"Пекельний" матч між збірними України та Казахстану відбувся в Броварах

Завершальною перевіркою готовності нашої команди до матчів у Сербії став контрольний спаринг, який збірна України з футзалу провела проти команди Казахстану. На прохання гостей ця гра проводилася в закритому режимі, що, втім, не завадило порядку ста п'ятдесяти уболівальникам проникнути в спорткомплекс Броварського училища фізичної культури.

Нудьгувати їм не довелося з перших хвилин - обидві команди прагнули грати на атаку і впродовж п'яти хвилин складно було комусь віддати перевагу. І тут з нашою командою стався незрозумілий провал, оскільки українці перестали встигати за своїми візаві, які отримали повну свободу, чим і почали раз за разом користуватися. Для початку Дуглас без перешкод наблизився до наших воріт та ударом низом «розпечатав» Іваняка. Як виявилося, перерва невелика була не тільки між першим і другим голом, але і другим та третім. Жаманкулов добив м'яч у сітку після удару Пенгріна, а Таку був точний, хитнувши на замаху нашого захисника. Олександр Косенко змушений був брати хвилину, але толком не достукався до футболістів. І четвертий м'яч був пропущений при провалі нашої оборони, що дозволила Довганю результативно зіграти на добиванні після удару Есенаманова. Не минуло й 10-ти хвилин, а збірна України горить 0: 4!

Для заведення команди, потрібно, щоб у неї заграло самолюбство, воно додало агресії діям нашим хлопцям, що не забарилося знаходити своє відображення і на табло. На 12-й хвилині Микола Грицина зважився на дальній удар, і був правий - Ігіта зреагував із запізненням. У наступній атаці той же Грицина-старший вивів на ідеальну позицію Валенко, який спокійно розібрався з воротарем суперника. Аналогічно вчинив незабаром і Журба, що увірвався з лівої бровки на рандеву з Ігітою. Між голами Валенко і Журби свою хвилину для тайм-ауту довелося брати наставнику збірної Казахстану Какау, але результату це не здобуло. Будь прицільнішим Дмитро Сорокін на 18-й хвилині після передачі Бондаря в штрафну, можна було б зробити повний камбек, але Сорокін-молодший під м'яч не підлаштувався. Гарячі перші 20 хвилин гри, і за їх підсумком Україна поступалася лише один м'яч.

Велике було бажання наших хлопців якнайшвидше зрівняти цифри на табло, але щойно вийшовший в «рамку» казахів на другий тайм воротар Шамро після ударів Рогачова і Валенко виручив своїх. Трохи втративши пильність, збірна України пропустила вихід казахів в «два в один», який чітко реалізували Дуглас і Довгань. Але комфортно суперник відчував себе недовго, перше ж порушення біля своїх воріт коштувало йому пропущеного м'яча - це Рогачов прямим ударом зі штрафного пробив без шансів для Шамро. Українцям до нічиєї залишався тільки один крок, але як же важко було його зробити!

Збірна Казахстану не була б собою, якби Ігіта не почала здійснювати свої знамениті на весь футзальний світ підключення в ролі п'ятого польового гравця. Але наші хлопці контролювали гру та діяли дуже чітко і грамотно. Грізний Ігіта жодного разу так і не отримав можливість продемонструвати свої грізні дальні удари. Більше того, на 33-й хвилині Микола Грицина міг покарати суперника за помилку при грі в «5 на 4», але пробив повз порожні ворота.

Ну, а за 02:44 до фінальної сирени вже наш головний тренер прийняв рішення, що для порятунку ігри потрібно йти ва-банк - Валенко вийшов на майданчик у воротарській футболці. Довгий, більше хвилини, розіграш м'яча призвів до удару по воротах. У штрафному майданчику Казахстану, стало жарко, але м'яч вдало відскочив до Бондаря, який і відправив його за лінію воріт - 5: 5.

Ризикувати - так до кінця! І Валенко продовжив грати п'ятим польовим, а півхвилинний розіграш завершив дальній неточний удар Євгенія. Це дозволило Какау взяти хвилину, під час якої постійно вимагав від своїх футболістів, щоб за решту 62-і секунди його команда забила переможний м'яч. Підопічні бразильського тренера майже весь цей час контролювали м'яч, але тепер-то їм по воротах бити вже ніхто не давав.

Така ось цікава нічия вийшла у збірної України за два дні до від'їзду до Сербії. Що й казати, дуже потрібний і важливий матч провела наша команда з дуже добре підготовленим суперником. Упевнений, що багатий досвід отримали обидва головних тренера - у кожної з команд до першого матчу в Сербії ще є час, який обов'язково потрібно використовувати, щоб підтягти проблемні ігрові моменти.

Україна – Казахстан 5:5 (3:4)

Бровари. СК БВУФК.

Арбітри: Олег Іванов (Дніпропетровськ), Руслан Лутій (Київ)

Голи: Мик. Грицина, 12, Валенко, 13, Журба, 15, Рогачов, 26, Бондар, 39 – Дуглас, 5, Жаманкулов, 6, Таку, 7, Довгань, 9, 24.

Попередження: Фетько, 24, Журба, 28 (обидва – Україна)

Україна: Іваняк к (Литвиненко, 21, Ципун, 32) – Бондар, Журба, Д. Сорокін, Овсянніков, Валенко, Коваль, О. Сорокін, Разуванов, Мих. Грицина, Мик. Грицина, Фетько, Рогачов.

Казахстан: Ігіта (Шамро, 21, Ігіта, 31) – Довгань, Єсєнаманов, Першин, Дуглас – Жаманкулов, Пенгрін, Сулейманов к, Таку – Гребонос. Запас: Кнауб.

Післяматчеві коментарі тренерів збірних України та Казахстану:

Олександр Косенко, головний тренер збірної України: "Це дуже корисна для нас гра. Ми сьогодні побачили, що у нашої команди є певні козирі, які ми повинні використати на Чемпіонаті Європи. Для нас це був важливий та корисний матч, адже він дав багато інформації для аналізу. У суботу ми будемо детально розбирати цю гру в команді і робити висновки."

Какау, головний тренер збірної Казахстану: "Я дуже вдячний президенту нашої федерації, а також вашому президенту Ассоціації футзалу України містеру Владико, що вони змогли домовитися і організувати цей матч. Я раніше вже казав, а зараз ще раз побачив - збірна України є топ-командою Європи. Для мене фаворити Чемпіонату Європи - це Іспанія, Італія, Росія, Португалія та Україна. Ваша команда мені сподобалась сьогодні, ну і моя команда також показала хорошу гру перед Белградом. Впевнений, що Україна зможе зробити сюрпиз там. Мені сподобалась сьогодні наша атака, а от захист не дуже - там був дріблінг у нашого гравця, втрата м'яча і ваш Дмитро (Бондар) зрівняв рахунок 5:5. Загалом, стиль української команди агресивний, а ми готуємося до першого матчу на Євро з Росією, вони теж грають в агресивному

Джерело: Асоціація футзалу УкраїниSPORT.UA