WTF?
     
Презентація "театру пригноблених" у Броварах

  Як за допомогою звичайної акторської гри змінити власне життя та життя суспільства? Як театр може допомогти людині віднайти себе? Чому так важливо спілкуватись, а не просто мовчати? Відповідали на ці запитання представники «Театру для діалогу» учора, 18-го січня, на презентації «Що таке "театр пригноблених" і з чим його їдять?». Представники організації спеціально завітали до нашого міста, аби навчити броварчан та вимушених переселенців із Криму та сходу України виражати свої проблеми через театр.

  Громадська організація «Театр для діалогу» – це група активістів, які працюють з методикою «театр пригноблених» задля сприяння змінам у суспільстві.

  Презентували методику у Броварах члени організації «Театр для діалогу», практики  методики «театру пригноблених» в Україні Яна Салахова та Ніна Ходорівська. Дівчата розпочали презентацію з короткої вступної розповіді, під час якої виклали основні постулати діяльності організації, її історію та досягнені результати:

  - Ми створюємо творче підґрунтя для обговорення проблем, які сьогодні хвилюють суспільство, і можливих шляхів їх вирішення. Ми намагаємося налагоджувати та підтримувати зв'язок з активними верствами суспільства міст, – розповіла Ніна Ходорівська.

  Для учасників своїх заходів команда «Театру для діалогу» створює безпечний простір для творчого самовираження через театр. Це надає можливість критично проаналізувати власні проблеми та віднайти їх творче вирішення.

  - Методику «театр пригноблений» придумав бразильський театральний режисер Аугусто Боаль у 60-х роках ХХ століття. Головний постулат цієї методики: кожна людина – театр. Кожен в своєму житті використовує гру для спілкування, для досягнення певних цілей. Методика «театру пригноблених» використовує театр для того, щоб людина без професійної підготовки змогла за допомогою театру розповісти про себе, про пережитий досвід, – Яна розповіла гостям про особливості методики.

  Присутніх гостей дещо смутило слово «пригноблений», проте ведучі пояснили, що за тих чи інших обставинах кожна людина хоча б раз у життя відчувала себе пригнобленою. За методикою, пригноблені – це люди, які у певних ситуаціях не мають права голосу.

  Гостей також цікавили результати, яких досягли учасники семінарів «Театру…» в інших містах. Зі слів Яни та Ніни стало відомо, що одним із результатів проведення семінару та форум-вистави стала ідея створення місця, де жінки могли б зустрічатися та обговорювати власні проблеми. "Театр не допоможе створити таке місце чи побудувати вулицю, але дасть поштовх до подальших дій", – додала Яна.

  Після розмови дівчата перейшли до «активних дій». Вони запропонували гостям походити по колу, подивитись один на одного, зазирнути у вічі співрозмовнику, обмінятись з ним враженнями.

  Після того, як гості трохи розслабилися та звикли один до одного, настав час вправи «Скульптор та глина». Гості розділилися на пари та по черзі «ліпили» з свого партнера «активного броварчанина» таким, яким його собі уявляють. Найбільше ведучих зацікавили дві «скульптури». Разом з гостями вони обговорили ці ідеї та намагалися їх змінити та доповнити.

  Потім гостям запропонували розслабитися та перекусити фруктами. Поки гості ласували, дівчата показала власний міні-фільм організації, який дав зрозуміти гостям, що їх очікує на семінарі та форум-виставі.  

 - Методика дозволяє людині самостійно отримати певний досвід, щось переоцінити у власному житті, зробити певні висновки. Ми даємо можливість людям разом прожити деякі ситуації. Коли людина стає актором, вона бачить, як її гра спонукає глядачів до дій, починає вірити у те, що все можливо змінити. Кожен з нас може змінюватися. Наш театр існує за рахунок проведення семінарів і вистав. Нас всього-на-всього шість людей у організації, але ми вже проїхали 20 міст України. І це за рік. Для нас найголовніше бачити, що людина починає розуміти себе і своє життя. Тоді людина може допомагати й іншим. Досягати певної мети краще разом, через культуру діалогу, – поділилася Яна Салахова під час розмови з нашими журналістами.

  Нагадаємо, протягом 22- 24-го січня проходитиме семінар з форум-театру. Взяти участь у семінарі можна лише після реєстрації за цим посиланням або за телефонами 0973618379, 0633296486 до 20 січня включно. У неділю, 24-го січня, у Броварському міському клубі учасники семінару покажуть виставу про життя броварчан і вимушених переселенців.