WTF?
     
Броварський міліціонер бореться з люстрацією (ВІДЕО)

Після перемоги Майдану та гучного оголошення люстрації, міліціонери Януковича повертаються. Горе-правоохоронці знайшли собі порятунок у законодавстві, яке захищає від звільнення учасників бойових дій. Тож, щоб зберегти посади, тим, хто ще два роки тому лупцював, погрожував чи відкривав кримінал проти мирних жителів, достатньо всього лиш на кілька днів поїхати в АТО.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щосереди о 22:05 на телеканалі ZIK).

Під час Євромайдану Володимир Шуб працював у ДАІ, тоді й відзначився агресивним затриманням активіста: погрожуючи пістолетом, вимагав у водія вийти з машини. Та не він один такий. У той час міліціонери масово відловлювали революціонерів.

Та Майдан переміг, прийшла нова влада, яка оголосила люстрацію. Та радіти було передчасно. Шуб склав погони аж через рік після того, як погрожував автоматом. І за цей час ще й встиг двічі побувати в АТО.

«Він не був у батальйоні. Це йшло відкомандирування від управління ще коли було ДАІ. Тоді по тридцять осіб з області їздило. Він був серед них. Обидва рази перебував там по місяцю часу», – розповів екс-начальник відділення ДАІ Броварів Олег Трач.

За такі заслуги перед Батьківщиною Шуб отримує звання учасника бойових дій і тільки після цього приходить наказ про його звільнення з МВС.

«Відповідно до закону про очищення влади, є пункт, згідно з яким особи, що мають статус учасника бойових дій, не підпадають під звільнення», – розповів юрист Роман Маселко.

Тож через суд Володимир Шуб поновляється на службі і знову стає інспектором у Броварах. Так легко «викрутитися» інспекторові не вдалося б, якби його звільнили одразу після Майдану.

«Відразу його не подали, тому що робили дуже багато перевірок», – пояснює таке зволікання речник нової поліції Київщини Микола Жукович .

Та інспектор Шуб запевняє: їздив на схід не за посвідченням. Мовляв, легко зміг би виграти апеляцію.

«Мене звільнили помилково. Люди, які готували матеріали на підпис керівництву, просто не розібрались у ситуації. Тому суд прийняв законне рішення і мене поновлено на службі», – запевняє Шуб та додає: якщо не пройде атестацію, служитиме в Нацгвардії, адже в АТО їздив не просто так.

«Першочергово мій екіпаж здійснював супроводження військових колон, доставку поранених і певних посадових осіб. Іноді виконували функції геть не типові для Державтоінспекції. Ми безпосередньо брали участь у бойових діях», – переконує інспектор.

Схожа ситуація і з першим заступником керівника обласного управління МВС Волині Михайлом Руденком. Саме він відкривав кримінальні справи проти активістів за перевернуті портрети Януковича. Однак, замість звільнення горе-правоохоронець отримав підвищення. А все через те, що вчасно поїхав в АТО. І вже напередодні суду з приводу звільнення отримав індульгенцію – посвідчення учасника бойових дій.\

 

«Він їздив десь там в Краматорськ на два-три дні, повідсиджував свої мʼякі місця і отримав учасника бойових дій. А хлопці, які, я знаю, воювали, до сьогодні не мають статусу», – обурюється активіст Євромайдану Павло Данильчук.

«Достатньо бути лише один день в зоні АТО і, начебто, виконувати якісь завдання. Якщо він там просто перебував і нічого не робив, зрозуміло, які завдання міг виконувати», – додає Роман Маселко.

Наразі розгляд справ Володимира Шуба та Михайла Руденка призупинили – поки Конституційний суд аналізує окремі положення самого закону про очищення влади.

«Тільки по Міністерству внутрішніх справ є 2812 осіб, які отримали статус учасника АТО, що дає їм індульгенцію. Тож завдання суспільства – відстежувати такі випадки, ставити чітко питання, чи справді цей статус отриманий законно і чи ці люди є реальними учасниками АТО», – наголошує Роман Маселко.

Джерело: ZiK