WTF?
     
Скільки дитячих садочків Броварів відкриють і коли. Та як комісія «Перлинку» перевіряла (ВІДЕО)

25 травня 2020 року на позачерговому засіданні комісії виконавчого комітету Броварської міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було вирішено, що відвідування дітьми закладів дошкільної освіти за умови протиепідемічних заходів на період карантину можливе не раніше як з 01 червня 2020 року.

Засновники/суб’єкти господарювання повинні  здійснити оцінку ризиків щодо спроможності закладів забезпечити належне виконання наданих рекомендацій та створення максимально безпечних умов для вихованців і працівників. Відповідно до розпорядження виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області від 26.05.2020 № 148 – ОД  «Про перевірку стану готовності закладів дошкільної освіти комунальної власності міста Бровари до роботи в умовах карантину», було затверджено склад комісії, яка з 27.05.2020 розпочне огляд готовності закладів дошкільної освіти до відновлення роботи.

Наразі у всіх закладах дошкільної освіти міста проводяться роботи щодо створення безпечних умов для перебування дітей і персоналу в садочку. Тому батьки також повинні потурбуватися про безпеку свою, безпеку дітей та навколишніх: слідкувати за температурою своїх дітей (буде проводитись щоденний температурний скринінг) та одягати респіратор або захисну маску під час ранкового прийому та у вечірні години, забираючи дитину додому.
Про це повідомляло управління освіти та науки м. Бровари на своїй сторінці.
28.05.2020 року міський голова Ігор Сапожко повідомив, що підготовка ДНЗ розпочалась ще минулого тижня. Ми провели ряд нарад, обговорили основні кроки, які потрібно виконати перед відкриттям, визначили потреби закладів у засобах індивідуального захисту, дезінфекторах для обробки рук, поверхонь та території. Після цього управління освіти спільно з управлінням охорони здоров’я почали забезпечувати заклади освіти всім необхідним. На ці потреби рішенням сесії, яка відбулась в минулу п’ятницю було виділено понад 1 млн. грн.

Паралельно профільні відділи спільно з директорами ДНЗ розробляли чіткий алгоритм дій практично для кожного працівника дошкільного закладу з метою забезпечення максимальної епідеміологічної безпеки перебування дитини в садочку.

27-28 травня спеціальностворена комісія провела перевірки всіх дошкільних закладів комунальної власності на предмет готовності до роботи в умовах карантину.

Видання «AT BROVARY» побували на одній з таких перевірок, яка проходила в ЗДО «Перлинка» по бульв. Незалежності, 8-А.
Як готується "Перлинка" до відкриття та чим займалась на карантині? Чи пройшов перевірку ЗДО «Перлинка»? Які дитячі садочки вже перевірили та які попередні результати цих перевірок? Чи є вирогідність швидкого відкриття садочків в м. Бровари? Ексклюзивні інтерв'ю з очільницею відділу освіти та науки м. Бровари Мельник О.М. та директором ЗДО «Перлинка» Ходос К.М. Про це та більше дивіться у сюжеті «At Brovary»

Основні акценти члени комісії робили на наступних моментах:

  • наявність алгоритму вранішнього прийому дітей до закладу;
  • наявність відокремлених входів/виходів до груп;
  • готовність самих приміщень груп до прийому дітей: відсутність килимів, м’яких іграшок, розстановка столів та стільців, а також ліжок з дотриманням соціальної дистанції;
  • організація харчування та готовність харчоблоків;
  • розроблення та оприлюднення біля входу в кожну групу графіків прогулянок дітей, знезараження приміщень, вологого прибирання та обробки поверхонь;
  • наявність журналів для фіксації результатів температурного скринінгу тощо;
  • наявність в достатній кількості дистанційних термометрів, деззасобів, засобів індивідуального захисту та визначення місць для їх утилізації, гідропультів для обробки території тощо.

 

В ході візиту до кожного дошкільного закладу члени комісії задавали багато питань і керівникам, і працівникам, перевіряли розроблені маршрути руху батьків, руху дітей, дивились чи затверджені обов’язкові протепідеміологічні правила, чи ознайомлені з ними працівники садочків. Одночасно проводили консультації та спільно радились як краще організувати ті чи інші заходи в кожному конкретному випадку.

На сьогоднішній день групи, які будуть відкриті мають відокремлені входи, практично в усіх закладах. За попереднім опитуванням батьків ми маємо від 10 до 16 дітей в середньому в кожній групі. Це дозволить розставити стільці та покласти дітей спати з дотриманням соціальної дистанції.
За результатами дводенної роботи комісії можна зробити наступні висновки. З усіх 20 садочків, які маємо в місті, 85% готові до прийому дітей вже з понеділка. Окрім трьох закладів по яким були зауваження.

Колективи в переважній більшості проінструктовані і готові приймати дітей. Вони ознайомлені в правилами поведінки на період адаптивного карантину: знають де переодягатись, як одягати і коли змінювати маски, які промарковані «ранок», «день», «вечір», коли проводити температурний скрінінг, як обробляти поверхні, дизинфікувати руки, знезаражувати приміщення, де будуть сидіти та спати діти – стільці та ліжка також промарковані. Тобто, ми на сьогодні чіткий алгоритм дій починаючи від того як батьки в заводять дитину в садочок до моменту, коли вони приходять її забирати.

Міський голова Броварів звертає особливу увагу батьків! На територію закладу вхід буде вільний, але потоки пересування планують розділити на вхід і вихід. Разом з тим, в приміщення садочків батьків допускати не будуть, вихователь забиратиме дитину біля входу в групу. Ігор Спожко просить поставитись з розумінням до даної ситуації. Такі заходи розроблені перш за все з метою захисту наших дітей.

По трьом садочкам, які на момент перевірки були не підготовлені, дали строк до п’ятниці для проведення доопрацювань. Після цього комісія повторно відвідає кожен з цих ДНЗ та прийме рішення щодо готовності до роботи.

Про дату відкриття дошкільних навчальних закладів в Броварах мер міста повідомить додатково.