WTF?
     
Громадська рада при поліції збиралася без компетентних представників поліції

  Оновлена Громадська рада при броварській поліції працює у звичному режимі, проте без участі представників поліції. На засідання Громадської ради при поліції, яке відбулося 26-го січня у приміщенні актового залу Броварського відділу ГУ МВС України в Київській області, не з’явилися правоохоронці. Втім, активісти і без їхньої допомоги обговорили питання, на які слідчі відділу поліції вже давно не можуть дати відповіді. На засіданні була присутня лише начальник відділу зв’язків з громадськістю Броварського міськвідділу поліції Юлія Барабаш.

 Позаяк заздалегідь визначеного порядку денного не було, засідання Громадської ради розпочалося з неофіційного обговорення результатів переатестації співробітників колишньої міліції Броварщини в поліцію. Присутніх також цікавило, чому на засідання не завітали представники поліції, а особливо в.о. очільника Броварської поліції Олег Янчинський. Як зазначила Юлія Барабаш, Янчинського у міськвідділі на той час не було, як, власне, і інших нових поліціянтів.  

  Відтак активісти перейшли до обговорення досі не розкритих поліцією справ. Спочатку Олена Сіверська зачитала офіційну відповідь, яка надійшла на звернення від  громадян Пархоменка і Маслюченка, яких, до речі, на засіданні не було. Справа полягала у тому, що невідомі особи у штатському відмовили Пархоменку та Маслюченку у проведенні рекламної акції біля ТЦ «VARUS». Мовляв, спочатку треба звернутись до дільничого. До дільничого чоловіки не пішли, але звернулися до Громадської ради. У відповідь активісти почули, що звернення зареєстровано, а з громадянами Пархоменко та Маслюченко було проведено роз’яснювальну бесіду. Простіше кажучи, справу так і не довели до кінця.

  Потому присутні перейшли до більш складних випадків, першою з яких була справа про побиття мешканки Броварів Ганни Марченко. Як розповіла присутнім пані Ганна, у під’їзді свого будинку по вулиці М. Лагунової 10А на неї напав сусід і заподіяв тілесних ушкоджень. Ганна зверталася до слідчих, до прокуратури, але справу декілька разів відкривали і закривали. ​У відповіді на звернення постраждалої зазначено, що на цей час матеріали кримінального провадження перебувають у прокуратурі.

  - Ніхто досі не наказний. Сьогодні вночі мені знову дзвонили, з’ясовували, чи вдома я. До мене і в квартиру лізли, і замки ламали. Нікому, крім мене, нічого не треба. В тому будинку давно жінку вбили, але справу не відкрили, бо свідків немає. У тій сім’ї росте неадекватний хлопчик. Сім’я їхня неблагонадійна, погана. Там постійно збираються наркомани. Життя не дають, – поскаржилася присутнім Ганна Антонівна.

  Далі активісти почули відповіді на звернення стосовно справ, які розслідували самі ж потерпілі: «Ці справи затягнуті та неприємні, бо потерпілим довелося самотужки їх розслідувати. Міліція лише ускладнювала розслідування. То матеріали справи зникали, то когось затримували, а потім одразу ж відпускали», – пояснила Олена Сіверська.

  Однією з таких справ, було звернення про нерозкрите пограбування церкви у 2014-му році. Зі слів Валентини Петрівни – жінки, яка представляє інтереси церкви, – стало відомо, що слідчі навмисне «гальмують» справу. Потерпілі власними силами дошукалися істини: знайшли докази та дізналися ім’я ймовірного підозрюваного. Щоправда, ним виявився співробітник міліції. Валентина Петрівна повідомила, що слідчий намагався запевнити жінку у тому, що підозрюваний має алібі, бо в ніч злочину нібито перебував у іншій області. Але потерпілі спростували ці слова слідчого і довели, що підозрюваний все-таки перебував у Броварах. Сьогодні триває досудове розслідування вже з новим слідчим.

  Ще одна розкрита потерпілими справа – викрадення палива з автомобіля. Як розповів потерпілий Олег, з його фури рік назад намагалися викрасти пальне. Олег власними силами з’ясував ім’я ймовірного крадія, його автівку, номерний знак цього автомобіля. Єдине, що зробила міліція, затримала злочинця. Хоча документального підтвердження факту затримання ніхто так і не бачив. Потім затриманого відпустили під грошову заставу. На цьому справа і затихла. Також Олег повідомив, що кожні 2-3 дні до поліції надходять нові заяви про викрадення палива з автомобілів. Можливо, що злочинці у справі Олега й в інших справах одні й ті самі.

  У результаті засідання жодних чітких рішень активісти не прийняли, бо не змогли почути думку компетентних првоохоронних органів. Впровадження певних рішень могло б бути розцінене як втручання в слідство тієї чи іншої кримінальної справи. Активістам разом із постраждалими заявниками доведеться ще трішки зачекати на коментарі правоохоронців. Можливо, тоді вдасться зрушити справи з мертвої точки.