WTF?
     
Семиполки прагнуть самостійності

 Реформи тривають. Про те, що процеси пов'язані з ними не будуть легкими передбачав не один аналітик. Зворотній бік децентралізації вже зараз можна побачити неозброєним оком на Броварщині. Нагадаймо, що реформа має на меті перерозподіл повноважень, функцій, речей від центрального управління, і включає політичну та адміністративну складові. Децентралізація може бути територіальною, що передбачає переміщення влади від центрального міста на інші території; функціональною, тобто передання повноважень на прийняття рішень з головного органу будь-якої галузі уряду до чиновників нижчих рівнів. Це процес нового державного управління, конкуренція урядової і місцевої координацій.

 Також передбачається збільшення обсягів місцевих фінансових ресурсів. Окрім того, що місцеві бюджети виконують контрольну та розподільчу функції, вони є лакмусовим папірцем фінансового стану та розвитку громади. По-перше, це показує загальні тенденції та проблеми окремої територіально-адміністративної одиниці; по-друге, показує  фінансовий потенціал місцевих підприємств, адже динаміка надходжень від податку на прибутки, які зараховуються до місцевих бюджетів, вказуватиме, чи є їхня діяльність прибутковою.

 Але, як ми сказали, шлях тернистий. Усе почалось 13 серпня минулого року, коли губернатор Київщини, Володимир Шандра підписав розпорядження № 302 "Про затвердження виводу Київської обласної державної адміністрації стосовно відповідності Конституції та законам України проекту рішення "Про добровільні об'єднання територіальних громад". Документ регламентував  створення пілотної об'єднаної громади в Київській області - Калитянської, з центром у СМТ Калита. Також у склад - увійшли села: Бервиця, Мокрець, Заворичі, Опанасів та, вже згадані, Семиполки. У них то, нововведення й викликали хвилю обурення.

 Активісти збирають підписи й пишуть протестні листи в область, у парламент і Президенту. Люди наполягають, що в процесі об'єднання були порушені принципи добровільності й економічної доцільності. Проте керівництво нової громади запевняє, що створювалась вона згідно з встановленим вимогам. Окрім того, Семиполки не можуть вийти зі складу негайно, адже закон це не передбачає.

 Якщо добре подумати, бунт Семиполок закономірний. СМТ Калита, за останніми даними, налічує до п'яти з половиною тисяч людей, його площа сягає 3, 86 км2. У селищі звісно є підприємства, але головного наповнювача бюджету воно нещодавно втратило - агрокомбінат "Калита", який зазнав збитків через свинячу чуму. Семиполки майже втричі більше за площею, з населенням понад три тисячі людей. Справи в селища йдуть краще, ніж у сусіда. Останні роки бюджет наповнювався коштом військового містечка, ці показники більше ніж надходження всіх сіл новоутвореної громади разом. Тому бунтівники й не бажають "годувати" менш заможних учасників нової громади.

 Голова ради Калитянської громади, Павло Христиченко зауважив, що у Семиполках проводились суспільні слухання переш ніж приймати відповідне рішення. У них брали участь 328 людей (а загальна кількість населення селища - понад три тисячі).

- На них пускали за паспортами, голосувати могли лише люди прописані в Семиполках. Отже, 312 учасників проголосували за приєднання до Калитянської громади, 13 - до Димерської.  - За словами П. Христиченка, ті самі люди, що голосували за приєднання до Димерки зараз збирають підписи за самостійність.

 Натомість колишній депутат Семиполківської ради та активіст ініціативної групи, Павло Мінчук говорить, що селище відразу почало боротьбу за незалежність. За його словами активісти вже назбирали півтори тисячі підписів жителів села за вихід з новоутворення.

- Голова Київської ОДА видав своє розпорядження від 13 серпня незаконно. Наше село на той момент ще не прийняло рішення про приєднання до Калитянської громади. Сільрада проголосувала лише через місяць - 18 вересня. Окрім того, ЦВК призначила вибори в Калитянській громаді без рішення Семиполківської сільради. - Наразі жителі Семиполок отримують лише відписки.- Ми планували пікетувати забудову КОГА, пікетувати Чернігівську трасу, лише тому, що нас ніхто так і не почув. Зараз плануємо більш виважені дії, будемо працювати з адвокатами...

- Надходження в бюджет... Калити за 2015 рік склали 1 млн 548 тис. 567,44 грн; село Заворичі отримало 378 тис. 696,69 грн; село Мокрець 529 тис. 337,76 грн; а Семиполки - 2 млн 739 тис. 543,24 грн. Виходить, наше село зобов'язане "годувати” всю громаду, - поскаржився колишній голова сільради та нинішній староста Семиполок Миколай Василенко.

- На мене тиснуло керівництво області, тиснули правоохоронці, люди з мого оточення. Зараз ми розуміємо, що шляху назад немає, вийти з громади й існувати самостійно ми вже не зможемо, адже спочатку прийняли рішення про згоду на створення громади, і наше село. Окрім того, закон про адмінреформу не передбачає шляху назад у жодному разі.

Отже, децентралізація неминуча. Є звичайно сладнощі, але проект пілотний і майбутньому будуть враховуватись всі недопрацювання.

За матеріалами видання КИЕВVЛАСТЬ, порталу Сyberbrains.