WTF?
     
Через впровадження карантину бюджет Броварів недоотримав майже 18 мнл. грн.


Броварський міський голова у себе на сторінці проінформував, що 17 березня Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу, які звільняють ФОПів від сплати ЄСВ за березень-квітень 2020 року. Також, передбачені податкові канікули зі сплати податку на нерухомість та плати за землю на цей же період. Ці два податки – важливі складові надходжень до міського бюджету.

Через впровадження карантину багато підприємств не проводять свою діяльність, тож значно скоротились надходження основного податку – ПДФО.

Фінансове управління підготувало інформацію по надходженням до бюджету за квітень. Маємо невтішні дані, за рахунок податкових канікул місто недоотримало запланованих 17,6 млн. грн.: падіння по ПДФО складає понад 7,2 млн. грн., 7 млн. грн. не надійшло від плати за землю, 1,9 млн. грн. - від акцизного податку на пальне, на 1,5 млн. грн. зменшились надходження зі сплати єдиного податку ФОПів першої та другої груп. Це суттєва втрата.

- На цю суму ми розраховували, коли планували будівництво нової школи, капітальні ремонти, благоустрій прибудинкових територій та багато інших інфраструктурних проектів. Але ми обов’язково виконаємо все заплановане. Головне зараз перемогти епідемію COVID-19, а втрачені доходи – це дрібниця, коли мова йде про життя людей, - пише мер Броварів Ігор Сапожко.