WTF?
     
Просте вирішення сезонного відключення гарячого водопостачання в Броварах. Поради майстра (ВІДЕО)


З 12 травня в Броварах відключили гаряче водопостачання, щоб провести щорічні випробування тепломереж. Раніше на сайті Броварської міської ради було опубліковано відповідне розпорядження міського голови. Приблизно на період три-чотири тижні всі мешканці міста мають або закалятися, або використовувати додаткові побутові прилади для підігріву води. Одним з таких приладів є бойлер. Водонагрівач дозволить не звертати уваги на щорічні відключення води. Фактично цей прилад надає власникам незалежність від централізованого гарячого водопостачання.

На що звернути увагу при виборі бойлеру нам розповість Юрій, майстер сервісного центру Mix-servis.com.ua, який займається встановленням, обслуговуванням та ремонтом побутової техніки. Більше 10 років, майстри компанії працюють з різними марками водонагрівачів і, як ніхто, знають, як саме обирати цей прилад. 

Сьогодні бойлер - це побутовий прилад, який необхідний кожній родині. З постійним відключенням води, актуальність його встановлення тільки зростає. Кількість виробників та моделей водонагрівачів дуже велика. Є більш імениті, є такі, про які ніхто не чув. Як же зробити свій вибір? Спираючись на рекомендації, які «MIX-SERVIS» надає нижче, ви зможете обрати оптимальний пристрій.

ОБ'ЄМ БАКУ

Обираючи водонагрівач, перш за все потрібно вирішити, який об'єм баку вам потрібен. Кількість потрібної води варто рахувати за кількістю людей, які проживають в будинку або квартирі. Для родини з 2 осіб підійде бак об'ємом 30-40 літрів. Потрібно розуміти, що такої кількості води не вистачить на прийняття ванни але буде цілком достатньо для миття рук та щоб швидко прийняти душ. Для квартир, де проживає 3-4 особи краще обрати бойлер з об'ємом баку 50 - 60 літрів. Чим більше людей будуть використовувати воду, тим більший бак вам потрібен. 

СПОСІБ ТА МІСЦЕ ВСТАНОВЛЕННЯ БОЙЛЕРА

Різні моделі бойлерів мають різний спосіб встановлення і, відповідно, потребують різного простору для його влаштування. Найросповсюджені способи встановлення водонагрівачів:

  • Горизонтальні.
  • Вертикальні.
  • Універсальні (встановлюються і горизонтально і вертикально).

Завдяки тому, що бойлер - це, по суті, великий бак, потрібно правильно вибрати місце для його встановлення. Частіше за все встановлення бойлерів відбувається у ванній кімнаті або туалеті, якщо мова йде про квартири. В приватних будинках бойлери встановлюють в підвалах або на технічному поверсі (горищі). 

Встановлення бойлеру, відбувається за допомогою спеціального кріплення до стіни. Тож потрібно, щоб стіна була або з цегли або з бетону, бо в гіпсокартонних стінах закріпити бойлер не вдасться. Також зверніть увагу на розводку електроенергії, адже прилад буде потрібно увімкнути в розетку. 

ТЕН

ТЕН - це елемент всередині бойлеру, який безпосередньо підігріває воду. Є два типи тенів:

  • Сухий.
  • Мокрий.

Сухий тен вважається більш надійним та служить довше, адже він не контактує з водою. Завдяки спеціальній капсулі на ньому не відкладаються солі, іржа, він не покривається корозією.

Мокрий тен працює, як кип'ятильник. Повністю занурений у воду, він накопичує на своїй поверхні солі, метали та інші елементи води. З годом це призводить до довгого нагріву, перерозходу електроенергії. Такі тени потребують регулярної очистки мінімум раз на рік. 

Важливо відмітити - якщо ви використовуєте фільтри, можна ставити бойлер з мокрим теном. Для звичайної води без очищення ми рекомендуємо мокрий тен.   

МАТЕРІАЛ БАКУ

Баки для бойлерів роблять з емальованої сталі або з нержавійки. Тут така сама історія, як і з теном. Завдяки постійному контакту з водою, бак піддається корозії. В обох видах матеріалу є свої плюси і свої мінуси. Ми рекомендуємо звернути увагу на гарантійний термін, який надає виробник. Де більший термін гарантій, той і беріть. Потрібно розуміти, що бак в бойлері - основний елемент, який не піддється заміні. Якщо він протікає, потрібно змінити весь бойлер, адже баки не ремонтують. 

ПОТУЖНІСТЬ БОЙЛЕРА

Чим потужніший прилад, тим скоріше відбувається підігрів води. Але потрібно розуміти, що велика потужність потребує значної електричної енергії. Потужність більшості моделей - 1500 Вт. Для бойлерів з об'ємом баку 30-60 літрів цього цілком вистачає. Весь об'єм води нагрівається приблизно за годину. Якщо говорити про водонагрівачі з більшим об'єм баку, або за потребою в швидкому підігріванні води, обирайте потужність від 1600 Вт.

Додатково варто сказати, що фірма-виробник теж має значення. Краще віддати перевагу компаніям “з ім'ям”. Так, вартість бойлеру відомої компанії може бути вищою за “ноунейм” але й якість виробу буде відповідною. 

Сподіваємось, що наведені в статті рекомендації дозволять вам зробити правильний вибір. За додатковою інформацією та для купівлі бойлеру, встановлення чи ремонту іншої техніки можна звертайтесь до сервісного центру - Мікс-Сервіс:  

Сайт: https://mix-servis.com.ua.

Телефон: +38 (068) 115-73-37.

ПН-СБ - з 08:00 до 22:00.