WTF?
     
Виробники з Дніпра скаржаться в ДБР на поліцію Броварів. Коментар від броварського слідчого (ВІДЕО)

Відносно виробничого підприємства з Дніпра відкрили кримінальне провадження за заявою кілька разів судимою за вживання та збут наркотиків мешканки Броварів. Виробники вважають це проявом недобросовісної конкуренції та просять розібратися в ситуації слідчих Державного бюро розслідувань.
Про це на прес-конференції в прес-центрі «Інформатора» розповів представник групи компаній «Еліксир» Анатолій Соколянський.


Група компаній «Еліксир» займається виготовленням косметики, БАДів, антисептиків. Саме виробництво знезаражувальних речовин і дозволяє підприємству виживати в умовах карантину та зниження попиту на косметику. У складних умовах карантину та економічної кризи тут виплачують зарплату та податки, зберігають колектив.

 

- Останнім часом посилився тиск правоохоронців на нашу компанію. Хоча ми не робимо нічого протизаконного. Саме посилення тиску на компанію з боку правоохоронців змусило нас звернутися за допомогою до широкого кола громадськості. Коли правоохоронні органи використовують в конкурентній боротьбі - це проблема не окремого товаровиробника, а всього суспільства, - сказав Анатолій Соколянський.
За його словами, по відношенню до підприємства Броварським відділом ГУ Нацполіціі в Київській області було відкрито кримінальне провадження за ст. 190 КК (шахрайство). І в день відкриття провадження слідчий вже запрошує представника групи компаній на допит в м. Бровари.

- Фізично ми знаходимося в Дніпрі, але слідчий Максим Іванович Браду наполягав на явку наших співробітників в місто Бровари для участі в якихось слідчих діях. В очі впадає те, що 21 лютого відкрито кримінальне провадження. В цей же день слідчий направив нам виклик на слідчі дії на 28 лютого, як він пояснив, на допит. Але в порядку про це не сказано, як не сказано і, в якому процесуальному статусі нас викликають. Ми фізично не встигали взяти участь в цих слідчих діях. Ми не ухилялися від участі в слідчих діях і дали відповідь, що Кримінально-процесуальний кодекс передбачає узгодження місця і часу проведення слідчих дій. Зокрема, не обов'язково десяти директорам їхати в Бровари, адже можна спокійно провести слідчі дії в місті Дніпро, - каже Анатолій Соколянський.

 

За словами Анатолія Соколянського, слідчий не прислухався до цих аргументів, хоча вони були абсолютно законні та обгрунтовані нормами чинного законодавства.

- Це насторожувало. Крім того, ми не отримали відповідей на наші запитання: яка фабула справи, які документи нам потрібно підготувати. Слідчий відмовився відповідати, посилаючись на таємницю слідства, - сказав Анатолій Соколянський, - Але нашим контрагентам в своїх запитах від 24 лютого він розкрив більше інформації, ніж нам. У них слідчий повідомляє, що кримінальне провадження проводиться за фактом покупки мешканкою міста Бровари Алісою Василівною Бєлік дієтичних добавок для схуднення.

- Потерпіла, перебуваючи в магазині« Єва» за адресою: Київська область, місто Бровари, вул. Гагаріна, 11, придбала біологічно активні добавки для схуднення. Вживаючи їх протягом тижня, Бєлік якось відчула, що дані таблетки для схуднення не допомагають, а викликають серйозні проблеми зі здоров'ям. Мені важко пояснити кваліфікацію цього злочину за статтею шахрайство, заволодіння чужим майном шляхом обману. Як ми бачимо із запитів, фабула не відповідає цій кваліфікації. Всі ці непорозуміння і стали причиною нашого звернення до журналістів, - зазначив Соколянський.

- У рамках журналістського розслідування з'ясувалося, що Аліса Василівна відома в Броварах своїми кримінальними справами за фактом збуту та прийому наркотичних речовин. У неї є кілька вироків за цими статтями. Зараз триває слідство в черговому кримінальному провадженні за фактом збуту та вживання наркотиків. Представники преси зустрілися з пані Бєлік. Вона заявила, що не знає групу компаній «Еліксир», ніяких таблеток не вживала, а якісь документи підписала за обіцянку слідчого пом'якшити їй санкцію статті в поточному кримінальній справі, - каже Анатолій Соколянський, - З огляду на цю заяву та пояснення пані Бєлік, ми можемо говорити про відверте співробітництво правоохоронців Броварів з криміналітетом. Я думаю, що кримінальне провадження, яке відкрито в Броварах, не має судової перспективи. Упевнений, що якби нам надали доступ до матеріалів кримінального провадження, ми б знайшли ще більше порушень. Думаю, це розуміють і замовники цього процесу, і виконавці. Тому мета в даному випадку не доведення до логічного кінця, а блокування роботи підприємства, створення нестерпної робочої атмосфери. Ми розуміємо, що в рамках слідчих дій, зокрема, обшуків, можуть вилучатися і документи (відновити які буде неможливо), і обладнання. Крім того, незаконні слідчі дії створюють знервовану обстановку в колективі та заважають роботі.

 

Анатолій Соколянський підкреслив, що незрозумілі виклики на допити та вперте небажання організувати ці слідчі дії в Дніпрі створюють, м'яко кажучи, дискомфорт. Але цим не обмежилося. В середині квітня на підприємство з'явилася група молодих людей спортивної зовнішності. Вони спробували увійти в приміщення, заблокувати його, перешкодити роботі та заволодіти майновим комплексом.

- У нас немає прямих доказів, що це пов'язано з інспірованим кримінальним провадженням в Броварах, але ви самі розумієте, це збіг викликає подив, - каже Анатолій Соколянський, - Ми вважаємо, що правоохоронці в даному випадку використовуються як інструмент нездорової конкурентної боротьби.

За словами Анатолія Соколянського, в діях правоохоронців можна угледіти ознаки злочину, передбаченого ст. 365 КК (перевищення посадових повноважень). Заяву про це було направлено до контролюючих органів, зокрема Державне бюро розслідувань. Виробники сподіваються на чесне розслідування всіх обставин справи.

- Ми звертаємося до ЗМІ та громадськості Дніпра з проханням про підтримку в разі вчинення незаконних дій щодо нашого підприємства. У той же час запрошуємо представників ЗМІ відвідати підприємство, ознайомитися з виробничими процесамита переконатися, що свою діяльність підприємство здійснює з дотриманням всіх вимог законодавства, - завершив Анатолій Соколянський ».

Видання «AT BROVARY» поспілкувалось з начальником слідчого відділу Броварського відділу поліції Шаповалом Олексієм Івановичем та отримало від нього коментар по даній справі.
 З його слів дійсно мешканка м. Бровари звернулась до поліції про те, що вона в одному з торгових закладів придбала неякісну продукцію компанії «Еліксир» та після використання якої їй стало зле. Добровільно вона надала зразки цієї продукції, було відкрито кримінальне провадження. Зразки цієї ж продукції були направлені на експертизу. На даний час (14.05.2020) результатів експертизи ще немає.

- Ми надали повістки представникам компанії «Еліксир» для того, щоб вони з'явились до Броварського відділу поліції, але вони відписались, що у них немає такої можливості. Тоді представники компанії почали підключати ЗМІ. Я читав їхні публікації і скажу, що тиску ніякого ми не чинили, це вигадки. Є заява одної сторони про вчинення злочину, ми її згідно ст. 214 КПК України внесли до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань, призначили відповідну експертизу, допитали одну сторону. Звичайно, що даний факт треба досліджувати об'єктивно, а так, як інша сторона нам ніяких пояснень не надала, то ми їх викликали на допит.

Якщо брати до уваги претензії представників компанії «Еліксир», що допит не був проведений на території Дніпропетровської області, то скажу, що дійсно слідчий може надати постанову про проведення слідчих дій на іншій території, але як показує практика, то такі постанови або взагалі не виконуються, або виконуються не досить якісно, - розповідає начальник слідчого відділу Броварського відділу поліції.

Щодо кримінального минулого заявниці, Олексій Іванович зазначив, що цієї інформації у кримінальній справі не було, і про це він сам дізнався із засобів масової інформації.
- А ось навіщо представники даної компанії намагаються дискредитувати наш відділ поліції, пов'язуючи нещодавню спробу рейдерського захоплення їхнього підприємства, я не знаю. Це повна маячня! Прийдуть висновки експертизи і все стане на свої місця. Без цих висновків я більше нічого не можу сказати, - говорить Шаповал Олексій Іванович.

Також видання «AT BROVARY» відправило запит в ДБР аби дізнатись про додаткову інформацію по заяві зі скаргою на Броварській відділ поліції.

Тож чекаємо на висновки експертизи продукції компанії «Еліксир» та на відповідь від Державного бюро розслідувань.
Далі буде...