WTF?
     
Арешт, підозри, кримінальні провадження. Розслідування вкраденої у держави землі триває

 Розслідування про оборудку з землею РПЦ досі активно блокувалось бізнесменом Віктором Поліщуком, через його зв'язки в Київській обласній прокуратурі та вищому керівництві СБУ, повідомляє видання "Маєш право знати". Тільки особисте втручання Петра Порошенка зрушило справу з місця.

 За словами народного депутата, Павла Різаненка відчужену землю було арештовано, вручено перші підозри, відкриті кримінальні провадження за статтями: розтрата державних коштів в особливо великих розмірах, контрабанда, ухиляння від сплати податків, відмивання грошей тощо. Нардеп стверджує, що оборудку було викрито й справі дали хід завдяки тому, що було звільнено попереднє керівництво Київської обласної прокуратури та відбулись «чистки» серед вищого керівництва СБУ.

 Павло Олександрович заявив, що був збентежений спробами закрити справу в лютому 2015 року, за його даними, цьому сприяв перший заступник СБУ Юрій Артюхов. Цікаво, що у той же час Броварська міська рада надала Службі безпеці 2 гектари землі на Київській вулиці та дозвіл на будівництво там багатоквартирного будинку. 

 П. Різаненко запевняє, що коли справа набула всеукраїнського розголосу, з ним на контакт вийшов колишній скандально звісний заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць, який пропонував не форсувати розслідування вкрадених у держави 94 га, і "полюбовно домовитися" з Віктором Пліщуком. 

  Парламентар говорить, що О. Корнієць пропонував погодитись на «благодійний внесок у фонд розвитку міста» з боку структур Поліщука. Після відмови нардепа, справу було загальмовано (у тій частині, яку розслідувала прокуратура).

 Щоб зрушити справу з місця Павло Різаненко домігся особистої зустрічі з Президентом. Нардеп говорив з П. Порошенком не лише про заступника СБУ, але й про його керівника - В. Наливайченка, адже, ім'я його доньки також фігурує в справі РПЦ. Після обговорення Юрій Артюхов і Валентин Наливайченко були звільнені з посад, а розслідування - поновлено.

 Отже, П. Різаненко говорить, що наразі відкрито кримінальне провадження за статтею 191 Кримінального кодексу: «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Кримінальне провадження відкрито за фактом, проте дії вчиняв пан Буличов - тогочасний і арбітражний керуючий, і в.о. директора РПЦ, який, до речі, отримав одну з ділянок на вкрадених гектарах.

 Вручено підозру за порушення відразу кількох статей Земельного кодексу колишньому заступнику начальника ГУ Держземагенства у Київській області (тепер – Держгеокадастр) С. Губіну, який підписав накази про виділення землі РПЦ у володіння 48 осіб, пов’язаних з В. Поліщуком та представником його інтересів у Броварах, директором ТОВ «Гільдія права» А. Гуньком. Зауважимо, що саме Анатолія Гунька Павло Різаненко вважає розробником схеми з відчуження державної землі на користь структур Віктора Поліщука.

 П. Ріаненко сподівається, що правоохоронці визнають усіх причетних до оборудки організованим злочинним угрупуванням, лише тоді можна буде розраховувати на покарання кожного, броварських чиновників, які давали дозвіл на зміну статусу землі, у тому числі. А повернена земля може бути повернена бійцям АТО. Тож далі буде.