WTF?
     
Громадські формування з охорони правопорядку

 Рішення було оприлюднено 29 грудня на сайті Броварської міської ради. Програма передбачає не лише контроль, а й фінансування груп людей, які організуються в групи для забезпечення громадського спокою. Рішення виникло в наслідок прийняття Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону, а також п. 22  ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Контролювати виконання рішення буде мер, Сапожко І.В.

 "Метою програми є підтримка громадських формувань з охорони громадського порядку на виконання ними завдань по забезпеченню громадського порядку і громадської безпеки, запобіганню адміністративним правопорушенням і злочинам, запобіганню виникнення та існування умов, що сприяють вчиненню правопорушень, забезпеченні захисту конституційних прав та свобод людини, створення належних умов проведення ефективної правової і виховної роботи серед населення, охорони громадського порядку і громадської безпеки разом з працівниками внутрішніх справ, запобіганні і протидії злочинності та правопорушенням на території міста Бровари".

 Головною задачею програми є запобігання злочинів на території міста, співпраця з органами внутрішніх справ, "участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху та боротьбі з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх" - тобто зниження злочинності в місті. Здається, ми повертаємось до часів ДНД.

 Планується залучати до роботи демобілізованих військовослужбовців, учасників бойових дій. Члени громадських формувань мають підвищити рівень фахової підготовки. Прогнозується, що покращиться загальна картина в місті (правопорядок, захист конституційних прав і свобод громадян). Також очікується, що зменшиться кількість неповнолітніх, які відвідують нічні заклади (дискотеки, гральні зали). Члени ОГП надаватимуть невідкладну допомогу тому, з ким стався нещасний випадок. Також учасники формувань консультуватимуть населення з правових питань, сприятимуть патріотичному вихованню молоді, окрім того, стануть на заваді "широкій криміналізації населення міста Бровари".

 Фінансуватимуться заходи програм з місцевого бюджету й інших, не заборонених законом джерел. Одержати гроші можуть "виключно міські громадські формування, які зареєстровані відповідно до Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону", активно приймають участь у сфері охорони громадського порядку, патріотичному вихованні молоді та населення міста Бровари і не перебувають у стадії ліквідації". 

 Громадські формування мають постійно виконувати узяті на себе зобов'язання. Для цього з бюджету виділено 150 тисяч гривень: 75,2 тисячі на паливно-мастильні матеріали для транспорту, 5 - на канцелярію та друкарську продукцію, 33,8 - на технічне забезпечення (радіостанції, гумові кийки, бронежилети, газові балончики), 36 - матеріальне заохочення для членів ГФ (грошова винагорода, грамоти, подяки, цінні подарунки).

 Бровари вже мали подібний досвід після Революції Гідності. У лютому 2014 року мешканці міста й району почали співпрацювати з міліцією, з метою знизити відсоток правопорушень. 20 травня того ж року було зареєстроване ГФ ОГП "Руєвит". Члени формування спільно з ВПС Броварського МВ патрулювали  місто з шостої - вечора до шостої - ранку. Також діяли "Правопрядок", "Альфа-безпека" й "Галід", при цьому останні два на основі приватних охоронних структур.

 Якщо чесно, то ситуація наводить на певні думки. Минулого разу подібні формування створювались (ми не беремо до уваги царські та радянські часи) коли міліція була деморалізована, скомпрометована й розгублена через зміну влади. Тоді громадяни брали все у власні руки. Хотілось би зрозуміти з чим пов'язана нова хвиля?

 Начебто пристрасті з очільником Броварської поліції уляглись, ним став О. Янчівський, який усіх влаштував. Триває реформа, завдяки якій, міліціянти переатестовуються, до лав поліціянтів набирають найчесніших, найрозумніших, найпідготованіших. І попри це, з бюджету виділяються гроші на громадські формування. 

 Можна зрозуміти, що активісти сприятимуть патріотичному вихованню дітей, консультуватимуть людей у правових питаннях, патрулюватимуть. З іншого боку, якщо громадські формування захищатимуть наші конституційні права й свободи, поліція безпомічна? 

 Ми вже писали про швидкість нашої Швидкої, тож не дивно, що й невідкладна допомога буде входити в обов'язки ГФ.  Безумовно, потреба в них виникла через високий рівень злочинності, майже щодня з'являються повідомлення про порушення закону. Звичайно, для броварчан громадські формування це покращення, але є відчуття, що служби захисту реформували-реформували, та не виреформували.