WTF?
     
Децентралізація м. Бровари. Дві сторони однієї монети

"Продовжую ділитись прикладами, як децентралізація змінює життя громад. Невелике місто Бровари. Минулорічний результат децентралізації для Броварів - понад 85 мільйонів гривень додаткових надходжень.
 Завдяки цим коштам громада міста відремонтувала низку вулиць, придбала медобладнання для Центральної районної лікарні, провела ремонти в школах та садочках. Приклади таких міст як Бровари - краще підтвердження тези, що успіх кожної громади – це успіх України!"  - 
саме так написав на своїй сторінці спікер Верховної Ради України Володимир Борисович Гройсман.

Відразу просторами світової мережі понеслась хвиля привітань, подяк, протестів та інших відгуків, основна кількість яких була саме від жителів Броварів. Багато хто не бачить, куди йдуть чи вже пішли ці кошти.

 

Начальник фінансового управління, Пастернак Наталя Іванівна підтвердила виданню "At Brovary", що в бюджет Броварів дійсно надійшло 85 млн 168 тис. гривень, і саме з них броварчани отримали усі перераховані блага.

 

Хочеться зупинитись по деяким пунктам цього звіту. Почнемо з третього пункту "Запобігання та ліквідація наслідків підтоплення території міста Бровари". На початку вересня 2015 року перекривалась вул. Черняховського через дорожні роботи, по будівництву водостока, які тягнулися декілька тижнів. Теоритично можна тільки уявити, скільки грошей (будівельні матеріали, пально, заробітна плата) витратили на дренажну систему, яка повинна була при нагоді показати себе тільки з кращої сторони. Нагода незабарилася:

(відео: Волощук Валерій)

Нагадаємо, що згідно звіту (доречі без підпису та печатки), який надала нам Пастернак Н.І. на запобігання та наслідки підтоплення в нашому місті було потрачено 1 млн. грн. 

Перейдемо до наступного пункту, одного з найголовніших, згідно якого Центральна районна лікарня в м. Бровари була профінансована майже на 5 млн. грн.

Цікаво, чому головний лікар Броварщини Багнюк В.В. майже на кожній нараді в Броварській міській раді бідкається, що його лікарня майже не фінансується, що коштів не вистачає, навіть, на зарплатню? Може ці 5 млн. грн просто не дійшли до БЦРЛ?! Відповіді на ці запитання робіть самостійно.

Але якщо, все ж таки, пан Гройсман правий і лікарня все ж таки отримала фінансову допомогу, то чому пан Багнюк продовжує скаржитись на фінансування "всіма забутої" лікарні? Можливо на наступній нараді у міськраді ми почуємо від Валентина Віталійовича, щось  на кшталт: "Пане Ігорю Васильовичу, в мене в лікарні все добре. Затримки по заробітній платі немає, ліки для безкоштовного лікування хворих закупили, а головне зробили, нарешті, ремонт в приміщеннях, але вже не в службових, а в палатах!"

Тож на цих прикладах ми бачимо дві сторони однієї монети - з одного боку в рамках децентралізації в бюджет міста надходять додаткові кошти, але чи правильно вони використовуються... 

 Зараз села отримали способи наповнення бюджету (зокрема шляхом збільшення сільгоспподатку), отже й самостійність. Тепер гроші лишатимуться на місцях, і громади зможуть самі вирішувати, що для них першочергове і як вирішувати нагальні потреби. Тобто не потрібно просити гроші у депутатів, бізнесменів - це і є незалежність, яка також передбачає відповідальність. Замість того, щоб звинувачувати в негараздах центральну владу доведеться покращувати своє життя самим. На прикладі сел Семиполки та Калита ми побачили, що не всі села готові до таких змін, але зміни потрібні. Сподіваймося, що децентралізація підштовхне Україну до розвитку громадянського суспільства.