WTF?
     
Верховна Рада України остаточно затвердила Броварський р-н. До нас приєднались Баришівська, Березанська та Згурівська ОТГ

Сьогодні, 17 липня, Верховна Рада схвалила за основу і в цілому постанову №3650 Кабінету Міністрів, передає ІА «Погляд».

Відтепер в АР Крим та областях створять 138 районів, з них 17 – на тимчасово окупованій території АРК, Донецької та Луганської областей. При цьому існуючі 490 районів ліквідуються.

Зокрема, у Київській області ліквідували: Баришівський, Білоцерківський, Богуславський, Бориспільський, Бородянський, Броварський, Васильківський, Вишгородський, Володарський, Згурівський, Іванківський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Макарівський, Миронівський, Обухівський, Переяслав-Хмельницький, Поліський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський, Фастівський, Яготинський райони.

Згідно прийнятої постанови, на Київщині тепер буде сім районів. А саме:

  • Білоцерківський;
  • Бориспільський;
  • Броварський;
  • Бучанський;
  • Вишгородський;
  • Обухівський;
  • Фастівський;

У постанові зазначено, що кордони районів встановлюються по зовнішньому кордоні територій сільських, селищних, міських територіальних громад, що входять до складу відповідного району. Зокрема, у постанові також визначено, що повноваження депутатів районних рад у ліквідованих районах припиняться в день набуття повноважень депутатів районних рад, обраних на перших виборах до районних рад у нових районах.

До новоствореного Броварського району увійшли такі міські та селищні територіальні громади: Броварська, Баришівська, Березанська, Великодимерська, Зазимська, Згурівська, Калинівська та Калитянська.

За попередніми оцінками, як повідомляє РБК, зменшення кількості районних рад призведе до зниження витрат місцевих (районних) бюджетів: у 2021 році – на 1,4 млрд грн, у 2022 році – на 1,4 млрд грн, а в 2023 році – на 1,5 млрд грн.