WTF?
     
Халатність водія броварського маршрутного таксі могла призвести до чергового ДТП

13.01.2016 р. до редакції "At Brovary" звернулась мешканка м.Бровари Олена, аби ми висвітлили ситуацію, яка склалася сьогодні вранці в маршрутному таксі №327. 

- Приблизно о 09:20 на зупинці "Торгмаш" я зайшла в маршрутку №327. Автобус був забитий, стояче місце в мене було біля самих дверей. Відразу я та інші пасажири почули їдкий запах диму в салоні. Спочатку всі не звертали уваги, або намагалися не звертати уваги на цей запах, але з часом запах почав посилюватись і вже в районі району "Старий центр" нові пасажири не хотіли заходити в цю маршрутку. Не звертаючи уваги на проблему, водій транспортного засобу (кондуктор зверталася до нього Валєра - прим. автора) продовжував свій маршрут. На виїзді з Броварів в салоні з'явився дим, але навіть ця ситуація не змусила водія зупинитись. Прохання зупинити маршрутне таксі вже почало звучати від пасажирів, які почали вже покашлювати. Але водій навмисне ігнорував пасажирів. Єдине, що зробила кондукторша, так це повідкривала в маршрутному таксі вікна та люк... Взимку... Після того, як весь автобус заполонив їдкий дим, один з пасажирів не витримав, та змусив водія зупинитись біля птахофабрики. Основна кількість пасажирів висадилась між Броварами та Києвом. Гроші повернули не всі та не всім. Деякі пасажири продовжили небезпечний рух в задимленому транспортному з надією, що вони вчасно потраплять, хто на роботу, хто на навчання. Але несклалося... Перед самою столицею це маршрутне таксі стояло на узбіччі з включеними аварійними сигналами, - розповіла нашим редакторам пані Олена

 
Олена нам ще повідомила, що водій даної маршрутки проігнорував затвердженний міським головою м. Бровари новий маршрут (у зв'язку з ремонтом шляхопроводу по вул. Онікієнка (вул. Кутузова)) та поїхав в об'їзд зупинок "Радіостанція" та "Заправка", на яких, можливо, чекали на цей автобус інші пасажири.
На запитання, чому в такому технічному стані цей транспортний засіб вивели на маршрут, кондуктор даної маршрутки відповіла: "З самого раннього ранку був цей запах і проблем не було. Якщо ми не виїдемо на маршрут, то хто ж тоді буде відвозити мешканців Броварів до Києва?". Дуже дивно, адже саме ця маршрутка проїгнорувала рішення міського голови м. Бровари, змінила маршрут та об'їхала зупинки "Радіостанція" та "Заправка".

Ми зв'язалися з Корнійком Володимиром Михайловичем, заступником ТК "АВТОСОЮЗ", яка є перевізником та на балансі якої знаходиться цей транспортний засіб, розповіли йому сьогоднішній випадок на маршруті та задали декілька запитань?

  • Яку саме неполадку було виявлено в даному транспортному засобі?
  • Чому втакому технічному стані даний транспортний засіб було відправлено на маршрут?
  • Чому водій цієї маршрутки, нехтуючи безпекою пасажирів, відмовився висадити їх із задимленого автобусу?
  • Чому в повному обсязі не були повернені кошти пасажирів, яких водій не доставив до кінцевого пункту висадки?
  • Чому водій даного маршрутного таксі, нехтуючи рішенням міського голови, в районі вул. Вокзальна змінив свій маршрут, внаслідок чого не була здійснена висадка та посадка пасажирів на зупинках "Радіостанція" та "Заправка" по вул. Онікієнка (вул. Кутузова)?

Володимир Михайлович уважно нас вислухав, але відповісти зміг тільки на перше запитання:

- Даний транспортний засіб дійсно належить транспортній компанії "АВТОСОЮЗ" і він дійсно наразі знаходиться на ремонті. Техніками було виявлені неполадки в гальмівній системі, блокувалися гальмівні колодки. На інші запитання відповісти не можу тому, що мене ніхто не повідомив про даний випадок. В маршрутному таксі є камера, ми продивимось відеозапис даного випадку, приймемо міри та проконтролюємо подальшу відсутність порушень транспортних засобів в нашій транспортній компанії.
Корнійко Володимир Михайлович подякув нам за надану інформацію та приніс вибачення за даний випадок.

Ми запитали у водія з багаторічним стажем, які наслідки могли бути в даному випадку. Відповідь була шокуюча:

- При блокування гальмівних колодок могло бути розгоряння покришок (шин на колесах). Водій автобусу міг втратити керування та на швидкості перевернутись чи виїхати на зустрічну смугу. Про наслідки можна далі не казати...

На цьому наша редакція вже хотіла ставити крапку, але трапилась ще одна історія... 
Наш журналіст в районі "Торгмаш" вирішив скористатися послугами ТК "АВТОСОЮЗ" та маршрутним таксі №327. Повторилась ця ж історія, яка трапилась вранці та про яку ми писали на нашому сайті. Водій маршрутного таксі на власний розсуд вирішив змінити затверджений керівництвом міста маршрут, проїгнорував дві зупинки "Радіостанція" та "Заправка". "Цей маршрут ніхто не затверджував", - намагався нам пояснити водій маршрутки. 
Робимо висновок, або водіїв маршрутних таксі автоперевізники не проінформували про зміну маршруту, або ці ж водії ігнорують і керівництво свого автопарку, і керівництво міста.