WTF?
     
В Броварах дитячі садочки відкриють тільки після численних перевірок

21 травня міський голова провів робочу нараду по питанню підготовки дошкільних навчальних закладів до прийому дітей після карантину. Про це повідомляється на сторінці Броварської міської ради.

З фахівцями управління освіти та науки, відділу охорони здоров’я, відділу лабораторних досліджень та Держпродспоживслужби було обговорено алгоритм підготовки закладів до повноцінного функціонування з дотриманням усіх санітарних норм та заходів безпеки.

 

Міський голова надав доручення керівникам ДНЗ скласти повний перелік необхідних дезінфікуючих та санітарно-гігієнічних засобів для безпечного перебування у закладах дітей та роботи персоналу, опрацювати маршрути руху дітей по закладу з метою унеможливлення великого скупчення, продумати систему прийому діток зранку, проведення температурного скрінінгу, організацію харчування та ще багато інших моментів, які виникають у зв’язку з поточною ситуацією.

 

Керівники відділу лабораторних досліджень та Держпродспоживслужби, з свого боку, повідомили про початок забору аналізів питної води та проведення ряду заходів, необхідних для початку функціонування садочків. Тільки у разі позитивних результатів за всіма нормативами, ДНЗ зможуть відновити роботу.

Батьки дитини, яка відвідує один з броварський ЗДО, розповіли виданню «AT BROVARY», що через вайбер-групи працівниками даного ЗДО було повідомлено всіх батьків про відкриття дитячого садочка. Хоча точної дати поки не кажуть. Зі слів вихователя цього садочка стало відомо про ряд умов та обмежень для дітей:

  • обов'язкова довідка від лікаря;
  • кожна дитина приносить для себе паперові рушники. Іншими користуватись не можна;
  • кожна група повинна мати сертифікований безконтактний термометр (вимірювання температури тіла дітей кожні 2-4 години);
  • заборона приносити та гратися іграшками;
  • заборонені пластилін, книги, олівці;
  • гратися в піску на вулиці заборонено.
  • та інші.

А ось що написав на своїй сторінці з цього приводу броварський міський голова Ігор Сапожко:
 -  Друзі! Вчора Кабінет Міністрів України прийняв постанову про впровадження чергового етапу пом’якшення карантинних заходів. Хоча текст документи досі не оприлюднений, з інформації урядовців стало відомо, що з 25 травня дозволено відкривати дошкільні навчальні заклади. Остаточне рішення будуть прийматись за рекомендацією обласних комісій з ТЕП та НС з урахування епідситуації на місцях.

Для визначення алгоритму відновлення роботи закладів дошкільної освіти після карантину, сьогодні провів нараду з представниками управління освіти, керівництвом Держпродспоживслужби, відділу лабораторних досліджень та керівниками ДНЗ.

На початку наради зауважив для всіх присутніх, що наша мета не просто відкрити садочки, а забезпечити в кожному закладі режим санітарно-епідеміологічної безпеки для дітей. Це наша спільна відповідальність.

Начальник відділу лабораторних досліджень Віра Товстоног та начальник Держпродспоживслужби Володимир Ситюк зі свого боку звернули увагу на перелік обов’язкових заходів без виконання яких жоден заклад не отримає дозвіл на роботу. Зокрема, проведення лабораторного дослідження питної води в кожному садочку, обстеження кожного закладу постійно діючою комісією на предмет готовності до прийому дітей, забезпечення температурного режиму в групах та виконання всіх протиепідеміологічних заходів. Лише на відібрання всіх проб води та їх дослідження потрібно мінімум 3-4 дні.

Начальник управління освіти Оксана Мельник повідомила, що на сьогоднішній день підготовка закладів до відкриття вже розпочалась. Вже підготовлені заявки на доставку продуктів харчування, які на період карантину були передані на відповідальне зберігання.

Також в місті маємо достатній запас захисних костюмів, засобів індивідуального захисту, дезінфектору для обробки рук та поверхонь. Тож, з сьогоднішнього дня відділ охорони здоров’я та відділ забезпечення починають виконувати заявки директорів садочків на доставку зазначених засобів.

Роботу комісії по перевірці ДНЗ розпочнемо від завтра про що буду вас інформувати в соціальних мережах. Не виключено, що дошкільні заклади будуть відкриватись по мірі готовності до прийому дітей, а не централізовано.

Ми не хочемо повторити сумний досвід Мокреця чи Києва, де заклади організованого перебування дітей перетворились на осередки масового захворювання на СОVID-19.

Ще раз наголошую – життя і здоров’я дітей понад усе і в цих питаннях ми не можемо поспішати. Відкривати заклади будемо тільки за умови забезпечення повної безпеки для наших дітей!