WTF?
     
Коли відкриють дитячі садки та які нові правила можуть ввести в закладах дошкільної освіти (ВІДЕО)


Дитячі садки в Україні відкриються після введення 4 етапи виходь з карантину - тобто не раніше другої декади червня. Це випливає з відповіді Міністерства освіти України на запит Соцпортала.

Як відомо, план по виходу з карантину передбачає, що кожний наступний етап буде введений за умови, що протягом 10 днів епідеміологічна ситуація буде поліпшуватися. При оптимістичному прогнозі, якщо вести відлік від 12 травня, коли вступили в силу перші послаблення, відкрити дитсадки можуть 10 червня.

Втім, влада до цього вже готуються і вводять нові правила для садочків

Про це розповіла керівник київського Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян на YouTube-каналі "Нова українська школа".

Так, відновлення звичного режиму роботи в дитячих садах почнеться після підготовки приміщень, а також контролю стану здоров'я як вихователів, так і дітей. Спочатку в дошкільних установах будуть діяти такі обмеження:

 • батькам заборонять вхід в сад;
 • всі збори проводитимуть онлайн;
 • введуть щоденні огляди вихованців;
 • зобов'яжуть регулярно проводити дезінфекцію і провітрювання;
 • для кожної групи зроблять окремий вхід;
 • накладуть заборону на проведення спільних свят і на об'єднання груп.

  

Крім того, в дитячих садах планується розробити алгоритм дій на випадок виявлення хворих.
Відновлення навчального процесу в школах планується в шість етапів:

 1. Кабмін приймає рішення а про зняття обмежень.
 2. Місцева влада приймає рішення - затверджує нормативні документи про відновлення навчального процесу в приміщеннях закладів.
 3. Районні управління освітою (РУО) проводять наради з керівництвом шкіл про підготовку приміщень і роботі відповідно до регламенту.
 4. Керівник навчального закладу формує комісію в складі: вихователь (учитель, майстер виробничого навчання), заступник директора з господарських питань, медичний працівник.
 5. Керівник навчального закладу погоджує дані про стан здоров'я учнів з моніторинговою групою, а дані про готовність приміщень установи та учасників освітнього процесу до повернення до очного навчання - з РУО, Департаментом освіти і науки (ДОН) Києва і ГУ Госпродпотребслужби в Києві.
 6. РУО дає дозвіл на відновлення навчального процесу з урахуванням угоди ДОН і Госпродпотребслужби.

На проходження всіх цих етапів може піти від 10 до 14 днів.