WTF?
     
У Броварах запрацювали групи швидкого реагування патрульної поліції

  Відсьогодні вулиці Броварів, а також селищ та містечок Броварського району охоронятимуть групи швидкого реагування патрульної поліції. Шість таких груп сьогодні розпочали свою роботу, після офіційного відкриття у Броварському відділі Національної поліції в Київській області. На відкриття завітали заступник міського голови Броварів Василь Андрєєв та заступник голови Броварської райдержадміністрації Олександр Щербаков.

 Групи швидкого реагування – нові структурні підрозділи патрульної поліції, до складу яких входять два спеціально підготовлені працівники служб безпеки, які зобов’язані оперативно реагувати на виклики та забезпечувати порядок у місті.

  Групи швидкого реагування не покликані виконувати функції силовиків. Поліціянти з огляду на ситуацію, яка склалася, самі вирішуватимуть, чи є потреба викликати слідчо-оперативну групу. Основне завдання груп швидкого реагування – підтримувати громадський порядок.

  Три групи швидкого реагування патрулюватимуть Бровари, і стільки ж – міста та села району. На територіях районів, де не створено жодної групи Департаменту патрульної поліції, службу нестимуть відокремлені структурні підрозділи Головних управлінь.

  - Службу нестимуть сектори груп реагування патрульної поліції. У кожному секторі – шість екіпажів. Кожна група працюватиме дванадцять годин на добу. Як вдень, так і вночі. Усі патрульні вже пройшли переатестацію та витримали конкурс на заміщення посад у групах швидкого реагування, – повідомив керівник ГШР Броварського відділу поліції, капітан поліції Руслан Отрох.

  Т.в.о очільника броварської поліції Олег Янчинський розповів, що раніше планувалося утворити дев’ять груп (чотири мали патрулювати місто, а п’ять – район). У подальшому процесі роботи кількість груп має збільшитися, – обіцяють правоохоронці. Поки що, через некомплектність особового складу поліції Броварщини, утворити дев’ять груп  швидкого реагування неможливо.

  Для кращої координації патрулів, Броварський район був поділений на три сектори: Калитянський та Гоголівський з центрами у відповідних селах, Придесенський з центром у Рожівці. У кожному з цих центрів знаходитиметься база групи швидкого реагування. Такий розподіл не є суворим і незмінним. На виклик виїздитиме та група, яка знаходитиметься найближче до місця пригоди.

  Після офіційної частини відкриття присутніх запросили на «оглядини» нових службових автомобілів. Як повідомив Руслан Отрох, три автівки закріплені за групами, які патрулюватимуть Бровари, три – район. Нові службові автомобілі були спеціально виготовлені у Франції для українських груп швидкого реагування.

  Похизувалися броварські полісмени також новими комплектами найнеобхіднішого для надання першої медичної допомоги та оформлення ДТП. Кожна автівка укомплектована аптечкою, двома бронежилетами, гумовими кийками поліцейських, вогнегасником та іншими потрібними речами. Службові Рено також оснащені клітками для безпечного перевезення затриманих.

  У кожному автомобілі знаходитиметься планшетний комп’ютер, який допомагатиме координувати роботу полісменів. Схожий планшет матиме також диспетчер, аби відслідковувати місцезнаходження кожної групи. 

  Перші групи швидкого реагування патрульних полісменів вже патрулюють вулиці Броварів та району. А деякі вже встигли пройти бойове хрещення завданням. Перший виклик надійшов ще під час офіційної частини.