WTF?
     
З початку 2020 року на Броварщині маємо три потопельника. Правила безпеки на відкритій воді


 "Не знаючи броду – не лізь у воду!", -  наголошує народне прислів’я. Найбільш корисний відпочинок влітку - це відпочинок на воді. Але відпочиваючи, завжди треба пам’ятати про безпеку. 

Статистика свідчить, що з початку 2020 року на водних об’єктах міста Бровари та Броварського району вже загинуло 3 особи (одна особа - на річці Десна та дві - на озері біля с. Княжичі на «Ялинці»). 

Основними причинами загибелі людей на водних об’єктах є купання в непристосованих для цього місцях, нехтування елементарними заходами безпеки при поводженні на воді та купання в нетверезому стані. 

Тож, щоб не трапилось біди, навіть той, хто вміє добре плавати, повинен постійно бути обережним, уважним, дисциплінованим та суворо дотримуватись правил поведінки на воді.
 

Човни, катери та інші плавзасоби.

Перед відплиттям на човні, катері чи іншому плавзасобі потрібно перевірити його на справність і оснастити рятувальними засобами. Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Човен, що перекинувся, добре тримається на воді, отже треба зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега.
Потрапивши під пліт, або вітрило човна, що перекинулися, ні в якому разі не можна заплющувати очі. Варто плисти в тому напрямку, відкіля надходить світло.
Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє плавати, підтримувати його на плаву.
Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого. Спасти вплав одночасно кількох людей неможливо.
Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він повинен вміти управляти судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.
Причиною загибелі людей на воді можуть бути вири, що затягують навіть досвідчених плавців; підводні плини, які паралізують волю людини, що пливе; водорості, що сковують рухи плавця.
У швидкій річці можна потрапити у сильну течію. Вона підхоплює плавця і починає безладно нести. Непосильна боротьба з течією може вкінець виснажити сили плавця. Тому розсудливіше плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині, повільно наближаючись до берега. У випадку, якщо плавець опинився у воді під час сильного пориву вітру, він не зможе вийти з води. У таких випадках необхідно обрати найбільш сильну попутну хвилю, наблизитися на ній до берега  та вибігти на нього.

Броварська РДА