WTF?
     
Перейменування броварських вулиць

 

Уже наступного тижня запланована сесія міської ради. Серед іншого, буде розглядатись питання про перейменування броварських вулиць у рамках декомунізації. Ще з літа містяни пропонують власні варіанти назв і активно обговорюють їх. Отже, громада матиме можливість, нарешті, затвердити перелік нових назв через новообраних депутатів.

 Є три категорії найменувань, що необхідно змінити: імена (псевдоніми) вищих чинів комуністичної партії; назви пов'язані з СРСР й УРСР, союзних та автономних республік (та похідні від них); назви пов'язані з діяльністю комуністів (революції, з'їзди, тощо). Не підлягають перейменуванню назви пов'язані з вигнанням нацистів з нашої країни.

 У якості заміни розглядаються назви присвячені українським літераторам, художникам, політичним діячам, науковцям, учасникам Другої світової та сучасної гібридної війн, Небесній Сотні, є думки - повернути дореволюційні назви. Хоча, в суспільстві, також, існує думка не називати вулиці на честь будь-яких діячів. Зауважимо, що це не така вже погана ідея, погодьтесь, навряд чи колись кипітимуть пристрасті навколо назви "П'яте авеню".

 Серед назв, які необхідно змінити в першу чергу: вулиці 1 Травня й 8 Березня, Будьонного й Ватутіна, Воїнів-інтенаціоналістів і Восьмого з'їзду рад, Енгельса й Котовського, Калініна й Кірова - усього 60 топонімів. Окрім того, є перелік назв рекомендованих до перейменування. Здебільшого вони людям, які "становлять основу культурної, історичної, та наукової спадщини" РФ (Єсенін, Блок, Пушкін, Ломоносов, тощо) - загалом 14 назв. 

 

 Також складено перелік назв, які складають резерв для змін у майбутньому. Вони пов'язані з ідеологією Радянського союзу й переважно мають робочо-військове забарвлення. Серед них вулиці: Авіаційна, Фабрична, Заводська - усього 12 назв.

 Робоча група підготувала пропозиції що до перейменувань, але сильно скоротила перелік. Активісти доповнили його вже існуючими та раніше опублікованими назвами. Отже, експертна робота виконана, залишилось лише проголосувати. Громадські активісти вважають, що результати голосування покажуть хто дійсно підтримує процес декомунізації, а хто піариться на ньому. Тож, уже скоро побачимо. 

 Стаття підготована за матеріалами соцмереж.