WTF?
     
На Броварщині встановлять пам'ятник відомому поету

  У с. Требухів встановлять пам'ятник Миколі Сому. Автору відомих віршів, багато з яких стали піснями присвятять монумент на його малій батьківщині, про це повідомив нардеп М. Томенко. 

Микола Данилович — не лише автор знаменитих „Колискової“ та „Вишиванки“, а й ... ініціатор низки просвітницьких заходів та культурологічних проектів, що ми спільно реалізували фондом „Рідна країна“. Саме тому команда нашого фонду взялася за встановлення пам’ятника Миколі Сому на його могилі в селі Требухів на Київщині.

 Пам'ятник має зробити Творча майстерня знаних скульпторів, Олеся Сидорука й Бориса Крилова. Очікується, що його встановлять навесні 2016 року. 

Ми зобов'язані пам'ятати й шанувати тих, хто в непростий час, творив нашу національну культуру, зберігав рідну мову, захищав історичні традиціі.

 Нагадаймо, народився поет-шістдесятник у 1935 році. У 12 років лишився обох батьків. Молодшими дітьми опікувалась найстарша сестра Софія, яка на той час, мала власну родину. Майбутній поет, як міг допомагав сестрі: працював "на ланці" у колгоспі, наглядав за найменшою сестричкою.

 Навчання давалось Миколі Даниловичу легко, він часто відвідував Бровари, щоб взяти нову книжку в бібліотеці. М. Сом починає свій творчий шлях з публікацій у шкільний газеті. Після закінчення журфаку, він певний час викладав у Требухові, згодом у Києві.

 За життя поет не раз був нагороджений орденами, літературними преміями. Пісні на його вірші співали Раїса КириченкоІван КозловськийОлександр ТаранецьНіна Матвієнкохор ім. Верьовки

Пішов від нас Микола Данилович майже три роки тому в лікарні Швидкої допомоги. М. Сом усього рік не дожив до свого вісімдесятиріччя. 

Стаття підготована за матеріалами інформаційного агентства УНН, з використанням матеріалів вільної енциклопедії ВікіпедіЯ, інформаційне агенство Українські реалії.