WTF?
     
Обвинувальний акт щодо перестрілки у Княжичах повернули назад до суду


Апеляційний суд Києва скасував рішення суду першої інстанції, яким обвинувальний акт у справі перестрілки в Княжичах у грудня 2016 року повернули прокуратурі на доопрацювання.

Про це повідомляє "hromadske", якому розповів прокурор у справі Микола Наливайко. Таким чином, документ повертають до судового розгляду у попередньому вигляді. 

- Суд тоді вийшов за рамки своїх повноважень. Не розглянувши докази, він вже дав їм оцінку у підготовчому засіданні. Так трапляється, коли суд просто не хоче розглядати справу. Тим більше вона складна, — сказав прокурор.

Він додав, що якщо розгляд справи тепер закріплять за тими ж суддями, вони заявлятимуть відвід.

Сторона захисту просила залишити рішення про повернення обвинувального акту на доопрацювання, наголошуючи на тому, що обвинувачення нібито некоректно сформульоване і в кожного з фігурантів воно ідентичне.

- З погляду закону, матеріального права, формальної логіки не може такого бути. Роль кожного має бути описана окремо, — заявляла раніше представники сторони захисту.

На засіданні також були присутні потерпілі, які підтримали прокуратуру. Потерпілий у справі Олександр Орлов — батько загиблого поліцейського охорони Сергія Орлова — зазначив, що рішення суду пришвидшить розгляд.

- Це наша маленька перемога. Я розумію, що суддя брала гроші, тому повернула обвинувальний акт. Звісно, що ми підтримали прокурора, це пришвидшить судовий розгляд, — сказав Олександр Орлов.

Нагадаємо, у грудні 2016-го київська поліція організувала спецоперацію із затримання банди ймовірних грабіжників у Княжичах. Під час її проведення між різними підрозділами поліції почалася перестрілка, унаслідок якої загинули п’ятеро правоохоронців (співробітники ДСО Євген Куртєв і Сергій Орлов, розвідники Юліан Рудько і Олександр Маніца, а також КОРДівець Віталій Валецький).

За офіційною версією, сталося трагічне непорозуміння — спецпризначенці КОРДу впритул розстріляли працівників поліції охорони, бо не впізнали їх і не зрозуміли команди керівника операції. Тоді керівники спецоперації допустили численні порушення та помилки. Зокрема, не повідомили про проведення спеціальних заходів поліцію Київщини й помилилися будинком, який мали грабувати злочинці.

 

 

На лаві підсудних опинились п’ятеро людей: Леонід Курята (ексначальник карного розшуку), Андрій Курта (колишній інспектор з проведення спецоперацій управління КОРД), Роман Мариновський (ексзаступник начальника відділу кримінальної поліції), Ігор Іващенко (начальник УОС), Олександр Меліхов (ексначальник відділу УОС).Наразі усі обвинувачені залишились без запобіжного заходу, а лише із зобов’язанням з’являтися до суду та слідчого за викликом.