WTF?
     
Школа польської мови у Броварах гарантує вступ до технікумів і ліцеїв Польщі

 Знання багатьох мов дає можливість людині розмовляти з іноземцями, самовдосконалюватися, ментально зростати. Найголовніше, що може дати володіння іноземною мовою, – це навчання за кордоном. На сьогодні це вже стало звичною практикою – після вивчення мови виїжджати до іншої країни на навчання.

  Першого вересня минулого року у Броварах розпочав свою роботу філіал столичної школи польської мови «POLSKAMOVA». Курси були створені для всіх, хто хоче вивчати польську мову, а найголовніше – для тих, хто мріє про освіту за кордоном. Відкриттям та створенням філіалу у нашому місті опікувалася броварчанка, яка десять років жила і працювала у Польщі, – Тетяна Третяк. Наші журналісти завітали на одне з занять та поспілкувалися з пані Тетяною. Жінка розповіла, як виник задум створити таку школу:

  - Десять років я прожила у Польщі, там працювала, то ж мову знаю. Коли чотири роки тому дізналася про те, що Україна та Польща уклали договір про безкоштовне навчання українців на території Польщі, вирішила долучитися до цієї програми. Спочатку ми існували лише в Києві, але нещодавно відкрили філію і у Броварах.

  Школа «POLSKAMOVA» дає можливість безкоштовно навчатися у технікумах та ліцеях Польщі. Кожен курс (А1, А2, В1) у школі триває два з половиною місяці. Після закінчення кожного курсу діти складають іспити і отримують відповідні сертифікати. Після цього за співбесідою вони вступають до технікумів і ліцеїв Польщі на спеціальності кухара, техніка готельного господарства, працівника сфери туризму, програміста, автомеханіка.

  - Після закінчення початкового курсу А1, курсів А2 та В1, які ми пропонуємо, діти вміють вільно читати, писати та говорити польською, тому можуть сідати за парту і вчитися у ВНЗ нарівні з польськими дітьми. Якщо український студент гарно навчався у технікумі, він може вступити до університету. До речі, плата за навчання буде до 70% меншою. На жаль, лише поляки можуть навчатися безкоштовно. Наші діти на платному відділенні можуть отримувати стипендії від 70 до 500 доларів, але за умови гарного навчання, - розповідає Тетяна.

  На співбесіди до Польщі, крім батьків, дітей також супроводжує опікун, який наглядає за дитиною та підтримує зв'язок з батьками. А вже під час навчання за українським студентом закріплюють польського наглядача, який слідкуватиме за дитиною, аби з нею нічого не сталося. Діти разом з польськими студентами живуть в гуртожитку, харчуються та проводять вільний час. На весь період перебування дитини у Польщі школа видає карту побуту (тимчасового перебування) – реєстрацію. Також школа допомагає отримати Карту поляка, якщо у дитини є  підстави, тобто польське походження.

  Підготовка вступників відбувається на рівнях «Легкий старт» (А1), «Розширений» (А2) та «Експерт» (В1). Заняття проходять двічі на тиждень за сертифікованими підручниками і тривають дві академічні години. Кожен курс коштує 2500 грн. за два з половиною місяці навчання. Сертифіковані викладачі пропонують своїм учням «цікаве» навчання.

  - Ми пропонуємо цікаве дітям навчання. Заняття проходять у формі гри – це допомагає кращому засвоєнню матеріалу. Ми не вимагаємо традиційного завчання слів і виразів. Головне – не завчити, а зрозуміти і засвоїти, – додає пані Тетяна.

  Окрім навчання, школа також організовує поїздки у табір «Академія пригод», де діти не лише розважаються, а ще й вивчають мову. Пані Тетяна детальніше розповіла про пригоди у таборі:

 - Табір розташований у зимовій столиці Польщі – курортному містечку Закопане. Чимось схоже на український Буковель. У таборі діти катаються на лижах, їздять на екскурсії до Кракова, Словаччини, до гірських масивів. У дітей насичена розважальна програма. Таким чином вони  можуть підвищити свій рівень володіння польською. Ось нещодавно повернулися задоволені та щасливі. Табір "Академія пригод"  (www.lagerpl.com) - це спільний польсько-український проект, який започаткований Школою польської мови у 2013 році. Під час перебування у таборі діти з України спілкуються  з польською молоддю, вивчають  мову, знвйомляться з культурою, побутом, традиціями польського народу, а також відвідують навчальні заклади Польщі. Я запрошую всіх охочих весело  провести літні канікули у польсько-українському таборі " Академія пригод".

  Наостанок пані Тетяна поділилася побажаннями та планами на майбутнє:

  - Я хочу побажати дітям та їхнім батькам, щоб вони не втрачали можливості навчатися за кордоном. Не скористатися цією можливістю, не випробувати свої сили – безглузде марнування часу. Сьогодні Європа відкриває українському молодому поколінню великі можливості. А Польща – найближча до Україна європейська країна. Мови у нас схожі, тому складнощів під час вивчення жодних немає. Головне – це бажання дитини навчатися.

  Заняття у броварській філії школи польської мови проходять у кабінеті 411 Будинку побуту «Ювілейний» (вул. Гагаріна, 26). Детальна інформація за посиланням www.polskamova.com та за телефонами:

  +38 099 4182303
  +38 093 4182303 
  +38 067 4182303 
  +38 044 5371897