі, а у відповідь, щоб держава допомагала мені.

- З ким працювали над планом?

- Розглядали план члени організації Молодь ДемАльянсу, кожен з нас вносив свою пропозицію.

- Як, власне, можна потрапити до цієї організації? Соцмережі?

- Охочі спочатку зв'язуються з нами, а ми знайомимо їх з нашим головою відділу кадрів, він проводить співбесіду, пояснює молодим людям що в нас і як. Тобто "сарафанне радіо".

 Найбільш активна частина обговорення тривала близько години. Присутні розбивались на групи й по колу пропонували ідеї за напрямками: зоровий спосіб життя, зайнятітість, інтеграція переселенців, житло, неформальна освіта, громадянська позиція і патріотичне виховання. По кожному потрібно було запропонувати якомога більше цікавих ідей, найбільш повторювані пропозиції виносились назагал.

 Модератор теми патріотичного виховання виокремила влаштування квестів і походів Київщиною; військову підготовку хлопців і дівчат за одними стандартами, щоб перші й другі могли стріляти й перев'язувати рани; проведення конкурсів серед талановитої молоді.

 Найскладнішою, прогнозовано, була тема житла, адже це питання повинно вирішуватись на національному рівні, щоб програми не згортались, якщо місто очолить людина з відмінними поглядами на проблему. Пропонувалось надавати житло тим, хто працює на підприємствах; створювати умови для орендування помешкань у держави (передбачається, що це буде набагато дешевше, ніж у власника). Звучала пропозиція про конкурсне житло, тобто за ідею, яка принесе в місто суттєву користь, за розробку проекту, місто виділятиме інноватору житло. Пропонували прописати умови, за якими держава виділятиме молодій родині землю, на якій можливо лише звести будинок, у цьому разі ділянка переходитиме у власність користувачів. Також на загал винесли ідею про трастовий фонд, вклади на майбутнє. При народженні дитини щомісячно батьками вносяться гроші (які не знімаються до повноліття, і які можна витратити лише на житло), щоб у певний час, ними розрахуватися.


 Для переселенців пропонувалось проводити культурно-розважальні заходи: виставки; ярмарки; фотосушки, на яких гості могли б не тільки знайомитися з Броварами, але й розповідати про свої міста, усі погодилися в тому, що непотрібно на таких заходах виокремлювати місцевих і немісцевих. Також звучала ідея квестів містом, для ознайомлення. Пропонувалось проводити круглі столи, щоб вчасно дізнаватися про нагальні потреби молодих переселенців; надавати за потреби психологічну допомогу; інформувати про вакантні робочі місця, проводити тренінги, заохочувати до співпраці підприємців.

 Для покращення здоров'я, молодь пропонувала облаштовувати містом велодоріжки. Також присутні висловлювалися в підтримку різноманітних спортивних змагань і відкриття безкоштовних секцій. Болючою темою стало й харчування, було б цікаво, запрошувати для лекцій, тренінгів спеціалістів зі здорового харчування (тренерів, дієтологів). На замітку підприємцям можна взяти, що молодь потребує кафе, бістро правильного харчування.

 Модератор теми зайнятості зауважила, що необхідно проводити роз'яснювальну роботу в школах, щоб підлітки добре розуміли, з чого складається та чи інша професія, та в 11 класі вже знали - яку обрати. Продвинутися в цьому напрямку старшокласникам допоможуть тренінги, майстер-класи, екскурсії на підприємства. Також необхідно створювати й стежити за актуальністю ярмарки вакансій. Студенти потребують стажування та практики.

 Модератор неформальної освіти акцентувала увагу на необхідності майстер-класів, лекторіїв, де можна було б почерпнути щось цікаве та потрібне, тематику можна обирати через соцопитування. Пропонувались обміни між школами, університетами тощо. Звучала ідея створення клубів за інтересами (здебільшого з вивчення іноземних мов).

 Окрім фантазій, які потребують допрацювання, було названо три мети, яких можна досягнути за короткий проміжок часу. "Третє місце" -  тобто молодіжний центр, у якому можна було б збиратися, у тому числі для обговорення нагальних потреб"; Інформування" - створення усеохоплюючої системи; "Мотивація" - сприяння створенню й розвитку молодіжних організацій, заохочування до дій (наприклад, гранди для переможців різноманітних конкурсів).

 Фінансування на всі проекти, окрім держави, можна шукати у фондів-грандодавців, у приватних компаніях, у фізичних осіб, тобто пряма допомога - збір коштів. Наприкінці зустрічі організатори зауважили, що ця зустріч - лише переший крок. Після обговорення можна було залишити свої контакти, щоб підтримувати зв'язок для детальної розробки плану.

 Зважаючи на розбіжності у поглядах організаторів заходу з начальником відділу культури, ми поцікавилися в Олега Берестового, яким же чином він планує співпрацю?

- Так у нас є з Наталією Андріївною (Багмут) певні світоглядні розбіжності, але в будь-якому випадку ми будемо співпрацювати. Нам усе одно потрібна підтримка інформаційна й технічна. Окрім того, відділ культури Броварів і сама культура міста, це ж не лише Багмут, це багато осіб. Є такі люди, які не відносяться до відділу, проте роблять для культури більше ніж він.

 Отже маємо надію, що незабаром у нашої молоді буде, справді, насичене, цікаве дозвілля, яке їй запропонують в рідному місті.