WTF?
     
Доля землі Броварського радіопередавального центру (ВІДЕО)

 21 січня відбулась прес-конференція, темою якої стали землі Радіопередавального центру, ця інформація з'явилась на сторінках соцмереж. На зустрічі були присутні журналісти, громадські активісти, а також люди, завдяки яким відбулась приватизація державної землі.

 Народний депутат Павло Різаненко нагадав, що центр було створено у довоєнні часи, зокрема, майданчик на вулиці Кутузова у 1937-39 роках, майданчик на вулиці Київській виник у 1946 році. Територія на вулиці Кутузова у 1971 році була значно розширена (аж на 38 гектарів) для встановлення ретранслятора (довгохвильовий радіопередавач). Саме він мав мобілізовувати людей у разі потреби, отже радіоцентр став стратегічним об'єктом, що не підлягає приватизації.

 У 2013 році центр перестав діяти. У цьому Павло Олександрович звинуватив панів Гунько й Логвиненка, які працюють на Віктора Поліщука в тому, що саме завдяки їм був знищений радіопередавальний центр і розграбоване його майно. Ще в 2004 році була порушена справа про банкрутство, у зв'язку з несплатою податків. Через те, що центр є стратегічним об'єктом, арбітражний керуючий не мав права ліквідувати підприємство, а повинен був укласти мирну угоду.

  2012 року арбітражним керуючим був призначений пан Буличов, і що цікаво, він же був в.о. директора підприємства. Саме у цей час, запевняє Павло Різаненко відбуваються події спрямовані (і замовні) на припинення діяльності РПЦ. Кінцевою метою, звісно, була земля.

 З 2012 року ліквідовуються основні засоби РПЦ - радіопередавальні вежі, обладнання, нерухоме майно. Усе було зроблено з порушенням законодавства, без погодження Фонду державного майна, як з'ясувалось пізніше. Окрім того, дії пана Буличова, стверджує Різаненко П. О., призвели до того, що центр позбавився землі. На основі копії нереального документу, який начебто, підтверджував що, 94 га зі - 115 сільськогосподарські.

 Після судового рішення тогочасний в. о. директора РПЦ відмовився від цих гектарів. Врешті, через купівлю-продаж вона опинилась у  власності кількох людей. Згодом міська рада "зробила " ці гектари промисловими. Тобто земля, яка належала державі й була промислового призначення стала приватною промислового призначення, але держава з того не отримала жодної копійки.

 Попри те, що оборудка є очевидною, повернути землі не так просто. За словами пана Різаненка,  радіопередавальний центр може підтвердити право власності лише на 38 га. Інші - 77 де-юре не є власністю підприємства, тобто мають бути визнаними комунальною власністю броварської громади. Павло Олександрович зауважив, що вона може бути розпайована між громадянами, зокрема ділянки можуть бути надані у власність учасникам АТО (до речі, це був би справді вихід, адже мало хто з атовців зможе самостійно збудуватися, але якщо вони згуртуються й укладуть угоду з забудовником, можливо й зможуть отримати омріяну квартиру).

 На прес-конференції нардеп звинуватив учасників оборудки не лише у незаконному заволодінні землею, а й у підриві обороноздатності держави. Радіопередавальний центр єдиний покривав усю територію країни. Тобто у випадку стихійного, лиха, війни, тощо він один міг передати сигнал у кожну домівку.

 Під час перес-конференції на вулиці зібрались активісти, які виступали проти корупції та нардепа, як її уособлення. За деякими свідченнями масовка приїхала з Княжич.

 Отже, наразі зрозуміло, що справа рухається, але до кінця ще далеко. Ми ж будемо слідкувати за перебігом подій та інформувати наших читачів.